Forest v přístavu Limone sul Garda

22. týdeníček – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (27.5. 2013 – 2.6.2013). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.
« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

 3. den v Itálii

Ráno vyjela první skupina na vysokohorský sjezd na kola. Se zbytkem jsme se vydali do přístavu Malcesine a lodí přes jezero do městečka citrónů – Limone. Za celou dobu našeho pobytu bylo dnes asi nejhezčí počasí. Před naloděním jsme se osvěžili u kohoutku s vodou. Takových kohoutků bylo ve městě spoustu.

Osvěžení u kohoutku, Piazzetta Boccara náměstí Ulička k hradu Malcesine Skůtry v Malcesine, Italy

V přístavu se vždy pohybovalo nejvíc lidí z celého města. Většinu turistů tvořili překvapivě Němci. Půl hodinky jsme museli počkat, až bude naše výletní loď jménem Super Star připravena. (Maruško, díky za fotku na lodi! :)).

Přístav v italském městě Malcesine, Lago di Garda Přístav v italském městě Malcesine, Lago di Garda Forest na plavbě do Limone sul Garda

Cesta do Limone sul Garda na protějším břehu jezera trvala asi 20 minut. Přišlo mi, že turistů zde bylo o hodně víc než v Malcesine. Osobně se mi tady i víc líbilo. Ty úzké uličky jsou prostě kouzelné. Limone je zvláštní jednou věcí: všude jsou citrony. Nejčastěji jsou keramické citrony na zdi u vchodu do domů. U některého vchodu visí jeden, dva, někde i tři. Nikde jsme nezjistili jaká je historie tohoto zvyku, takže jsme mohli jen hádat. Nejpravděpodobnější nám přišlo, že jde o počet generací, které v domě žily.

Citrony ve městě Limone sul Garda Ulička v Limone sul Garda, Italy Skútr v Limone sul Garda

V Limone končili kluci se sjezdem, takže jsme na ně čekali na hřišti, které jsme objevili kousek za centrem. To hřiště bylo super. Bylo na jakémsi nádvoří mezi domy, okolo kamenné zdi a povrch z umělé trávy. V rohu hřiště jsme v koši našli míče. Jó, mít takový veřejný hřiště u nás… Chvilku před odchodem na hřiště přišli mladí fotbalisti v dresech. Chtěli zahrát s námi, ale kluci ze sjezdu už na nás čekali u kostela kousek dál. Škoda.

Fotbálek v Itálii v Limone Kolonáda v Limone Vespa skútr v Itálii

Do odjezdu naší lodi zpátky do Malcesine zbývala asi hodina času. Čekali jsme v přístavu, fotili a povídali. Bylo tady krásně. Ale asi bych si nedokázal představit tady bydlet. Je to turistické  město, takže zde bydlí obchodníci a důchodci. Pro mladý lidi asi celkem nuda. Ale na dovolenou bych se sem určitě rád vrátil :).

Při zpáteční cestě jsme na lodi natočili několik záběrů do videoklipu, byla sranda :).

Forest v přístavu Limone sul Garda Ovoce z marcipánu Natáčení videoklipu na lodi

Sestřih z dnešního dne:

Úterý

4. den v Itálii

Dopoledne jsme na pláži natáčeli další části videoklipu. Dokonce se k nám chtěla připojit kámoška labuť.

nataceni_holky_upravena Dual Story Boyz - natáčení videoklipu v Itálii Labuť útočná

I když voda nebyla vyloženě koupací, holky v ní nakonec skončily :D.

Trosečnice Anet na jezeře Káťa leze z vody :) Maruška a její most

Večer byl moc fajn. Všichni jsme se sešli u grilování se vším všudy. Steaky, špízy, zeleninka, pivka a skvělá atmosféra se super lidma. O pár hodin a pár piv později jsme se objevili v prázdném karavanu :D. Nevím jak to vzniklo, ale skoro celou noc jsme jamovali. Nechápu jak jsme nemohli nikoho vzbudit, musel nás slyšet celý kemp. Toto je jediné jakš takš publikovatelné video, fotky zasílám na vyžádání 😀

Když Forest griluje v Itálii

Video z jamování :D:

A video sestřih z dnešního dne:

Středa

5. den v Itálii

Dneska ráno přiletěli Rashid s Hankou. Mohli jsme tedy začít natáčet akčnější scény na člunech. V přístavu jsme půjčili dva čluny. Na jednou jeli kluci z DSB a na druhém já, Kuba, kameraman Jirka a Maruška s Anet. Jenže jsme k nám potřebovali nabrat ještě Rashida. Z Malcesine jsme tedy jeli k molu, kde měl s vybavením naskočit. U mola už čekaly holky s Rashidem. Nechápu jak je to možný, ale sledoval nás majitel půjčených člunů a celkem agresivně nás odháněl od břehu. Jenže my to natočit prostě potřebovali.

Přijíždíme s člunem k molu Na člunu na Lago di Garda Na člunu na Lago di Garda

Zajeli jsme k druhému molu za další zátoku, kam mezitím všichni přiběhli. Naštvaný majitel taky. Přijeli jsme blíž k molu, bez přivázání člunu holky vyskákaly a jak v akčním filmu naskočil Rashid s kamerou. Ještě chvilku a rozběhnutý majitel ho chytil a my měli po natáčení. Doufali jsme, že z toho nebudou problémy nebo pokuta.

Mohli jsme začít natáčet :). Chvilkama jsem měl strach o foťák, protože voda šplouchala všude, občas jsme měl pocit, že se převrátíme, ale jízdu jsem si užil maximálně. Jsem rád, že jsem měl před focením příležitost si chvilku zařídit. Dokázal bych po jezeře takhle jezdit celý den :). Díky Jirkovi mám i pár fotek.

Focení na člunu Focení na člunu Na člunu na Lago di Garda

Krátký video sestřih z dnešního natáčení, bavte se:

Čtvrtek

6. den v Itálii

Ráno jsem jel s klukama z Budside na kolech do města. Zajeli jsme až za centrum, kde jsme ještě nebyli. Tady vznikla fotka umývající se labutě :).

Labuť na jezeru Lago, MalcesineVrátili jsme se zpět do města k přístavu, kde to kluci roztancovali na luxusním plácku mezi domy. Zrovna tady se pohybovalo spoustu pouličních umělců. Šašek, malíři a dvojice, která vypadala, jakoby seděla ve vzduchu. Do toho na hudbu kluci tancovali street. Celkově to vypadalo zajímavě, turisti i my jsme se bavili :). Na fotce se dvojice zrovna převlíká pod prostěradlem.

Break dance v Malcesine Pouliční umělci v Malcesine, Itálie Pouliční umělci v Malcesine, Itálie

Došel za námi zbytek týmu a společně jsme šli natáčet jedny z posledních střihů. Už dřív jsme našli luxusní místo na natáčení na zahradě jakési klášterní galerie. Místo bylo poměrně hojně navštěvované, takže jsme ihned byli středem pozornosti turistů. Záběry jsou ale povedené.

Rashid natáčí videoklip v Itálii Natáčení videoklipu v Itálii Budside v Itálii

Pátek

7. den v Itálii

Seskok s padákem v Lago di Garda, ItálieUž pár dní se Anet pokoušela o tandemový seskok s padákem. Kvůli počasí došlo na skok až dnes. I když dole bylo hezké počasí, nahoře klidně sněžilo. Až dneska se oblaka roztáhla ke skoku. Z Monte Balda celý skok trval 18 minut. S Kubou jsme na ni čekali na přistávací ploše u jezera. Celkem dlouhou dobu před přistáním jsme ji slyšeli ječet :D.

Za celý týden jsem měl až teď čas, abych si v klidu projel celé město a okolí. Nordic kola, které jsme měli v kempu k zapůjčení jsou fakt super.

Molo na Lago di Garda, Italy Forest na molu Ulička v Malcesine, Lago di Garda, Italy

Restaurace u jezera Lago di Garda Přístav u jezera Noční ulička Malcesine

Večer jsem jel do města dneska potřetí :). Naposledy jsem chtěl ochutnat nějakou typickou pizzu, kterou si doma nedám. Dal jsem si pizzu s carpacciem, parmezánem a rukolou. Do teď mi rukola nechutnala, ale s touto kombinací mi tak chutnala, že netuším co se u nás prodává pod názvem rukola. Věřím tomu, že bych si ji v restauraci tak nevychutnal, jako na molu v přístavu při západu slunce…

Po setmění vypadá Malcesine úplně jinak, než ve dne. Lidé se stáhnou z ulic na zahrádky restaurací a celé je to takové poklidnější. Přímo jako přístavní městečko u moře. Hezky nasvícený hrad nad městem tomu dodává trošku tajemnou atmosféru.

Já s pizzou u jezera Přístav v Malcesine večer Malcesine castle v noci

To bylo naposledy, co jsem byl v Malcesine.

Poslední (konečně trošku větší) chlastačka se poměrně vydařila. Po zpívání v kempu jsme se přesunuli k vodě (když nás vyhnala naštvaná Němka :D), někteří si vyzkoušeli noční koupání a byla sranda :D. Spát jsme šli se svítáním. Na fotce je slavný a všemocný DEŽO :D.

Demižón dežo s kamarády :D

Sobota

V 9 hodin ráno na nás čekal stejný autobus, kterým jsme přijeli. Ano, náš týdenní pobyt v Itálii právě končí. Čeká nás zhruba 10 hodin cesty domů.

Městečo Torbole z autobusu Pes v autobusu :) Autoportrét cestou z Itálie

Neděle

Domů jsem se dostal asi o půl 4 ráno. Měl jsem štěstí, že mi z Prahy jel za hodinu autobus. Klára pro mě přijela s Ivanou na nádraží. Celou cestu silně pršelo, v Praze začínají povodně :(. Celou neděli jsem strávil odpočíváním u upravování fotek.

Forest v metru :D

Že mi dáte lajk? 😉
23. týdeníček – velké věci z mého týdne
21. týdeníček – velké věci z mého týdne