Společná rodinná fotka

4. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (19.1. až 25.1. 2015). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Abych mohl efektivně obrousit desky na stůl, potřeboval jsem pásovou brusku, kterou mi dovezl Vojta. Mám z toho radost, nemusím ji draze půjčovat. Dlouho jsme se neviděli, pár hodin jsme prokecali o práci, plánech a tak celkově. Vojta chvilku pracoval u CNC soustruhu. V létě chceme jet na moto výlet.

Prý sem hlavně nemám dávat tuto fotku 😀 . Ta druhá se mi ale nelíbí.

Já a Vojta u nás

Jednu návštěvu vystřídala druhá. Přišel Radek a Sandra.

Sandra a Radek Pořád čumí do mobilu

Podívejte se na ty magory! Všichni pořád čučeli do mobilu a hráli hru.  Přemluvil jsem je, ať si zahrajeme aspoň žolíka. Napřed ale mobily odevzdali 😀

Návštěva

Úterý

Musel jsem do Gostolu pro pár papírů ohledně práce. Vedení tam ale nebylo, tak se stavím v pátek znovu. Na Cejlu jsme potkali paní s křížencem ovčáka. Jmenuje se Kali – po cigánsky „černá“. Kdy panička řekne: „Kalino, kde jsou ti cigáni?!“ Tak Kali začne štěkat a hledat cigány 😀 . Musím Bučiho taky naučit.

Buči a Kali

Středa

Tři týdny máme Bučiho a už pozorujeme, jak roste. Nohy a čumák se mu protáhly. A začíná se mu měnit i srst. Už nemá tak drsný štětiny, ale krásně hladké chlupy.

Štěňátko Buči Štěňátko Buči

Dnes jsem se pustil do broušení bočních stěn ke stolu. Je to pěkná dřina.

Stavím stůl z palet Stavím stůl z palet Stavím stůl z palet

Čtvrtek

Užívám si každé bezstarostné ráno. I když nechodím do práce, vstávám brzy, aby každý den za něco stál. Vypustím Bučiho na zahradu, udělám snídani a postavím na kávu.

Nejčastěji teď dělám z džezvy, kterou jsem dostal od mámy na Vánoce. Každým dnem se v přípravě zdokonaluju a káva je pořád lepší. Nejvíc chutná s karamelizovaným cukrem. A je to sranda 🙂 .

Příprava kávy v džezvě

Po obroušení obou stěn stolu jsem podruhé natřel šuplík.

Lakování zásuvky

Mezitím, co já na chodbě pracuju na stole, Buči je sám v obýváku. Pokud zrovna nespí, vymýšlí co by kde rozkousal. Do teď se nám dařilo všechno dobře schovat. Pokud je v obýváku dlouho hluk, nebo podezřelé ticho, jdu se podívat, co vymýšlí.

Takto jsem ho dnes načapal, jak nelítostně rozkousal lampu z Ikei 😀 . Dostal na prdel a chvilku jsem se s ním nebavil. Pochopil to.

Štěně Buči rozkousal lampu Štěně Buči rozkousal lampu

Pátek

Jeli jsme za Gituš na Vinohrady na procházku do Sherwoodu. Buči se zeznámil s Jessie a Angie a řádili spolu 🙂 .

Jessie běží Buči a Jessie

Kachně se šíleně rychle blíží termín. Brzy budu strejda 🙂 .

JRT Angie Těhotná Gituš s bříškem Těhotná Gituš s bříškem

Buči byl tak unavený, že domů jsme ho museli donést v náručí 🙂 . Alespoň bude spinkat, my totiž odpoledne jdeme na výstavu Bodies Revealed.

Buči v náručí Bučiho špinavá packa Buči

Na výstavu se nesmí s foťákem, ani telefonem nesmí nikdo fotit. Všechny věci musely zůstat v šatně. Prohlídka byla zajímavá, ale jestli bych za ty peníze (300,-) šel znovu, to asi ne. Natolik mě to neohromilo.

Nejzajímavější byla otevřená lidská těla s ukázkou svalových úponů, vývoj lidského plodu a jeho kostí a cévní soustavy.

Dověděl jsem se ale spoustu zajímavostí. V paměti mi utkvělo například, že ženská děloha se po porodu zvětší až 500x! Nebo, že jazyk je schopný zachytit nejen sladkou, hořkou, slanou a kyselou chuť, ale taky chuť  zvanou umami. Ta má na starosti vnímání glutamátů.

Moc se mi ani nechtělo věřit, že vystavená těla jsou opravdu lidská. Asi dobrá práce preparátorů.

Sobota

Dlouho jsme byli zváni na návštěvu do Komořan a dnes to konečně vyšlo 🙂 . Strejda s tetou nás pohostili se vším všudy. Výborná káva, babiččin gulášek, cukroví, pívečko, obložený talíř a vychlazená medovina 🙂 .

Sestřenice Kačka Sestřenice Áňa Strejda Jura

Áňa toho moc nenapovídá. Ale když se sama v pokoji, tak zpívá 🙂 . Kačka teď uzavírala první pololetí a i v 9. třídě má pořád samé jedničky. Je šikovná 🙂 .

Kočka za oknem Kočka za oknem Kočka prohání psa

Mít takový domeček se zahradou je fajn, ale je kolem pořád co dělat.

Rodina u stolu za oknem Střecha domu Zákoutí s květinami

Pěnu to má, ale pivo to není. Co je to? 😀 .

Babička pije latte

Kromě vánočních dárků od babičky, bodík za nalezenou kešku, tibetské houby na kefír si odvážíme fajn pocit z rodinné návštěvy a pár sněhových vloček na čepici 🙂 . Děkujeme a snad zase brzy!

Společná rodinná fotka

Neděle

Dnes jsem vymýšlel úchyt k zásuvce. Využil jsem odřezky kůže od sedláře Hesse. Snad se mi tam ten prst vejde 🙂 .

Stavím stůl z palet - kožený úchyt pro zásuvku Stavím stůl z palet - kožený úchyt pro zásuvku Stavím stůl z palet - kožený úchyt pro zásuvku

Kožené boty a opasek

 

Všem co hlasovali děkuji, ostatní prosím hlasujte:

Proč čtu Týdeníčky?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Že mi dáte lajk? 😉
5. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne
3. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne