Stavím stůl z palet

3. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (12.1. až 18.1. 2015). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Práci na vlastním stole beru vážně. V Hornbachu jsem koupil smirkový kotouč do vrtačky a začal brousit desky. Je z toho šílenej bordel, ale venku bych zmrzl a dřevo navlhlo. Hold to musíme v tom prachu vydržet. Řeknu vám, obrousit tolik palet jenom vrtačkou, bude pěkná makačka.

Stavím stůl z palet Stavím stůl z palet Stavím stůl z palet

Úterý

Potřebuju vyplnit mezery v horní desce stolu. Ty mají atypický rozměr a přes tři metry desek ruční pilkou opravdu nenařežu (zkoušel jsem to a po hodině pilování mi deska praskla). Požádal jsem dědu, který pro mě z dílny vytáhl starou zaprášenou komunistickou cirkulárku.

Pouze na broušení nástrojů Pouze na broušení nástrojů Stará komunistická cirkulárka Zákoutí kůlny

Jak už u mě bývá pravidlem, muselo se něco pokazit. Cirkulárka se zasekla po deseti centimetrech řezání. Mě jebne. Jel jsem nakoupit fošnu, s ní jsem jel do Bystrce, tady jsme s dědou pracně dávali cirkulárku do provozu a ona se zasekne hned na začátku. Práce na stole mě trošku začíná připomínat renovaci kola. Kolo teď ale jezdí perfektně, takže úsilí se určitě projeví i tady 🙂 .

Činžák u babičky Děda v autě

Děda mě nenechá ve štychu a nařezání zařídí u souseda. Ten na to má prý mašinu. Odjel jsem tedy s prázdnou. Doma jsem do noci brousil horní desku.

Stavím stůl u palet Stavím stůl u palet

Vypadá to, jako bychom měli chovnou stanici psů. Toto je každodenní rutina – krmení, venčení a spaní.

Krmení psů

Středa

Horní pracovní desku mám obroušenou a můžu se pustit do zkrácení nohou. Ty jsme využili jako zábranu mezi psy. Bimbo je pořád dost agresivní, tak je seznamujeme pomaloučku.

Stavím stůl z palet Stavím stůl z palet Stavím stůl z palet Socializace psů

Čtvrtek

Buči má trošku strach z ostatních pejsků. Ježí se a když jde některý k němu, couvá dozadu. Možná má špatné zkušenosti, za tu dobu, co byl na ulici. Musíme jej socializovat a Lužánky jsou ideální místo. Tady je pořád spoustu pejsků, tak Bučimu ukážeme, že ne všichni psi jsou zlí.

Štěně Buči Socializace pejska Socializace pejska Socializace pejska Socializace pejska Socializace pejska Štěně Buči

Dnes jej máme 14 dní. Venku běhá na volno, od nás se nevzdálí. Slyší na jméno, umí povel sedni a učíme se lehni, pac a plácni. Mám z něj radost 🙂 .

Štěně Buči Štěně Buči

Socializace pejska

Podruhé jsme koupali. Poprvé v životě jsem koupal psa 😀 . Do teď to byl Klářin úděl. Nevím k čemu to přirovnat, ale vypadá asi jako zmoklej pes! 😀

Koupání štěněte psa Bučiho

Pátek

Vyrobil jsem šuplík. Konečně mám nějaký hmatatelný výsledek. Ještě mu chybí kožené madlo a nátěr.

Vyrábím stůl z palet - šuplík Vyrábím stůl z palet - šuplík Vyrábím stůl z palet - šuplík

Psal mi Kevin z dílny na Dráze, domlouvali jsme se na úpravy mého kola na singlespeed. Zavezl jsem mu kolo a zítra si mám přijít pro hotové. Konečně se zbavím přehazovačky.

Sobota

Přišla mi SMS od babičky: Máš tady ty prkna, jsou nařezaný. Popadl jsem Bučiho a jeli jsme do Bástru. Učíme se jezdit šalinou, dneska dokonce spal na podlaze 🙂 .

Buči v šalině

Prkna jsem hodil domů a s kolem a Bučim vyrazil za Klárou na nádr. Měla na návštěvě Sisi s Matesem.

Klára, Buči a Mates

Když jsem přišel ke Kevinovi do dílny, měl kolo ještě na stojanu. Vyměnil mi zadní náboj, oddělal přehazovačku a nasadil 18 zub. kolečko. Lehký převod do města. Už se nemůžu dočkat, až to projedu.

Venku sychravo, ale na Dráze to žilo. Borci zrovna montovali posuvné dveře a do stanu se scházelo spoustu lidí. Večer budou totiž 3. závody Gold Sprint. Psal mi i Mira Junec, že si přijde zazávodit.

Favorit singlespeed Montáž posuvných dveří v klubu Na Dráze

Seznámili jsme se se Shelbym (ten líbající pes 😀 ), je zlatej.

Mám rád psy, psi mají rádi mě

Závody Gold Sprint jsou o rychlosti. Kdo ze dvojice nejrychleji ujede danou vzdálenost, vyhrál. Jezdí se na statických silničkách, přední vidlice je uchycena v rámu, zadní kolo se pohybuje po válcích, které jsou připojeny k počítači, který zaznamenává aktuální  rychlost, ujetou vzdálenost a maximální rychlost. Na dataprojektoru potom všichni sledují, jak se sloupce soutěžících posouvají nahoru.

Gold Sprint závody Na Dráze Brno

Ukecali mě, abych se taky zúčastnil. Sice jsem předchozí závody nejel, body do série mi tedy budou celkem k ničemu, ale je to zadarmo a rád si to vyzkouším 😀 . První jízdu jsem vyhrál, ale bylo to o chlup. 250 metrů za 14,04 sekundy.

Samozřejmě, že holky a kluci závodili zvlášť. Ono se to nezdá, ale je to makačka, když člověk musí celých 250 metrů bušit do pedálů až na doraz.

Gold Sprint závody Na Dráze Brno

Po několika jízdách kvalifikace, zklamala technika 🙁 . Počítadla nereagovala správně a ani pokusy o opravení nepomohly. Chudák Mira neúspěšně startoval 3x po sobě. Body do série si dneska neodnesl nikdo.

Zatímco venku tma a pršelo, ve stanu byla úžasná přátelská atmosféra. Děti, psi, holky, kluci, všichni veselí a když se závodilo, všichni společně fandili. No a když se nezávodilo, tak se chlastalo 😀 .

Gold Sprint závody Na Dráze Brno Gold Sprint závody Na Dráze Brno

Neděle

Klára v práci a já se od rána věnuju stolu. Fošny sedí přesně, až na jednu, tu jsem musel zbrousit ručně. Potom zkrátit a usadit do mezer. Provedl jsem první nátěr šuplíku lodním lakem.

Stavím stůl z palet

A prachu v bytě přibývá.

Stavím stůl z palet Stavím stůl z palet Stavím stůl z palet

 

Všem co hlasovali děkuji, ostatní prosím hlasujte:

Proč čtu Týdeníčky?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Že mi dáte lajk? 😉
4. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne
2. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne