Fixed beer Brno Klub na Dráze

37. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne

 Velké věci z mého uplynulého týdne (8.9. 2014 – 14.9. 2014). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Další pracovní týden. Rychle proplout otravnou prací, abych se odpoledne věnoval kolu. Musel jsem zajít do prodejny Author na Křenku, kde jsme koupil novou středovou osu. Prodavač je fajn, už minule mi pomohl.

Po cestě jsem si všiml zajímavé výlohy plné starých věcí. Bylo to vetešnictví, bazar všeho druhu. Nemohl jsem odolat návštěvě. Objevil jsem spoustu zajímavých věcí. Mimo jiné taky staré rámy na obrazy, které by se mi hodily na fotky. Nepotřebuji nové, když tady koupím pěkné rámy se sklem za 50 Kč.

Bazar určitě stojí za návštěvu, je na Křenové 61 (mapa), nedaleko je taky zlevněnka.

Vetešnictví, bazar Brno Křenová

Úterý

Byl u nás Radek. Opravil Kláře klávesnici na notebooku, už to není takovej vrak od Ferrari :D. Na fotce vypadáme všichni smutně, ale to my nejsme.

Návštěva u nás doma Klára

Středa

Večer, po práci jsem ukončil mé trápení s kolem. A nešlo to bez boje. Do nově přestříkaného rámu jsem musel doslova natlouct pouzdra na ložiska, to bylo největší obtíž. Ještě o půlnoci jsem měl co dělat, abych kolo složil. Podařilo se! Zítra poprvé vyjedu.

Renovace kola Favorit

Čtvrtek

Dnes jsem jel poprvé na kole! Teda – poprvé na Favoritovi, kterého jsem renovoval. Víc než měsíc usilovné práce a pevných nervů se vyplatil. Každé ozubené kolo, každá kulička z ložiska mi prošla rukama. Cesta do práce díky tomu byla mnohem příjemnější. A kratší. V práci jsem byl za 4 minuty. Vůbec nevadí, že mám jen jednu brzdu, přehazovačka nepřehazuje, hlavně, že je kolo pojízdné.

Poprvé vyjedu na kole a ono začne pršet. Nechal jsem jej v práci, večer máme slezinu u Badinů a to by se mi domů nemuselo jet zrovna nejlíp. K Badinům chodíme jen na meníča, dnes jsme sem zašli posedět s kolegy.  Přišla i paní Maďaričová a Vlaďka. Nemusím ani říkat, co jsme probírali 😀 .

Jarka Na dvorku když prší Na dvorku když prší

Pátek

Klub na Dráze znám jen z Facebooku. Během několika měsíců jej svépomocí postavili nadšenci do cyklistiky. Vytvořili útočiště pro všechny příznivce jízdních kol. Místo, kam může přijet kdokoliv a bude přijat přátelsky. Natočí mu pivo, opraví kolo, předají zkušenosti a užije si spoustu zábavy. Dneska večer jsem klub navštívil.

Fixed beer Brno Klub na Dráze

Otevřeli něco před měsícem. Dřív tady stála tržnice a doupě bezdomovců. Teď nastává světlejší chvíle, tak snad bude trvat co nejdéle.

Fixed beer Brno Klub na Dráze Fixed beer Brno Klub na Dráze Fixed beer Brno Klub na Dráze

Sedí se venku, bar je po schodech nahoře. Týpek u baru se mě ptá: „čistý, nebo špinavý?“ Říkám, „špinavý “. Potykali jsme si a za chvilku jsem seděl s pivem u stolu vyrobeného z palet. Vlastně všechny stoly i lavice jsou tady ručně vyrobené z palet.

Fixed Beer Brno Klub na Dráze je důkazem, že pokud se dají dohromady lidé s dobrým úmyslem a touhou vybudovat něco velkého, stačí opravdu málo. A mají velké plány. Jednou tady bude bazar, servis, koncerty, workshopy… Všechno se buduje.

Za chvilku si za mnou přisedla holka, která mi točila druhý pívo. Že prý se jde socializovat 😀 . Jmenuje se Klára a občas tady pomáhá za barem. Pokecali jsme o kolech, o klubu a popíjeli. Pak jsem se přesunul k ohni.

Fixed beer Brno Klub na Dráze Fixed beer Brno Klub na Dráze Fixed beer Brno Klub na Dráze Fixed beer Brno Klub na Dráze

Oheň uprostřed města s výhledem na Petrov jsem ještě nikdy nedělal. Kolem všechno žije, jenom tady, jakoby se zastavil čas. U ohně byla sranda. Nikoho jsem neznal, ale co jsem pochopil, tak většina lidí se taky neznala navzájem. A přitom jsme se parádně bavili. Jeden z nich byl cizinec – Ital myslím. Neohrabanou češtinou povídal různé vtipné history, které mi s přišly čím dál vtipnější. To asi ta nefiltrovaná dvanáctka.

Má to svoje kouzlo a přátelskou atmosféru.

Fixed beer Brno Klub na Dráze

Uteklo to rychle a nastal čas jet domů, kde čeká žena.

To kolo mě baví čím dál víc. I po tolika pivech, s jednou brzdou a zteřelým pláštěm, jako bychom spolu najezdili tisíce kilometrů. A my se sotva seznámili 🙂 . A díky němu jsem poznal nový místo a fajn lidi.

Fixed beer Brno Klub na Dráze

Sobota

Ráno bylo náročné. I když jsem unavenej po pracovním týdnu a pivu, snažím se o víkendu vstávat co nejdřív. Aby to za něco stálo.

Náročné ráno

Navštívili jsme mamku s Deniskou a Rozárkou.

S Rozárkou

A večer jsme jeli s Klárou na první společnou projížďku na kolech. Byla to paráda. Na tom kole zažívám pocit svobody. I když se zteřelým pláštěm si ještě nemůžu moc vyskakovat 😀 . Dojeli jsme do Lidlu v Řečkovicích, kde jsme koupili pumpičku na kolo. Skvělá koupě za 300,-.

Tak se nám to konečně splnilo. Jsme oba pojízdní a můžeme jezdit na výlety 🙂 .

S Klárou na kole

Neděle

Prší a je zima. Klára zkoušela odmlouvat, ale stejně jsme jeli na kolo. V nejhorším případě budeme nemocní, v tom lepším si užijeme nějakou srandu 😀 .

Na kole za deště

Držela se dlouho, dokud se nerozpršelo trošku víc. U ťamanů na Zvonařce jsme koupili zadní světýlko a jeli se schovat Na Dráhu. Klára tady byla poprvé. Zahřála nás káva a zázvorový čaj. Dýl posedíme příště, musíme domů.

Na kole za deště Na kole za deště

Že mi dáte lajk? 😉
38. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne
36. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne