Klára a Márynka

34. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (18.8. 2014 – 24.8. 2014). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Začal první den tělesné očisty. Na snídani strouhaná mrkev s jablkem, rozinky a ořechy. Na oběd celkem šílená kombinace brokolice s česnekem. Nic víc. Pěkně nás to protáhlo, na záchodě jsem byl minimálně pětkrát 😀 😀 . Sorry za tak detailní informaci, ale vzhledem k situaci, je poměrně zásadní 😀 .

Neskutečný, jaký vliv na organismus má jeden den zdravé stravy. Odpoledne se dostavila bolest hlavy a únava. Je to velká změna pro tělo. Nebylo mi vůbec dobře, nachystal jsem zítřejší snídani a oběd a šel si lehnout.

Vařená červená řepa Zeleninový salát Fazolové lusky

Úterý

Snídani máme stejnou po celý týden. Toto je náš týdenní jídelníček:

Čistící týden jídelníček

Jarek v práci 😀 .

Jarek

Včera ráno, když jsem přišel do koupelny, stál jsem v obrovské kaluži vody. Celá koupelna byla zatopená. Jenže voda odnikud netekla. Dnes ráno to stejné. Odpoledne přišel majitel a hledal závadu. Nikde nic neteklo, ale shodli jsme se, že se někde stal průser 😀 . Nejspíš praskl odpad ve zdi a voda prosakuje. Budeme muset koupelnu rozkopat a zjistit, kde je prasklina, dokud nejsou škody tak velké. V sobotu se do toho pustíme.

K večeru přišel Ica s Petrem. Dostal jsem zase milion práce, je potřeba vytvořit razítko, weby, grafiku… Pořád mám co dělat.

Středa

Když ráno odcházím do práce, Bimbo hlídá Kláru.

Když Klára spí

Přišel mi mail od marketingového oddělení Z Studia, které mi minulý týden tisklo fotky. Prý je zaujaly můj blog s fotkami a chtějí se mnou udělat rozhovor 🙂 .

Po návratu z práce jsem se dal do domácí práce. Pověsil jsem hodiny, které nám měsíc ležely ladem.

Peter v práci Vrtám do zdi

Zjistili jsme, že voda, která se nám objevuje v koupelně, není z prasklého odpadu ale ze sprchového koutu. Ulomila se totiž odpadní trubka a celý zděný základ sprcháče, je plný vody, která prosakuje ven. Udělali jsme dírku do těsnění a vodu vytírali ručníkama. Bylo toho několik litrů.

Sušíme vytopenou koupelnu

Zatímco Klára vařila mrkvový perkelt (mimochodem zatím nejlepší jídlo z programu), já vrtal do zdi a sádroval. Polička, kterou jsem o víkendu vyráběl, je už hotová a visí na zdi :). Vypadá skvěle a mám z ní radost.

Moje pracovní prostředí

Foto

DIY polička DIY polička DIY polička DIY polička

Čtvrtek

V servisu na Staré osadě mi za stovku vyšroubovali středové složení z rámu, a tak jsem konečně mohl rám přelakovat. Jeli jsme vlakem do Újezdu u Brna.

V cestování vlakem na tom nejsme zrovna nejlíp 😀 . Jak je u nás dobrý zvykem, i tentokrát se jízda neobešla bez komplikací. Přejeli jsme zastávku a jeli až do další vesnice Hostěrádky – Rešov :D. Naštěstí to není taková tragédie, jako před pár lety, kdy jsme místo kousek za Brno, jeli až do Pardubic 😀 .

Na nádraží Hostěrádky - Rešov

Naposledy jsem si vyfotil rám v původní barvě, prošli jsme se do obchůdku a za půl hodiny nám jel vlak do Újezu. Tentokrát jsme nepřejeli 😀 .

Rám Favorit v originální barvě Klára na nádraží

Kdo ví, jestli bych se do této vesnice někdy vůbec podíval.

S Klárou na nádraží

V Újezdu jsem v lakovně Turlak odevzdal rám. S majitelkou jsem byl domluvený, že na mě počká po otevírací době. Za týden by měl být opískovaný a nalakovaný.

Toto je kostel svatého Petra a Pavla v Újezdu u Brna.

Kostel svatého Petra a Pavla v Újezdu u Brna

Večer Klára vařila. Čtvrtý den zdravého stravování máme za sebou!

Moje zdravá večeře

Pátek

Dnes po práci proběhl další teambuilding. V restauraci Holiday v Komíně, kde mají výborná žebra. Ty ale s Jarkem nesmíme, tak jsme si chtěli dát salát s křepelčími vajíčky, ale neměli vajíčka 🙁 .

Zleva: Já, pan Maďarič s Hanou Maďaričovou, Vlaďka, Kuba, Jarek.

S kolegy na pivku v Holiday

Vypili jsme pár piv, pokecali co novýho a zasmáli se gostolské kočičce. Zmínil jsem se Vlaďce o mé rekonstrukci kola. Hned se nabídla, že jí doma leží dámský Favorit a kdybych chtěl, mohl by být můj. Pošle mi fotku a nejspíš si pro něj pojedeme do Telče 🙂 .

S kolegy na pivku v Holiday S kolegy na pivku v Holiday

Sobota

V okolí Brna je krásná příroda. Nejkrásnější a zároveň nejblíž je podle mě Údolí Říčky, kam jsme se dnes s Klárou a Márynkou vydali. Autobusem jsme se přiblížili k líšeňskému hřbitovu a odtud šli do Mariánského údolí. Než jsme došli k Muchově boudě, našli jsme několik keší.

U kešky Líšeňský hřbitov U kešky Líšeňský hřbitov U kešky Líšeňský hřbitov

Občas jsme šli cestou „necestou“ 😀 .

Cestou necestou

U Muchovy boudy jsme slízali zmrzlinu, a vstoupili do Údolí Říčky.

Ještě předtím se mi povedla tato momentka 😀 . Objekt Muchovy boudy je obehnán, víc než dvou metrovým plotem, za kterým bylo snad pět psů. Ti věděli o Márynce na druhé straně a skákali jak šílení, jen aby ji viděli 😀 .

Objekt je střežen psy

Márynka byla šťastná. Při pohledu na kačenky, se jen oblizovala 😀 .

Kačenky Márynka

Vzhledem k hlubokému údolí, patří toto místo k jednomu z nejchladnějších v Brně. Za chatařskou oblastí začíná krásná podívaná na skály lemující potok Říčku.

Samojed Maryn Chata v Mariánském údolí Blátivá cesta V Údolí Říčky

Maryn pod skálou

Slimák na cestě

Když mě Márynka viděla, jak stojím uprostřed potoka, foťák s batohem skoro ve vodě, věděla, že se bude fotit, tak hodila packu Kláře přes ruku a pózovala 😀 . Já ji žeru.

Klára a Márynka

Prošli jsme rančem U Jelena a před Ochozem sedli na autobus. Celý den bylo sychravo, teprve až jsme sedli do autobusu, začalo pršet.

Neděle

Máme za sebou týden očisty, už i Bimbo poznal jeho výhody, když dostal na vylízání sklenku od medu 🙂 . Člověk by nevěřil, jak má dlouhý jazyk.

Bimbo a sklenka od medu

Že mi dáte lajk? 😉
35. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne
33. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne