Forest a nevěsta Lucka

18. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (27.4. až 3.5. 2015). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Navštívil jsem dědu s babičkou a u doktora vyzvedl dokumenty pro pojišťovnu. Budou snad zase nějaký kačáky navíc.

Děda na zahrádce

Podívejte se ukázku způsobu života Normana Winthera ve filmu, kde ztvárnil sám sebe. Nejkrásnější dokument, jaký jsem kdy viděl. Je natočen opravdu jedinečným a osobitým stylem.

Poslední traper

Úterý

Cesta na kole do práce po Kolišti v ranní špičce bývá vždy dobrodružná. Jak se mám mezi těmi spěchajícími auty prokličkovat? Naštěstí na Kounicové už je cyklopruh, takže tady mám před auty navrch a předjíždím zprava 😀 .

Počasí je dneska pěkně pod psa. Vlezlá zima a studený vítr. Místo obvyklých 25°C je 7°C.

Připravil jsem cestovní lékárničku na naše výlety. Vždycky je lepší ji mít a nepotřebovat, než nemít a potřebovat. Co taková lékárnička na výlety obsahuje?

Obsah malé lékárničky:

lékařský materiál: náplasti s polštářky, izotermická folie, trojcípý šátek, škrtící obinadlo, elastický obvaz, obvaz klasický, cívka náplasti, cívka náplasti proti puchýřům

léky: desinfekce ve spreji (Septonex), na průjem (černé uhlí, Smecta), na horečku (Paracetamol), proti bolesti (Ibalgin, Tramal – pouze extrémní případy), na bolest žaludku (Endiaron), alergická reakce (Analergin), oční kapky, mast na hnisající rány (Ichtoxyl), na puchýře/spáleniny (Septonex zásyp), při poštípání (Fenistil gel)

doplňky: sterilní rukavice, nůžky, pinzeta, jehla, žiletka, zavírací špendlíky, injekční stříkačka, sekundové lepidlo, hroznový cukr

Vše pečlivě zabalené v nepromokavém obalu a poté v pevné kapsičce (já v bazaru koupil ledvinku za 20 Kč). Plus návod na použití, nebo ke každému léku napsat k čemu slouží.

Obsah lékárničky na cesty

Moje ještě není kompletní, ale postupně chybějící věci dokoupím.

Večer jsem si do postele k televizi vzal kůži a sešil další část obalu na deník. Klára říkala, že jsem určitě jedinej, kdo něco takovýho dělá 😀

Obal na deník z kůže Obal na deník z kůže

Středa

Jarek měl dnes takovou komorní rozlučku se svobodou. V pátek si totiž bere Lucku 🙂 . Pánskou jízdu jsme začali v Ponrepu, kde jsme hráli Pinball automat, pak jsme se přesunuli do Krpole na bowling. Ten jsem hrál poprvé v životě, když nepočítám pár marných pokusů z Bystrce zamlada. Hráli jsme dvě hodiny a byla to sranda 🙂 .

Jarek na bowlingu v Krpoli Jarek na bowlingu v Krpoli Jarek na bowlingu v Krpoli

Z Cihelny jsme se taxíkem rychle přesunuli zpět do Repa a panákovací maraton mohl pokračovat. Po práci se přidala i Kája. Pokoušeli jsme se hrát i šipky, ale postupem času to byly čím dál horší pokusy.

Jarek a Kája Jarek, Beny a Kája

Beny měl rozlučkovou řeč 😀 . A když jsem vytáhl foťák, málem létaly láhve 😀 .

S děckama v Ponrepu

Nevím proč, ale je to už taková tradice, vyfotit se v noci po cestě z hospody s nějakým strojem na rozkopané ulici 😀 . Tento stroj ve své sbírce ještě nemám 😀 .Ve tři ráno jsme byli doma.

Společná fotka

Čtvrtek

V bazaru na Křence jsem koupil starou petrolejku. Stála 90 Kč a je to poctivá klasická Meva z Československa. Předtím jsem koukal na ty dnešní Mevy, co se teď prodávají a jsou to pěkný šmejdy z měkkého plechu.

Teď už máme na Oslavce čím svítit 🙂 . A vůbec já ji prostě chtěl mít, třeba jen na stůl jako takové zpříjemnění pracovního prostředí.

Stará petrolejka Meva  Stará petrolejka Meva

Pátek

Je prvního máje, lásky čas a Jarek si bere Lucku za ženu 🙂 . Ráno nás vyzvedl Beny s Jarkem a jeli jsme do Vážan, kde čekala nevěsta.

