Noc v zemljance

5. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (1.2. až 7.2. 2016). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Příjemné vstávání se dnes nekonalo. S kocovinou jsem jel do Bystce pomáhat mámě a stěhovákovi s obývací stěnou. Po návratu domů jsem zalehl zpátky do postele a normálně spal až do odpoledne 😀 . Dám si teď nějakou dobu detox, ale až po zítřejší firemní akci 😀 .

Úterý

S Mončou, Honzou a jejich Dixie a dalším kamarádem jsme šli na procházku přes Cacovický ostrov až do Obřan. Buči se tradičně snažil nakrýt Dixie.

Psi na Cacovickém ostrově Psi na Cacovickém ostrově Psi na Cacovickém ostrově

Psi si parádně vyhráli, toto je jediná fotka, kde se nám podařilo je na chvíli uklidnit. V hospodě na konečné v Obřanech jsme poseděli u pivka a klobásky.

Psi na Cacovickém ostrově

Večer jsme měli firemní akci v čajovně Utopia. Jsou to super prostory, měli jsme pro sebe celý salónek se třemi kulečníkovými stoly a šipky nedaleko.

Firemní akce v čajovně Utopia

Středa

Na radu Hesse jsem udělal pár úprav obojku pro Bučiho. Kovové očko jsem zapošil přes obě vrstvy kůže a pojistil záplatou. Kdybych to neudělal, připravil bych se prý o 50% životnosti obojku. Teď jsem s tím spokojen a věřím, že pěkných pár let vydrží. A když ne, za pár kaček vyrobím nový.

Všechny vrstvy jsou lepené, šité a nýtované zároveň.

Kožený obojek pro psa Kožený obojek pro psa Kožený obojek pro psa Kožený obojek pro psa Kožený obojek pro psa

Měli jsme krátkou návštěvu. Táta s děckama z rovnátek.

David a Valča David a Valča

Čtvrtek

Kompostér pracuje naprosto perfektně. Pěkně voní a má správnou konzistenci. Naspod je už pěkná hromádka čerstvého kompostu a ve spodní nádobě několik deci žížalího čaje. Na jaře budu mít to nejlepší hnojivo pro rajčata a jahody. Žížalky se pěkně rozmnožují, bohužel se mi nepodařilo žádnou vyfotit, na slunečním světle jsou plaché a hned se zahrabou.

Domácí kompost

Po venčení v Lužánkách jsme šli na oběd do Sternu.

Kožený obojek pro psa Stern restaurant Brno

Pomalu sbírám informace o cestě do Norska. Chtěl jsem jet už z jara, ale to nebude kvůli množství sněhu možné. Musím to nechat až na druhou polovinu května. Aspoň mám víc času na plánování.

Mimo jiné jsem zjistil tyto cenné rady: Na moři a ve fjordech nepotřebuji povolení k rybaření (neplatí pro řeky a jezera). Když se cesta rozdvojuje a nevím, kterou se vydat, musím jít tou méně prošlapanou, ta druhá je totiž sobí. Sobů je zde totiž víc, než turistů. Mají zálohované plechovky. Stanovat můžu všude, kde to není vyloženě zakázané (+ 200 metrů od soukromých pozemků).

Plán na cestu do Norska

Pátek

Koupil jsem nový vysavač. Těžce neekonomický, za to výkonný, že na maximální výkon je schopný vysát i koberec 😀 . Po první zkoušce spokojenost.

Vysavač Eta Sabine

Se ségrou, Sašou a Vojtou Křížem jdeme na koncert Sabaton! Lísky máme koupené už skoro rok. Dnešní koncert odstartoval jejich turné, zítra hrají na Slovensku. Posledních čtrnáct dní jsem neposlouchal nic jiného a koncert jsem si užil. Nejvíc třetí písničku Far from the Fame o československém letci Karlovi Janouškovi.

I předkapela Wisdom byla super. Víc než zpěv se mi ale líbila kytara.

Koncert Sabaton 2016 Brno

Joakim byl super, vtípkoval jako vždycky a pořád se mu chtělo na záchod z piva 😀 . Na pódiu taky přistálo několik jeho oblíbených plyšových krtečků.

Koncert Sabaton 2016 Brno

Toto je záznam chytlavé písničky Swedish Pagans z dnešního večera. Ještě jedno pivo!

Na afterparty jsme jeli do Bástru za děckama a sešli jsme se zajímavá banda.

Bastr kalba

Sobota

Márynka šla poprvé na výstavu a my byli u toho. Ve své kategorii neměla moc soupeřů a nakonec byla výborná 2 res. CAC. Super, je šikovná 🙂 .

Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně

Stejně mi to přijde jako hrozná pakárna. Chovatelé se pomlouvají navzájem, psi jsou ve stresu a stojí to šílený peníze. Ale tento obří párek v rohlíku za to vždycky stojí 😀 .

Obří párek v rohlíku

Taková velká výstava je výborná příležitost k focení. Je tady zmatek, nesčetné množství emocí a rozmanitosti.

Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně Duo Cacib výstava psů v Brně

Neděle

1. den v Údolí pytláků

Ráno balím krosnu a vyrážím na vlak do Vyškova. Jen já, Buči a dvacet kilo na zádech. Přijíždíme do Vyškova, babička mává na prvním perónu. Pohlídá Bučiho před obchodem, kde si kupuji klobásu s chlebem a dva Kozly v plechu.

U křížku před Drnovicemi se loučíme a dál pokračujeme sami.

Babička s Bučim Forest a Buči

Nedaleko dáváme první pauzu na pití. „Buči, za 10 sekund se dívej do foťáku, dej mi pac a olízni se.“ Jasně! 😀 Mám toho nejlepšího parťáka.

Forest a Buči ve Vyškově

Přes liščí nory šlapeme kopec k rozhledně Chocholík. Naposledy jsme tady byli 22. týden 2014, to byl taky pěkný výlet. Na rozhledu nezahýbáme, ale vydáváme se po žluté přes kopec Rozepře směrem k Opatovické přehradě.

Procházíme nejkrásnějším úsekem cesty, všude jen les. Vyplašili jsme zajíce, proběhl dva metry přede mnou a zmizel v křoví dřív, než si ho všiml Buči. Vzrušující zážitek, až se mi srdce rozbušilo 😀 .

Asfaltka před námi, čas na malou pauzu a kontrolu správného směru. Opuštěnými botami se nenecháváme vystrašit a vyrážíme po modré. Stejně by mě zajímalo, jak jejich majitel odešel 😀 .

Mapa v lese Boty v lese

Pomeranč, potřebuju cukry.

S Bučim na cestách

Našel jsem to. V této zátoce jsme dělali oheň naposledy v 49. týdnu 2013. Taky rád vzpomínám.

Přicházím mlčky a opatrně našlapuji. Jak je známo, Opatovická přehrada je okupovaná pytláky, kteří se v těchto zátokách ukrývají. A navíc je zde ochranné vodní pásmo, kam je vstup zakázán.

Zátoka opatovické přehrady Zátoka opatovické přehrady

Přicházím na flek, kde chci přespat, čeká na mě ovšem zkáza. Namísto zemljanky, která je zde dobře ukrytá již spoustu let, nacházím zbořeniště.

Zbořená zemljanka v lese Zbořená zemljanka v lese

Nemám moc času, soumrak se blíží, rychle se rozmýšlím a jednám. Během hodiny likviduji zbořenou půlku střechy, která neunesla tíhu snad sto kila zeminy. Druhá půlka střechy nad palandou zůstala v celku. Je to dobré, trámy ze střechy spálím v naštěstí nepoškozené peci a hlínu ušlapu, aspoň nemusím sbírat tolik dřeva.

Uklízím okolí plné odpadků, hlavně skleněných lahví od piva. Je viděl, jací jsou pytláci hovada.

Zemljanka v lese

Při chystání spaní zjišťuji, že přímo u hlavy mám obří díru snad od nějakého hlodavce. Raději si tam dám nohy 😀 . Rozdělávám oheň, pec má dobrý tah. Vlhké dřevo mi zpočátku dělalo potíže, ale v okolí naštěstí není nouze o břízu.

Spaní v zemljance Spaní v zemljance Petrolejová lampa

Buči si našel vyvýšené místo u vchodu a hlídá.

Buči hlídá

Konečně jsem se dočkal odměny v podobě klobásy a piva.

Klobása na ohni Klobása na ohni

Noc v zemljance

Buči už to pochopil, tady dnes strávíme noc.

Buči v zemljance Buči v zemljance

Je jasno, hvězdy září jak nikdy. Tady v údolí se vítr ani nehne, nehybný plamen petrolejky je toho důkazem. Nemám s sebou čelovku, jsem dokázaný jen na světlo ohně a petrolejky vonící pomerančem.

Píšu deník Přikládání ohně

Pevnost zbylé střechy mi dělá trošku starosti. Připomíná mi, jak důležité je, mít pevnou střechu nad hlavou.

Noc v zemljance

Na únor je nezvyklé teplo, ale sluníčko přes den a jasné hvězdy mohou přinést mrazivou noc.

Noc v zemljance Noc v zemljance

Video z pohodového večera u ohně:

Smrkové dříví shořelo rychleji, než jsem čekal. Opouštím tedy svůj úkryt a za slabého světla petrolejky se vydávám na kopec pro dřevo. Zároveň dávám zprávu domů, že jsem v pořádku a chystám se spát. V údolí totiž není signál.

Noc v lese

Silné klády se rozhořely a kamenná stěna snad bude odrážet teplo dokud neusnu. Za praskání ohně se vsoukám do spacáku a zavírám oči. Buči je stále v pozoru, občas varovně bafne do tmy.

Že mi dáte lajk? 😉
6. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne
4. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne