Holky Gita s Klárou v Aloze

16. týdeníček – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (15.4 2013 – 21.4.2013). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.
« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Večer jsem měl ‚tvořivou‘ potřebu, tak jsem si trošku pohrál s fotkama :).

Fotopokus se žárovkou Fotopokus se žárovkou Fotopokus se žárovkou

Úterý

Odpoledne po práci jsme se vydali na menší procházku pro 3 kešky do Židenic. Jedna z nich byla poměrně nová (Kostel CCE Židenice), takže ani nebyla náhoda, že jsme před kostelem potkali dalšího lovce. Byl to JITULA – čiperný důchodce, který má na kontě přes 2500 keší. V klidu jsme odlovili, pokecali o geocachingu a u Staré Osady se rozešli. Samozřejmě jsem jej nezapomněl požádat o fotku do týdeníčku :D.

Ze Staré Osady jsme se vydali k rodnému domu Bohumila Hrabala. Nedaleko odtud je krásný a pro mě dosud nevídaný výhled na Brno.

V okolí smyčky šaliny v Juliánově jsme našli letáček, že se ztratila čivava jménem FOREST! :D. Koukali jsme kolem, ale jedinej Forest v okolí jsem byl já… napsal jsem sms na číslo, zda se Forest našel a přišla mi odpověď že pejsek se našel. Prý rozvěsili opravdu hodně letáčků a díky nim je kontaktovala paní, která Foresta našla. Takže je vidět, že takový letáčky jsou účinné :).

Ztracená čivava Forest, Brno Kačeři Forest s JITULA Výhled na Brno z Židenic Klára vrací keš kostel Cyrila a Metoděje Brno kostel Cyrila a Metoděje Brno

Středa

V poledne jsem jel fotit do IBC. Odpoledne na mě na zahrádce v Aloze čekala Gita s Klárou. Většinu času jsme řešili Gitinu brzkou svatbu, dostali jsme i krásnou pozvánku. Po dvou litrech sangrie jsme  zašli na jídlo a jeli domů :).

Holky Gita s Klárou v Aloze Forest s Gitou před kostelem Holky Klára s Gitou v Mekáči

Čtvrtek

Dneska večer jsem jel k Jitce, pak přišla Lucka a ostříhala mě. Konečně to nemám na hlavě jak bolševik. Zjistil jsem, že Windows 8 neakceptuje zastaralé WEP zabezpečení sítě. Takže celá síť se musela udělat nová, plus přenastavit všechny počítače v síti.

Klára na mě čekala u Kalvody v jeho grill baru U Kalvodů. Původně jsem měl v plánu jen vyzvednout Kláru, maximálně si dát pizzu a jet domů. Zapomněl jsem ale, že to nám u Martina nemůže projít. Prý jsem měl 5 piv a 5 panáků. Celkem vyvážený poměr. Já ale moc vyváženě nevypadal :D. Byl jsem celkem unavenej a hlavně jsem nečekal že se to tak zvrhne. Domů jsme prý prý přijeli trojkovým rozjezdem. Ještě na zastávce před barákem jsem si stihnul ustlat a usnout :D. To samozřejmě vím jen z doslechu a fotografií, které Klára pořídila. Ty ovšem nejsou vůbec publikovatelné 😀 :D. Takže se budete muset spokojit s fotkama z baru.

Když se dívám na ty fotky, tak těch 5 panáků jsem asi měl před tím, než se na stole objevila ta flaška :D.

Forest s Martinem U Kalvodů Martin s Klárou

Pátek

Po tom, co jsem se vzpamatoval ze včerejška (trošku mi pomohl vývar) jsem pracoval a celkem v pohodě dodělal co potřeboval. Přijela na návštěvu Sisi. Dneska jsem byl v takovým úsporným režimu, že jsem foťák ani neměl v ruce.

Sobota

Čekali jsme jestli se ozve Ivana a pojedeme k ní vařit. Jenže byla v noci v práci a než abysme čekali až se ozve, jeli jsme do města pro 3 kešky. Ve městě se konal Brněnský půlmaraton a zrovna dobíhali poslední běžci. Na Svoboďáku probíhalo vyhlášení. Když jsme šli k první kešce, viděli jsme na Panské ulici policejní zákrok – dva zatčení seděli s pouty před Českou Spořitelnou a kolem zajišťovali stopy tři kriminalisti. K detailnějším fotkám jsem se neodvážil. Přece jenom nevím o co šlo, pravděpodobně loupežné přepadení (jak mi psali z Policejního Týdeníku, kam jsem zaslal fotky).

Všechny kešky se nacházely na Špilberku. Poprvé jsem viděl poslední dělovou kouli, která byla vystřelena na Špilberk (nečekal jsem, že je tak malinká). Na Špilberku a v parcích okolo zrovna probíhaly ‚oslavy‘ Dne Země, všude bylo spousta stánků, dětí, dokonce i zvířat. Ale odlov se podařil i za těchto podmínek. Nakonec jsme si poslechli koncert jedné vtipné kapely, která zpívala „Lopata Beton, Lopata Betón, Lopata Betóón“, dali si Grenu a jeli domů. Fajn odpoledne to bylo a spoustu jsme toho viděli :).

Policejní zásah na Panské v Brně Brněnský Půlmaraton 2013 Den Země pod Špilberkem Lama na akci Den Země pod Špilberkem Forest na vyhlídce u Špilberku Forest u studny na Špilberku Den Země pod Špilberkem, koncert Den Země pod Špilberkem Dělová koule na Špilberku

Neděle

Dneska jsem šel sám se Staffym pro pro pár kešek. Doslova pár, našli jsme jen dvě. Jedna z nich byla na opuštěném stadionu za Lužánkami. Moc pěkná krabička. Přes vilu Tugendhat a Lužánky jsme se vrátili za Klárou a Ivanou do města. Čekaly na nás na zahrádce naší bývalé kavárny.

Rozhodli jsme se jet vařit k Ivaně. Kuřecí kousky ve smetanové omáčce s hořčicí. Zítra půjdu nejspíš na menší výlet, uvidíme podle práce a počasí ;).

Staffy s keškou Stadion za Lužánkami, Brno Stadion za Lužánkami, Brno Stadion za Lužánkami, Brno Holky na terásce :)

Že mi dáte lajk? 😉
17. týdeníček – velké věci z mého týdne
15. týdeníček – velké věci z mého týdne