Torbole (Italy)

Itálie, Lago di Garda | Natáčení hudebního videoklipu

Fotky a povídání z mé cesty jako fotografa při natáčení hudebního videoklipu k písničce skupiny Dual Story Boyz k italskému jezeru Lago di Garda v termínu 24. 5. – 1. 6. 2013.

Pátek

Skoro celý den jsem se chystal a balil do Itálie. Ve městě nakoupil spoustu věcí, proměnil €ura a rychle dodělával poslední práci.
Do Itálie jedu fotit natáčení videoklipu k letnímu songu Paluba snů kapely Dual Story Boyz. Budeme ubytovaní v kempu u největšího italského jezera Lago di Garda v malém městě Malcesine. Čeká nás spousta nezapomenutelných zážitků, adrenalinových sportů a pohodových večerů 🙂

Večer jsem nasedal do žlutýho autobusu směr Praha, kde byl v 22hod sraz před odjezdem. Byl jsem na místě jako první o hodinu dřív. Za půl hoďky přišel Rashid s kolejnicemi na natáčení. Autobus přijel za chvilku. Celkem přerostlej autobus pro 7 lidí :D. Spolu s Kubou, kapelou Dual Story Boyz, prvním kameramanem Jirkou a jeho kamarádem Pavlem jsem nastoupil a jeli jsme do Českých Budějovic. O dvě hodiny později v Budějkách k nám přistoupily tanečnice a tanečníci ze skupiny Budside. Cesta teprve začínala. Mám rád výhled na cestu, takže jsem seděl úplně vepředu.

Před odjezdem do Itálie, Brno Náš autobus na cestu do Itálie V Rakousku

Sobota

1. den v Itálii

V autobuse jsem se celkem dobře vyspal. Celkem jsme jeli cca 9 hodin. Pár kilometrů před kempem jsme vystoupili, abychom natočili projíždějící náš autobus.

Autobus odjel a po natáčení a focení jsme šli pěšky do malebného městečka Torbole. Cestou se mi vyskytl tento přímo pohlednicový až kýčovitý výhled.

Dokonce jsem to místo přešel, ale po pár krocích jsem se vrátil s tím, že to přeci jen cvaknu. A teď jsem moc rád, že jsem to udělal.

V Torbole na nás čekal autobus se zbytkem výpravy. Jeli jsem do kempu Claudia, kde jsme se ubytovali v „boudách“ (původně jsme měli bydlet v karavanech, ale toto byla myslím lepší alternativa). Po ubytování jsme šli celá banda podél jezera do města. Krajina na mě na první pohled udělala dojem. Celé prostředí bylo posazené v údolí, obklopeno vysokými horami se sněhovými vrcholy. Voda byla sice studená, ale kromě toho, že nebyla slaná, jsem si připadal jako u moře.

Torbole (Italy) Všichni pracujeme :) (to je ta bouda) Jezero Lago di Garda Zasněžené vrcholy

Malcesine je asi 3km od našeho kempu. Je to krasné turistické město, od ostatních se liší velkým hradem na útesu. Většinu města tvoří úzké uličky, kde na každém rohu stojí stánky se suvenýry, restaurace či stánky s luxusní zmrzlinou. Zhruba uprostřed je přístav – většina lodí je zde k zapůjčení.

Hrad v Malcesine (Itálie) Loď v přístavu Malcesine Kapitán v přístavu Malcesine

Ve městě je také spousta pouličních umělců, v přístavu jsem hned první den potkal tohoto šaška. Večer jsem byl s Jirkou fotit k jezeru. Moc nočních fotek jsem neudělal, tak aspoň touto si uděláte představu, jak vypadá jezero v noci :).

Pod hradem v Malcesine Italský šašek v přístavu Malcesine Noční Lago di Garda

Krátký sestřih z dnešního natáčení – 1. den:

Neděle

Po ranním natáčení na pláži jsme lanovkou vyjeli na 1800 metrů vysokou horu Monte Baldo. Prý je to jedna z nejlepších lanovek v Evropě, super bylo, že se kabina otáčela dokola, takže jsme nemuseli chodit za výhledem. Rychlé překonání převýšení způsobilo většině z nás nepříjemné pískání v uších. Dole jsme poprosili nějakýho turistu o společnou fotku – sice na fotce nejsou hory ani lanovky, ale aspoň že tam jsme my :).

Natáčení videoklipu Paluba snů v Itálii Lanovka na Monte Baldo, Malcesine, Italy Společná fotka pod Monte Baldo

Proč jsme vůbec nahoru jeli? Možná tomu nebudete věřit, ale jeli jsme sjíždět zasněžené kopce na nafukovacích hračkách :D. Po příjezdu normálně sněžilo. Našli jsme vhodné místo, nafoukli lehátka, krokodýla, kruhy a sjížděli Monte Baldo :D. No a protože jsme natáčeli letní videoklip, tak holky jezdily v plavkách :D. Protože jsem pořád fotil, tak mi Maruška udělala fotku z Monte Balda na památku :).

Anet v plavkách na sněhu Maruška v plavkách na sněhu Forest na Monte Baldo, Lago di Garda, Italy

Zpátky jsme jeli asi za hodinu a půl. Dole na nás čekalo poměrně hezký, slunečný počasí :D.

Na hoře Monte Baldo, Italy Na hoře Monte Baldo, Italy Lanovkou do Malcesine, ItalyKrátký sestřih z dnešního natáčení – 2. den:

Pondělí

 3. den v Itálii

Ráno vyjela první skupina na vysokohorský sjezd na kola. Se zbytkem jsme se vydali do přístavu Malcesine a lodí přes jezero do městečka citrónů – Limone. Za celou dobu našeho pobytu bylo dnes asi nejhezčí počasí. Před naloděním jsme se osvěžili u kohoutku s vodou. Takových kohoutků bylo ve městě spoustu.

Osvěžení u kohoutku, Piazzetta Boccara náměstí Ulička k hradu Malcesine Skůtry v Malcesine, Italy

V přístavu se vždy pohybovalo nejvíc lidí z celého města. Většinu turistů tvořili překvapivě Němci. Půl hodinky jsme museli počkat, až bude naše výletní loď jménem Super Star připravena. (Maruško, díky za fotku na lodi! :)).

Přístav v italském městě Malcesine, Lago di Garda Přístav v italském městě Malcesine, Lago di Garda Forest na plavbě do Limone sul Garda

Cesta do Limone sul Garda na protějším břehu jezera trvala asi 20 minut. Přišlo mi, že turistů zde bylo o hodně víc než v Malcesine. Osobně se mi tady i víc líbilo. Ty úzké uličky jsou prostě kouzelné. Limone je zvláštní jednou věcí: všude jsou citrony. Nejčastěji jsou keramické citrony na zdi u vchodu do domů. U některého vchodu visí jeden, dva, někde i tři. Nikde jsme nezjistili jaká je historie tohoto zvyku, takže jsme mohli jen hádat. Nejpravděpodobnější nám přišlo, že jde o počet generací, které v domě žily.

Citrony ve městě Limone sul Garda Ulička v Limone sul Garda, Italy Skútr v Limone sul Garda

V Limone končili kluci se sjezdem, takže jsme na ně čekali na hřišti, které jsme objevili kousek za centrem. To hřiště bylo super. Bylo na jakémsi nádvoří mezi domy, okolo kamenné zdi a povrch z umělé trávy. V rohu hřiště jsme v koši našli míče. Jó, mít takový veřejný hřiště u nás… Chvilku před odchodem na hřiště přišli mladí fotbalisti v dresech. Chtěli zahrát s námi, ale kluci ze sjezdu už na nás čekali u kostela kousek dál. Škoda.

Fotbálek v Itálii v Limone Kolonáda v Limone Vespa skútr v Itálii

Do odjezdu naší lodi zpátky do Malcesine zbývala asi hodina času. Čekali jsme v přístavu, fotili a povídali. Bylo tady krásně. Ale asi bych si nedokázal představit tady bydlet. Je to turistické  město, takže zde bydlí obchodníci a důchodci. Pro mladý lidi asi celkem nuda. Ale na dovolenou bych se sem určitě rád vrátil :).

Při zpáteční cestě jsme na lodi natočili několik záběrů do videoklipu, byla sranda :).

Forest v přístavu Limone sul Garda Ovoce z marcipánu Natáčení videoklipu na lodi

Sestřih z dnešního dne:

Úterý

4. den v Itálii

Dopoledne jsme na pláži natáčeli další části videoklipu. Dokonce se k nám chtěla připojit kámoška labuť.

nataceni_holky_upravena Dual Story Boyz - natáčení videoklipu v Itálii Labuť útočná

I když voda nebyla vyloženě koupací, holky v ní nakonec skončily :D.

Trosečnice Anet na jezeře Káťa leze z vody :) Maruška a její most

Večer byl moc fajn. Všichni jsme se sešli u grilování se vším všudy. Steaky, špízy, zeleninka, pivka a skvělá atmosféra se super lidma. O pár hodin a pár piv později jsme se objevili v prázdném karavanu :D. Nevím jak to vzniklo, ale skoro celou noc jsme jamovali. Nechápu jak jsme nemohli nikoho vzbudit, musel nás slyšet celý kemp. Toto je jediné jakš takš publikovatelné video, fotky zasílám na vyžádání 😀

Když Forest griluje v Itálii

Video z jamování :D:

A video sestřih z dnešního dne:

Středa

5. den v Itálii

Dneska ráno přiletěli Rashid s Hankou. Mohli jsme tedy začít natáčet akčnější scény na člunech. V přístavu jsme půjčili dva čluny. Na jednou jeli kluci z DSB a na druhém já, Kuba, kameraman Jirka a Maruška s Anet. Jenže jsme k nám potřebovali nabrat ještě Rashida. Z Malcesine jsme tedy jeli k molu, kde měl s vybavením naskočit. U mola už čekaly holky s Rashidem. Nechápu jak je to možný, ale sledoval nás majitel půjčených člunů a celkem agresivně nás odháněl od břehu. Jenže my to natočit prostě potřebovali.

Přijíždíme s člunem k molu Na člunu na Lago di Garda Na člunu na Lago di Garda

Zajeli jsme k druhému molu za další zátoku, kam mezitím všichni přiběhli. Naštvaný majitel taky. Přijeli jsme blíž k molu, bez přivázání člunu holky vyskákaly a jak v akčním filmu naskočil Rashid s kamerou. Ještě chvilku a rozběhnutý majitel ho chytil a my měli po natáčení. Doufali jsme, že z toho nebudou problémy nebo pokuta.

Mohli jsme začít natáčet :). Chvilkama jsem měl strach o foťák, protože voda šplouchala všude, občas jsme měl pocit, že se převrátíme, ale jízdu jsem si užil maximálně. Jsem rád, že jsem měl před focením příležitost si chvilku zařídit. Dokázal bych po jezeře takhle jezdit celý den :). Díky Jirkovi mám i pár fotek.

Focení na člunu Focení na člunu Na člunu na Lago di Garda

Krátký video sestřih z dnešního natáčení, bavte se:

Čtvrtek

6. den v Itálii

Ráno jsem jel s klukama z Budside na kolech do města. Zajeli jsme až za centrum, kde jsme ještě nebyli. Tady vznikla fotka umývající se labutě :).

Labuť na jezeru Lago, MalcesineVrátili jsme se zpět do města k přístavu, kde to kluci roztancovali na luxusním plácku mezi domy. Zrovna tady se pohybovalo spoustu pouličních umělců. Šašek, malíři a dvojice, která vypadala, jakoby seděla ve vzduchu. Do toho na hudbu kluci tancovali street. Celkově to vypadalo zajímavě, turisti i my jsme se bavili :). Na fotce se dvojice zrovna převlíká pod prostěradlem.

Break dance v Malcesine Pouliční umělci v Malcesine, Itálie Pouliční umělci v Malcesine, Itálie

Došel za námi zbytek týmu a společně jsme šli natáčet jedny z posledních střihů. Už dřív jsme našli luxusní místo na natáčení na zahradě jakési klášterní galerie. Místo bylo poměrně hojně navštěvované, takže jsme ihned byli středem pozornosti turistů. Záběry jsou ale povedené.

Rashid natáčí videoklip v Itálii Natáčení videoklipu v Itálii Budside v Itálii

Pátek

7. den v Itálii

Seskok s padákem v Lago di Garda, ItálieUž pár dní se Anet pokoušela o tandemový seskok s padákem. Kvůli počasí došlo na skok až dnes. I když dole bylo hezké počasí, nahoře klidně sněžilo. Až dneska se oblaka roztáhla ke skoku. Z Monte Balda celý skok trval 18 minut. S Kubou jsme na ni čekali na přistávací ploše u jezera. Celkem dlouhou dobu před přistáním jsme ji slyšeli ječet :D.

Za celý týden jsem měl až teď čas, abych si v klidu projel celé město a okolí. Nordic kola, které jsme měli v kempu k zapůjčení jsou fakt super.

Molo na Lago di Garda, Italy Forest na molu Ulička v Malcesine, Lago di Garda, Italy

Restaurace u jezera Lago di Garda Přístav u jezera Noční ulička Malcesine

Večer jsem jel do města dneska potřetí :). Naposledy jsem chtěl ochutnat nějakou typickou pizzu, kterou si doma nedám. Dal jsem si pizzu s carpacciem, parmezánem a rukolou. Do teď mi rukola nechutnala, ale s touto kombinací mi tak chutnala, že netuším co se u nás prodává pod názvem rukola. Věřím tomu, že bych si ji v restauraci tak nevychutnal, jako na molu v přístavu při západu slunce…

Po setmění vypadá Malcesine úplně jinak, než ve dne. Lidé se stáhnou z ulic na zahrádky restaurací a celé je to takové poklidnější. Přímo jako přístavní městečko u moře. Hezky nasvícený hrad nad městem tomu dodává trošku tajemnou atmosféru.

Já s pizzou u jezera Přístav v Malcesine večer Malcesine castle v noci

To bylo naposledy, co jsem byl v Malcesine.

Poslední (konečně trošku větší) chlastačka se poměrně vydařila. Po zpívání v kempu jsme se přesunuli k vodě (když nás vyhnala naštvaná Němka :D), někteří si vyzkoušeli noční koupání a byla sranda :D. Spát jsme šli se svítáním. Na fotce je slavný a všemocný DEŽO :D.

Demižón dežo s kamarády :D

Sobota

V 9 hodin ráno na nás čekal stejný autobus, kterým jsme přijeli. Ano, náš týdenní pobyt v Itálii právě končí. Čeká nás zhruba 10 hodin cesty domů.

Městečo Torbole z autobusu Pes v autobusu :) Autoportrét cestou z Itálie

Že mi dáte lajk? 😉
Chorvatsko, Baška voda | Typická odpočinková dovolená