Kravata na svatbu Svatební prsteny Lucka krásná nevěsta v autě

Obřad se konal ve slavkovském kostele Vzkříšení Páně. Pan farář byl fajn chlapík. Beny nezapomněl ani prstýnky, ani propisku jak vtípkoval a o půl třetí si Lucka s Jarkem řekli své ANO a první novomanželský polibek nenechali dlouho čekat.

Svatba v kostele ve Slavkově na Moravě Svatba v kostele ve Slavkově na Moravě Svatba v kostele ve Slavkově na Moravě

Na hostinu jsme jeli do hotelu Allvet u Vyškova. Škoda, že celý den poprchávalo, areál hotelu je moc krásný a mohli jsme jej lépe využít.

Novomanželský oběd Novomanželský oběd

I přes nepřízeň počasí jsme pár fotek pořídili.

Svatba v hotelu Allvet Svatba v hotelu Allvet Svatba v hotelu Allvet

Svatba Jarek + Lucka 1.5.2015

Po obědě a focení jsme strávili asi hodinu na hotelovém pokoji a snažili se postavit dětskou postýlku pro Nikolku :D. Nakonec musela přijít Lucka a jedním ladným pohybem ji postavila 😀 .

Zakrojil se dort a pak už se jen jedlo, pilo, hodovalo a tančilo.

Svatební oslava Svatební oslava Svatební oslava Svatební oslava Svatební oslava Svatební oslava

Novomanželský tanec byl dojemný.

Dojemný novomanželský tanec Dojemný novomanželský tanec Dojemný novomanželský tanec

Meruňka tekla proudem.

Novomanželský přípitek

Benoušek mě asi zabije, ale jeho tradiční tanec „hula hula“ si nemůžu nechat pro sebe 😀 😀 .

Benyho tanec hula hula Benyho tanec hula hula Benyho tanec hula hula

Já s krásnou nevěstou 🙂 .

Forest a nevěsta Lucka

Dali jsme tomu co proto.

Beny a já Beny a já

Protancovali jsme celou noc až do rána. Toto jsou poslední momentky z čekání na řidiče. Bylo to krásné, náročné a intenzivní 😀 .

Momentky ze svatby Momentky ze svatby Momentky ze svatby

Byla to nádherná svatba se vším všudy, budu rád vzpomínat. Poslední foto ze 4:02 😀 .

Svatební výslužka

Zrovna dnes se hrál první zápas MS v hokeji, po očku jsme ho sledovali. Prohráli jsme na nájezdy se Švédskem. Byl to ale strhující konec.

Sobota

Snažíme se zaspat kocovinu a celkem se to daří, vstáváme až kolem oběda. Uklízím sako do skříně a v kapse nacházím cedulku ze zasedacího pořádku. Nechám si ji na památku 🙂 .

Pozvánka na svatbu a zasedací pořádek

Chilli papričky se mají k světu. Za měsíc už jsou 10 cm vysoké.

Chilli papričky doma za oknem

Neděle

Dopoledne jsme jeli s Klárou k babičce a dědovi. Já pomáhal dole betonovat a opravovat práh ke dveřím do dílny. Klára s Bučim čekali s babičkou nahoře. Buči je vždy zárukou úsměvu na tvářích 🙂 .

Já s babičkou Buči rozveselil babičku i dědu

Děda říká Bučimu „Užumbura“ 😀 . Kde na tom byl, to nevím.

Buči rozveselil babičku i dědu Buči rozveselil babičku i dědu

Od babičky jsme šli za Luckou dělat oheň na naše tradiční místo v údolí. Na špekáček přišla i moje máma s Rozárkou 🙂 . Obě jsou pořád stejně malinkaté 😀 .

Já a moje máma s Rozárkou

Starodávnou dodávkou dorazil i Roman a Tatianou. Roumen povídal o svých business plánech (který nemůžu prozradit, páč by mu to mohl vyfouknout, třeba někdo, kdo má rád sladký v noci 😀 ) a taky jsme přemýšleli, jakým způsobem by se dal naklonovat člověk.

Roman povídá u ohně Tatiana, Roma, Já a Lucka

Před Luckou jsem se jednou zmínil, ba dokonce jsme spolu v lese hledali shozené parůžky a Lucka si na mě vzpomněla a donesla mi parůžky od svého strýce 🙂 . Chtěl je prý pomalu vyhodit, tak je zachránila. Dvě z nich jsou rozkousané od myší, ležely asi dlouho v lese a myšky si pochutnaly. Mám radost, časem z nich něco vyrobím 🙂 . Ale hledat tak či tak nepřestanu.

Parůžky/paroží

Že mi dáte lajk? 😉
19. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne
17. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne