28. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne

28. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (7.7. 2014 – 13.7. 2014). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Minulý týden jsme byli s kolegy pozváni k Pavlovi na grilovačku. Bydlí v Bílovicích nad Svitavou, kam jsme jeli vlakem hned po práci. Ve vlaku jsme se potkali s Vlaďkou, a tak nás bylo celkem šest. Pavel měl připravenou bečku Krakonoše (podle Jarka samoser 😀 ), kterou se zázrakem podařilo roztočit 😀 .

Jarek na grilovačce Já, Kuba a Vlaďka Pavel

U stolu na dvorku jsme si prohlédli pár archivních fotografií, na kterých je zachyceno mládí a pominutý život našeho vedení z práce. Moc jsme se nasmáli 😀 .

Jarek na grilovačce Jarek na grilovačce Vlaďka na grilovačce Jarek na grilovačce

Kecali jsme, jak jinak, než o práci, popili pár pivek a po úspěšném podpálení grilu jsme si pochutnali i na steakách. Zpátky do Brna jsme jeli v 21:45.

Vlaďka ve vlaku Kuba s Vlaďkou Kuba s Vlaďkou Společná fotka u Pavla

Doma na mě čekal Tibor a Klára s vínem. Zítra budu mrtvej.

Posezení s vínem na zahradě

Úterý

Po včerejším sedánku mi není nejlíp. Ale pořád líp, než v neděli. Odpoledne jsem se pustil do projektu Eshop. Láká mě to čím dál víc, takže jsem nechodil okolo horké kaše a pustil se do objevování nových věcí.

Tento krátký film mi udělal radost, moc pěkně natočený snímek s výbornou myšlenkou:

Středa

Pokračuji v intenzivní práci na eshopu. Na ostatní věci mám čím dál méně času. Ať už psaní týdeníčků, nebo focení. To všechno musím zvládat o víkendu. Nebude to ale dlouho trvat.

Na Merhautce nejsou škaredý domy, jsou jen starý.

Dům na Merhautové ulici

Čtvrtek

Pořád bojuju s místem. Někdy bych si rád otevřel okno, ale nemůžu 😀 . Parapet a topení mám plný věcí, které musím mít pořád po ruce. Už bych si měl konečně vyrobit poličky. Jenže, kdy?

Dneska to nebude, musím pracovat.

Na okně Bimbo na sedačce

Pátek

Z práce jsem utíkal za Deniskou a Klárou k řece. Půjčili jsme si na hlídání Márynku. Je to nejhodnější a nejchlupatější pejsek, kterého znám. Větší mazel, než Staffy a to je co říct.

Museli jsme skočit domů pro karimatku pro ségru na tábor. Jenže začaly padat kroupy a vypadalo to na dlouho. Naštěstí přestalo a mohli jsme vyjet do Bástru.

Deniska není nadšená z deště Prší

Navštívili jsme taťku s bráchou a ségrou. Trošku se báli Márynky, ale líbila se jim.

Samojed Márynka s dětmi Samojed Márynka s dětmiMůj táta s bráchou a ségrou a Márynkou

Kousek dál bydlí mamka s Rozárkou, tak jsme ji šli seznámit s Márynkou. Ihned byly největší kamarádky a dováděly hlava nehlava 😀 . Mamce se taky líbila 🙂 . Márynka byla u mamky jako doma. Rozárce snědla granule, vypila vodu a pěkně ji prohnala 😀 . Byla sranda.

Samojed Márynka Samojed Márynka Samojed Márynka Samojed Márynka Samojed Márynka Samojed Márynka Samojed Márynka Samojed Márynka

Márynka je věčně vysmátý pes samojed.

Samojed Márynka Samojed Márynka

Seznámili jsme se velice rychle. Márynka je rozumná a mírumilovná. Se všemi je kamarádka 🙂 .

Samojed Márynka Samojed Márynka

Sobota

Již čtvrtým rokem se tento víkend konají Brněnské psí dny. S Klárou je navštívíme potřetí. Vynechali jsme jen první ročník. Márynka jela s námi a užili jsme si spoustu zábavy. Vyrazili jsme hned ráno, abychom stihli registraci do soutěže. I když jsme přišli včas, kapacita pro velké psy byla naplněna, takže nás k soutěži nepřipustili 🙁 . No co už, nudit se určitě nebudeme.

Postavili jsme stan a zanedlouho přišla Pavla se svým mazlem Atashim a chvíli na to i mamka s Rozárkou.

Naši pejsci na Brněnských psích dnech 2014

Jako jediní zástupci rasy Samojed a Tosa inu jsme budili pozornost. Márynka byla ve svém živlu, vždycky si našla nějakou „oběť“ a s tou se mazlila 😀 . Atashi byl rád ve stínu a Rozárka šikanovala ostatní psy 😀 .

Samojed Maryn s cizím dítětem Tosa inu Atashi a Pavla Tosa inu a Samojed Štěně jorkšíra Tosa inu a Samojed

Atashiho jsem rád poznal. Je trošku netykavka, ale jinak výbornej. Snad největší pes, kterýho znám. Má znamínko na jazyku!

Já a Atashi

Po celém areálu se konalo spousta soutěží. Dog frisbee a agilitám dominovaly borderky. Zúčastnili jsme se soutěže o nej psa. Pavla s Atashim o největšího psa a já s Márynkou o nejchlupatějšího. Hodnotilo se s ohledem na standard rasy, takže obě soutěže vyhrál někdo jiný.

Pavla s Atashim v soutěži o nej psa

Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing

Tento pes se myslím jmenuje Easy a má úžasnej výraz 😀 .

Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing

Celý den jsme koukali na soutěže, hladili pejsky a popíjeli pivko. Po skončení dog frisbee se běžel canicross.

Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - canicross Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing

Večer šla většina psů spát do stanů a chovatelé se šli bavit k Matyho stánku s občerstvením a pivkem. Pořádaly se pivní soutěže, hrála hudba a byla fajn zábava. Před půlnocí jsme šli spát. Márynka byla taky unavená, lehla a spala.

Se psem pod stanem

Neděle

Probudili jsme, když začínaly první soutěže. Márynka dostala granulky a my šli do stánku na vajíčka. Cestou jsme potkali Kristýnu, páničku Márynky.

Kromě soutěží, které se konaly po celý den, probíhal doprovodný program. Viděli jsme ukázku práce policejních psů – pes skočil otevřeným okýnkem do auta a vytáhl agresivního řidiče a ukázku mantrailingu – vyhledávání ztracených osob na základě pachové stopy.

Ondřej Uhlíř na brněnských psích dnech Ondřej Uhlíř na brněnských psích dnech Ukázka práce policejních psů Ukázka práce policejních psů

Márynka si našla kamarády 🙂 .

Márynka a kámoši

V agilitách bylo hodně diskvalifikovaných, málokterá dvojice doběhla do cíle.

Psí agility Psí agility Psí agility Psí agility Psí agility Psí agility

S Márynkou jsme si vyzkoušeli Flyball. Utíkali jsme přes překážky, vzali míček (chvilku nám to trvalo) a běželi zpět. Moc nám to nešlo, ale byla sranda 😀 .

Flyball psí sport Flyball psí sport

Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing

Na co asi myslí?

Brněnské psí dny 2014 - agility, dog frisbee a dogdancing

Odpoledne probíhala ukázka bull sportů – high jump, drag pull a weight pulling. To by se líbilo Staffymu.

Ukázka bull sportů na brněnských psích dnech Ukázka bull sportů na brněnských psích dnech Ukázka bull sportů na brněnských psích dnech

Ten malý se nechtěl pustit 😀 .

Ukázka bull sportů na brněnských psích dnech Ukázka bull sportů na brněnských psích dnech Ukázka bull sportů na brněnských psích dnech

Normálně to auto roztlačil.

Pes táhne auto

S Márynkou jsme vyzkoušeli drag pulling – tahání závaží. Maryn vůbec nevěděla, co po ní chceme 😀 .

Drag pulling se samojedem

Super víkend!

Mimochodem, Německo vyhrálo titul v MS ve fotbale.

Že mi dáte lajk? 😉
29. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne
27. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne