Forest a Buči

19. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (4.5. až 10.5. 2015). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Obal na deníček už dostává tvar 🙂 .

Vyrábím kožený obal na deník Vyrábím kožený obal na deník

Děda mi nedávno vykládal, že jeho praděda, tedy můj prapraděda František Valíček byl zakladatelem kynologického klubu Brno – Rybníček zabývající se výcvikem hlavně ovčáckých plemen. Pejskaření mám tedy v genech 😀 . Letos se bude konat již 56. ročník Valíčkova memoriálu, kterého se chci zúčastnit.

Úterý

Dnes je 5.5.2015 :).

Dodělal jsem obal z kůže na deníček a se zděšením zjistil, že je asi o 5 mm menší a deníček se do něj nevleze. Kůže je naštěstí dost poddajná a nějaké řešení určitě najdu. Jen se musím poradit, jestli jej namočit do vody, nebo napnout bez namáčení, nebo jestli existuje nějaké jiné elegantní řešení.

Kožený obal na deník, vlastní výroba Kožený obal na deník, vlastní výroba

Jsem z toho trošku zklamaný, ale obal vypadá dobře 🙂 .

Kožený obal na deník, vlastní výroba Kožený obal na deník, vlastní výroba

Kožené pouzdro na Moleskine

Středa

Uspořádali jsme první zasedání účastníků letního zájezdu do Chorvatska.

Letní grilovačka na dvorku Letní grilovačka na dvorku

Přijel jsem z práce a na stole už stála rozdělaná flaška božkovrumu. Moc jsme jedli a tak akorát pili.

Letní grilovačka na dvorku Letní grilovačka na dvorku Letní grilovačka na dvorku Letní grilovačka na dvorku Buči sedí na židli

Na večer jsme se přesunuli domů a do půl druhé koukali na Pulp Fiction. Ten jsem naposledy viděl před devíti týdny, ostuda 😀 . Pro Lucku to byla premiéra.

Usnuli u Pulp Fiction

Čtvrtek

Dal jsem se přes Facebook do kontaktu s Monikou, tátovou sestřenicí, kterou jsem neviděl pěknou řádku let. Hned mi to vnuklo myšlenku, že bychom měli uspořádat rodinnou sešlost po letech. Všichni souhlasí, jen domluvit termín, který by všem vyhovoval, bude trošku problém. Já ale věřím, že se nám to povede a sejdeme se všichni jako tomu bylo před lety pravidlem.

Do toho přibyla komplikace s Jurou, kterou bych nerad rozmazával. Mrzí mě to, ale to je život.

Postavil jsem srandovní gril od Benyho a na večer šel pracovat.

Gril od Benyho Bimbo

Dnes byl krásný západ slunce.

Západ slunce nad Brnem Západ slunce nad Brnem Západ slunce nad Brnem

Západ slunce nad Brnem

Pátek

S Naty a Indym jsme šli na procházku ke koníkům do Žebětína. Dokonce se přidal i Ica. Jakoby se v něm probudila touha objevit kus přírody kousek za barákem 😀 . V Eliotu jsme potkali Inu s její smečkou barzojů. Přísedící paní se s námi daly do řeči a přemlouvali Mirka, ať se ujme jednoho opuštěného pejska 😀 . Popili jsme pár piv, pokecali a vydali se k Icovi do nového bytu sledovat MS v hokeji.

Naty a poník Západ slunce Západ slunce

Bydlí teď v krásné novostavbě. Později přišla i Pavla a Petr na motorce. Pája nás večer hodila zpátky do Bystrce, koupili jsme nějaké alkoholy a špekáčky a rozdělali oheň na našem místě v Údolí. Po práci přišla Lucka i Klára a Šotek a bylo to divoké.

Oheň v Údolí Oddechu Oheň v Údolí Oddechu Oheň v Údolí Oddechu

Sobota

Dnes jsme doma a odpočíváme. U nás nezvyklá činnost. Věnoval jsem se úpravám fotek. Večer krásně pršelo.

Chilli paprička Upravuji fotky Venku prší

Otevřel jsem okno a poslouchal kapky padající na parapet.

Prší

Buči má z granulí Brit šílený průjem a pořád prdí. Od té doby nosí Klára kolíček na nose 😀 .

Klára s kolíčkem na nose

Neděle

Klára je v práci a já s Bučánkem jdeme na pampelišky. Chci zkusit uvařit pampeliškový sirup a na ten potřebuji nasbírat spoustu pampelišek, sedmikrásek a hluchavek 🙂 .

Vůbec ale nevím, kam vyrazit hledat pampeliškovou louku. Říkal jsem si, že pojedu autobusem směrem na Hády do Líšně. Na Staré Osadě čekáme na autobus, koukám kolem sebe a daleko v dálce vidím žlutou louku. Vysoko a daleko za Maloměřicemi.

Láska a hudba přežije svět

A tak jsme se vydali na cestu za žlutou loukou. Šli jsme dlouho na slepo, přímo za čumákem až jsme došli nad Obřany, kde výš už jít nešlo. Že mě to nedošlo, nebyly to pampelišky, ale řepka 😀 . Řepka kam se jen podíváš.

Řepka olejná pole Řepka olejná pole

To je tak, ne každá žlutá vede k pampelišce.

Forest a Buči v řepce

Na tuto fotku by se mi hodil stativ, já si ale poradil jinak 😀 .

Focení bez stativu

Netrmácel jsem se takovou dálku, abych odešel s prázdnou. Sešli jsme z pole a hledali dál a našli tuto kouzelnou chaloupku.

Forest a Buči

Tento starý seník teď slouží někomu jako domov. Trošku jsem se vylekal, když jsem vylezl do horního patra a raději potichoučku odtud zmizel.

Našli jsme pampelišky! A dokonce i sedmikrásky a hluchavky 🙂 . Dobrou hodinku mi zabralo natrhat skoro plnou igelitku.

Ruce od pampelišky

Po příchodu domů jsem přesně odpočítal 400 hlaviček pampelišek, 100 sedmikrásek a 20 vrchních květů hluchavky, přidal kilo cukru, dva pomeranče a citrón na plátky a vše zalil vodou a vařil. Po dvaceti minutách vaření jsem hrnec odložil, zítra scedím a budu pokračovat ve vaření, dokud se nezrodí sirup 🙂 . Kompletní recept příště!

Vaření pampeliškového sirupu Vaření pampeliškového medu Vaření pampeliškového sirupu

Mira přišel na hokej. Hodili jsme masíčko a gril a fandili. Venku jsme chytali špatný signál, tak jsme grilovali v obýváku 😀 .

Fandíme hokeji a grilujeme

Že mi dáte lajk? 😉
20. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne
18. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne