Slučák Jedovnice

13. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (28.3. až 3.4. 2016). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

4. den pěší tůry z Pernštejnu do Kralic nad Oslavou

Po společném hodování na snídani jsme sbalili batůžky, prošili puchýře (díky za skvělý tip! To se puchýř prošije klasickou jehlou a nití a oba konce nitě se nechají trčet z puchýře, díky tomu bude tekutina odcházet z rány a další puchýř se nebude tvořit) a po neúspěšném hledání kešky, vyrazili na cestu do údolí Chvojnice.

Zřícenina Kraví hora Barbora a Buči

Vlastní leností jsme se dostali do prekérní situace. Cesta podél řeky dávno skončila a nám nezbývalo nic jiného, než se vrátit nebo brodit. A zpátky fakt nepůjdeme 😀 Barbora je správná holka do nepohody, zula boty jako první a vykročila vstříc ledové Chvojnici. Pro velký úspěch jsme si brodění zopakovali o pár metrů dál 😀 .

Údolím řeky Chvojnice Údolím řeky Chvojnice

Zanedlouho po přestávce na čaj z řeky (snad se nepos rem) jsme dorazili na nádraží do Kralic. Vlak jel za chvíli, každému na jinou stranu. Tak snad brzy na další společné cestě!

Forest a Bára

Tento výlet stál hodně fyzické námahy, ale dal mi obrovské množství pozitiva. Jsem nabitý spoustou nové energie a mám na co vzpomínat 🙂 . Na závěr celou zpáteční cestu ve vlaku někdo šíleně nahlas chrápal 😀 .

Celý čtyřdenní výlet na mapě:

Úterý

Dostali jsme poukázku na nákup v Kauflandu.

Maso je maso, ale na zelenině se mi mimo chuti a barvy líbí, jak se dá díky kompostéru zužitkovat naprosto každá část.

Zeleninový salát

Středa

Opět jsme pánem v dědové dílně a makám na noži! Bezpečnost především 😀 😀 . Přilba je z doby, kdy děda dělal speleologický průzkum v Moravském krasu.

U dědy v dílně U dědy v dílně

Našel jsem i pár pokladů – vystřelovák Mikov, klasickou břitvu a jeden hodně opotřebovaný zavírák, ten už toho zažil.

Vystřelovák Mikov Břitva Czechoslovakia Starý zavírák Můj první nůž

Podařilo se mi pěkně vyfotit babičku s dědou Polaroidem 🙂 .

Babička a děda Polaroidem

Jakožto zahrádkář amatér, dostal jsem jsem od babičky další květináč, tentokrát jarní cibulku. A dám si čerstvý chléb se sádlem posypaný cibulkou ze zahrádky 🙂 .

Jarní cibulka v květináči Jarní cibulka v květináči

Čtvrtek

Chci zkusit vyvařit nalezené dřevo a vyrobit z něj třeba ručku na nůž nebo jiný výrobek.

Dřevo na ručku nože Dřevo na ručku nože Dřevo na ručku nože

Po zbavení kůry vystupuje místy krásná struktura.

Dřevo na ručku nože Dřevo na ručku nože

Je  28 °C ve stínu, ideální počasí na jarní úklid zahrádky revitalizaci zeleně. Bylinky zimu nepřežily, zasadil jsem nové a jalapenos papričky. Sousedi napouštěli bazén, psi se slunili na trávě a pohodička.

Sázení bylinek na jaře Sázení bylinek na jaře

Slunečné odpoledne jako stvořené pro šopák.

Salát šopák

Klubový večer Na Dráze – vytahování třísky z prstu 😀 .

Klub Na Dráze Brno

Pátek

Nakupujeme s Icou v Makru na zítřejší velkou akci. Pořádám slučák se základkou a celou bandou z Bystrce. Doma pak nakládám steaky a maso na špízy. Vyřizuji poslední organizační povinnosti a zítra hurá do pronajaté chaty v Jedovnicích. Bude to velká akce, dorazí přes 25 lidí. Až mám trošku obavy, že si to beru na triko. Ale nikdo jinej by se toho nechopil a za tu srandu to stojí 🙂

Maso z Makra

Zanedlouho se změní můj výhled z kanceláře, budeme se stěhovat na Svoboďák.

Výhled na Merhautovu ulici

Sobota

Jedeme do Jedovnic, kde máme kousek o rybníka pronajatou chatu na víkend. Po příjezdu se setkáváme s majitelem a po zdlouhavé instruktáži přebíráme velkou chatu. Snídáme ve velkém stylu, mladý kokos s 1,5 l rumu.

Jak praví jedno přísloví „Chlastáním rumu před desátou ranní se stáváš pirátem, ne alkoholikem.“ 😀

Slučák Jedovnice

Během poledne dorazila většina kamarádů, vetšinou za základky z Bystrce. Počasí nám přálo, vytáhli jsme stoly před chatu na trávu a zábava začala.

Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice

Majitel nám zařídil bečku Poutníka 12° i s pípou, což byla paráda 🙂 .

Slučák Jedovnice

Chlastání od rána s sebou nese dvě základní obtíže. Všichni jsou brzy opilí a brzy dojde alkohol. Bečka prskla dřív než jsme čekali, naštěstí to někdo zachránil kufrem plným lahváčů. A opilost každý řešil po svém 😀 .

Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice

Pár fotek od Janka z mobilu 😀 .

Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice

Na terase jsme rozžhavili gril a otočili několik kilo masiska. Z repráků nám k tomu hrála skvělá hudba.

Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice

I když jsme oheň dělat neměli, ještě za světla jsme naběhli do lesa a nanosili hromadu dříví a rozdělali oheň.

Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice

Brzo jsme začali, brzo jsme skončili. Ve 2 hodiny ráno jsem zodpovědně obcházel všechny opuštěné stoly před chatou a sbíral z nich cennosti, jako klíčky od auta, nože atd. 😀 .

Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice

Večer se venku ochladilo, chata byla ale vyhřívána krbem 🙂 . Rozbitý smeták následovalo několik skleniček 😀 . To si zítra zaplatíme.

Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice Slučák Jedovnice

Všechny fotky pochopitelně zveřejňovat nemůžu. Tady je ještě přijatelný obsah.

Slučák Jedovnice

Neděle

Vzbudilo mě sucho v puse 😀 . Během chvíle mizí všechno nealko v chatě. Bolest hlavy léčím ibalginem a studenou sprchou s Icou 😀 .

Slučák Jedovnice

Na snídani naloženou krkovičku, poté kávička a pohodička na terase. Pozvolna se pouštíme do úklidu, který trvá až do předání chaty.

Slučák Jedovnice

Čekal jsem děsivý nález v podobě urvaného umyvadla, vyskleného okna nebo zlomeného klíče. Naštěstí jsme se museli vypořádat jen s rajčetem na zdi, dírami od stolů a židlí v trávě, vajgly v trávě, střepy od sklenic, ulepenou podlahou a dalšími detaily. Při takovém počtu lidí je to uctihodný výkon.

Po obědě v jedovnické hospůdce jsme se vrátili na předání chaty. Na fotce Ica a jeho dětský smažák s lízátkem 😀 Smála se celá hospoda.

Slučák Jedovnice

Majitel se mi moc nelíbil a od začátku jsem cítil nějakou levárnu. Připsal nám rozbitou mikrovlnku, která fungovala, ale nezdálo se mu zavírání. Takže 1500,- mínus, ale mikrovlnku si beru domů, ta naše stejně zlobí 🙂 . Mám pocit, že z nás snažil jen vytáhnou peníze. A navíc se choval arogantně, takže příště si vybereme jinou chajdu 🙂

Celou akci však hodnotím jako velice zdařilou! Po dlouhé době jsem viděl a pokecal se spoustou kamarádů. Bylo skvělé nás vidět zase pohromadě, jako dřív.

Že mi dáte lajk? 😉
14. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne
12. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne