S pejskem na veterině na Palackého v Brně

2. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (5.1. až 11.1. 2015). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Ráno jsme jeli s Bučim na veterinu na Palackého. Zaregistrovali jsme se, zvážili (4,15 kg) a čekali na příjem. Na fotce mám dramatický výraz, ale ono to byla spíš sranda.

S pejskem na veterině na Palackého v Brně

V ordinaci nás sestra přivítala s úsměvem, strčila Bučimu do zadku teploměr a po chvilce hlásí: 36,7 °C. Potom se koukne pejskovi mezi nohy a povídá: „varlátka máme obě, no ty seš šikula“ 😀 . Následně vytáhla jehlu s očkováním a píchla Bučiho do stehna. Ten o tom ani nevěděl, chtěl si hrát. Je to pašák.

Doktorka seděla za počítačem a byla taková chladnější, jakože rutina. Koupili jsme pastu na odčervení, dostali očkovací průkaz a jeli do Bystrce.

S Bučim v Bystrci S Bučim v Bystrci S Bučim v Bystrci

S Rozárkou jsme je ještě raději neseznamovali. Máma hned vytáhla všechny pamlsky, na to Buči slyší. Před barákem jsme potkali ségru, jak jde ze školy. Viděla Bučiho poprvé. Před odjezdem domů jsme ještě navštívili babičku s dědou. Byli z Bučiho taky unesení, ten na oplátku vyžral kočkám žrádlo a usnul.

S Bučim v Bystrci Kočka a pes

Doma koukáme do očkováku a v kolonce pro jméno vidím napsáno Gucci 😀 . Máme značkového křížence!

Očkovací průkaz

Úterý

Na Facebooku mi napsala Nikoleta, že četla můj příspěvek a jestli bych neměl zájem podílet se na projektu Humans of Brno. No jasně, že chci! Spoustu lidí mě do toho přemlouvalo, ale ve dvou se to lépe táhne a nezabere to tolik času.

Buči kouká Buči spí

Ve zkratce vysvětlím: Humans of … je celosvětový projekt, který začal asi před deseti lety v New Yorku. Jeden fotograf chodil po městě a setkával se s kolemjdoucími. Oslovoval je, povídal s nimi, kladl jim otázky, fotil. Fotografie se zajímavými příběhy těchto obyvatel dával na internet, kde má do teď obrovský úspěch. Humans of New York má nyní přes 10 milionů fanoušků.

V České republice existuje aktivní stránka Humans of Prague, ale Brna se až na pár marných pokusů do teď nikdo nechopil. Dnes jsme vytvořili stránku, vložili první příspěvek (v zásobě mám několik úlovků, které jste určitě viděli na blogu) a už sklízíme úspěch. Fanoušci přibývají.

Díky tomuto projektu poznám spoustu nových lidí 🙂 .

Facebook Humans of Brno – lajkněte nás: Humans of Brno

Humans od Brno

Středa

Dnes je to přesně týden, co máme toto psí miminko. Každou hodinu chodíme na zahradu, doma už loužičky skoro neděláme 🙂 .

Buči štěňátko Buči štěňátko

Čtvrtek

Paní doktorka říkala, že klidně může mít jen 15 kilo. Jak moc vyroste, poznáme, až se bude přezubovat.

Forest a Buči

Pátek

Je pátek a s Klárou a Bučim vyrážíme spát za ségrou do Bystrce.

Moje ségra Deniska Moje ségra Deniska

Buči se seznámil s Rozárkou, je to jeho první kámoška.

Psí kamarádi a socializace štěněte Psí kamarádi a socializace štěněte Psí kamarádi a socializace štěněte Psí kamarádi a socializace štěněte Psí kamarádi a socializace štěněte Psí kamarádi a socializace štěněte

A taky měl starosti s kostičkou.

Štěně Buči s kostí Štěně Buči s kostí

Přijel Radek a později i Ica s Pavlou. Hrála Kometa, tak jsme fandili.

Návštěva Návštěva

Rozárka si hrála na papouška.

Radek, Buči a Rozárka Klára s pejskama Deniska s Bučim

Ségra je jedna z mála, která se nestydí dělat takový ty šílený věci. Ostatním se to může zdát dětinské, podle mě je to dobrý způsob uvolňování energie 🙂 .

Hrajeme si na sestřičku Hrajeme si na sestřičku Šílenci

😀

Šílenci

Sobota

Na posteli s paměťovou matrací jsme se moc dobře nevyspali 😀 . Dobrá snídaně nám zlepšila náladu. Tu

Míchaná vajíčka Sklenice mléka

Mamka si očividně se základní výchovou Rozárky hlavu nelámala 😀 .

Nevychovaný pes

Po cestě od babičky jsme se potkali s tátou. Valča bude kočka, já to říkám pořád!

Valča Buči štěně Buči štěně

Skočili jsme na jedno na Dráhu, tam ale ani noha, tak jsme domluvili návštěvu Benouška. Rychlá akce: v Albertu (na Cejlu už není Romšpár, ale Rombert) jsme nakoupili pár pivek a za chvíli jsme už doma popíjeli. Prvně ale Metaxu, kterou jsem koupil na Silvestr, který jsem proležel v horečce.

Benoušek nám ukázal, jak se vaří guláš bez papriky 😀 . Klára koukala, jak vaří mistr 😀 .

Jak se vaří guláš Jak se vaří guláš

Něděle

Přes noc je Buči v koupelně, už si zvykl spávat sám. Postupně jej seznamujeme s Bimbem, ale jde to pomalu. Dnes ráno byl vděčný, když mohl po snídani poležet s Klárou 🙂 .

Buči spí s Klárou

Prosím, hlasujte v anketě:

Proč čtu Týdeníčky?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Že mi dáte lajk? 😉
3. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne
1. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne