Málem utopený pes

21. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (23.5. až 29.5. 2016). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Po vydatné snídani makám na prezentačním videu nového projektu DoAutoskoly.cz, který by měl koncentrovat všechny autoškoly na jednom místě a budoucí řidiči si na základě hodnocení absolventů mohou vybrat tu nejlepší.

Vydatná snídaně DoAutoskoly.cz

Úterý

Jedu na Kobrou, mým novým spolucestovatelem do čajovny Probuzený slon. Objednáváme čaj a letenky do Norska! Je to potvrzené, zaplacené. 🙂 Letíme za osm dní 1.6.2016 a vracíme se 13.6.
Zpáteční letenka Praha – Bergen nás vyšla na necelých 4500 Kč na osobu. Kdybychom je objednali dřív, mohly být i levnější. I tak je to super cena, mám radost.

Letenky do Norska

Středa

Opět obíhám outdoor obchody a sháním kalhot na hory. Pořídil jsem parádní gaťata od italské firmy Great Escapes ve slevě z 2199,- na 999,-. Super kauf, tak snad mě nezklamou. Samotná cesta do Norska moc Kačáků nestojí, jen to vybavení, ale to mi přeci zůstane 🙂 .

Ve Spirit baru jsem si vychutnal výbornou kávičku s výhledem na zvláštně zaparkovaný bycikel 😀 .

Spirit bar Brno

Jak už tomu bývá, večer jsem se na místo činu vrátil s Alešem 😀

Spirit bar Brno Spirit bar Brno

Čtvrtek

Kupsa mi receptem na Facebooku připomněl jednu chuťovku, kterou jsem měl naposledy nekonečně dávno. Takovou malou prasárničku – buřty na černém pivu.

Chce to kvalitní špekáčky, černé pivo, cibuli, kečup, chilli a dál třeba česnek, koření, kyselý okurek atp. Cibule nahrubo nakrájíme, polijeme kečupem s chilli, položíme nařezané špekáčky, zalijeme půlkou piva. Zakryté dáme péct a kvalitu udržujeme přilíváním piva.

Špekáčky na černém pivu Špekáčky na černém pivu

Sedím s Bučanem ve Sternu na velitelském stanovišti a pročítám severského průvodce. Odlítáme už za 6 dní!

Stern Restaurant 1888 Brno Stern Restaurant 1888 Brno Stern Restaurant 1888 Brno

Pátek

Potkal jsem Moňu s divoškou Dixi! Další pejsek do mé sbírky fotografií 🙂 .

Americký stafordšírský teriér

Miluju noční nakupování. Nebo vlastně, mám ho raději, než nakupování ve dne. Na kolech jsme zajeli do nočního Tesca v Krpoli a nakupovali většinou instantní chuťovky do Norska. Kromě pečiva tu člověk koupí všechno úplně v klidu a bez lidí. A navíc pak ta jízda domů 🙂

Nakupování v noci v Tesco

Nakupování v noci v Tesco

Sobota

Jeli jsme na kole do Bystrce, kde jsem nabral ségru a jeli na Prygl. S Klárou a Ivanou jsme se potkali v hospodě u půjčovny šlapadel. A když už jsme tady, proč si jedno nepůjčit?

Buči poprvé na šlapadle!

Buči na šlapadle Buči na šlapadle

Byla prča, když jsme se snažili dohnat parník nebo veslaře 😀 .

Na přehradě na šlapadle

Přípravy vrcholí, nic nesmím zapomenout, všechny krámy musím mít na očích.

Co si vzít do Norska

Neděle

Dneska se nám stala nepříjemná situace, kterou bych nepřál nikomu. Na procházce podél Svratky v zdánlivě bezpečném úseku na Poříčí u Ronda, jsme nechali Bučiho osvěžit a napít v řece. Radostné koupání se ale během chvíle změnilo v boj o život. Psa strhl proud a rychle ho unášel k jezu asi 100 metrů po proudu. A šlo o život.
Rozvodněná řeka nedávala jindy dobrému plavci šanci. Nejhorší na tom bylo, že řeka v této části nemá běžné břehy, ale proud teče v korytu mezi vysokými kamennými stěnami.

Vše se seběhlo šíleně rychle, během pár sekund jsem ze sebe strhal boty a oblečení a byl připraven skočit za ním, i když už byl daleko od nás. Naštěstí jsem se rozhodl správně, běžel po břehu a naboso slezl (vůbec nevím jak) asi 4 metrovou stěnu a Buči z posledních sil doplaval ke mě. Stál jsem na jedné noze, za jeden prst se držel kamene a jednou rukou chytl Bučiho za obojek. Buči šlapal vodu a já tak stál asi minutu. Kdybych spadl, utopili bychom se oba. Hodil jsem vodítko přihlížejícím nahoře a jako zázrakem se podařilo psa vyškrábat nahoru. Já naštěstí taky pomalu vylezl nahoru.

Kdyby při nás štěstí nestálo, jsem bez psa. Jez by ho pohltil a už nevyplavil.
Nepodceňujte situaci a vždy se přesvědčte, že pouštíte psa (i sebe) do bezpečné vody. My jsme ponaučeni.

Málem utopený pes

Prošli jsme se pěšky z domu až do Bystrce, museli jsme to rozdýchat.

Málem utopený pes Málem utopený pes

Půjčili jsme Bena a šli je ho vyřádit s Bučim na zahradu babičky. Z Bena je teda pořádný štěně.

Štěňata ovčáka

Večer pivo s tátou. K narozeninám jsem dostal Opinel N°10! Ten, který se mi líbil u Báry, která mě nakazila rajčaty 🙂 .

Opinel N°10 Opinel N°10

Že mi dáte lajk? 😉
22. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne
20. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne