Posezení v lese u ohně

9. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (23.2. až 1.3. 2015). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Na návštěvě v Komořanech jsem od tety dostal zavařovačku s tibetskou houbou. Od té doby si často dávám domácí kefír. Aneb trocha kultury ke snídani 🙂 . Daří se, za chvilku budu zadělávat na další lahev.

Tibetská kefírová houba Tibetská kefírová houba

Buči má opravdu duši ovčáka. Když už podle něj sedím dlouho u počítače, přijde nenápadně zezadu ke mně a položí si hlavu na moje rameno. Pak začne něco brblat, jakože „pojď sakra něco dělat“ a olizuje mi přitom obličej 😀 . Je s ním sranda.

Štěně Buči mě nenechá pracovat

Tak tady teď pracuju. Večer jsem tady většinou sám. Udělám si kafčo, zapnu fajn hudbu a datluju. Pohodová práce, zatím jsem spokojený 🙂 . Že by jeden ze splněných cílů pro tento rok? Uvidíme.

Forest v nové práci

Úterý

Dneska se stala smutná věc. Nějakej šílenec v Uherském Hradišti bezdůvodně zastřelil 8 lidí a potom, jak říkali na TV Nova se zasebevraždil. Prostě jen tak přišel do plné restaurace a vyprázdnil dva zásobníky do lidí. Připomíná mi to trošku takový americký styl.

Podle mě se mu neměl prodlužovat zbroják. Zbraně sice vlastnil legálně, ale psychicky na tom očividně nebyl dobře, což měl poznat lékař.

Když jsem jel v 1 ráno z práce, doprovázel mě jarní zpěv ptáků. Takový zvláštní pocit, jet v dešti nočním Brnem, po prázdné silnici, všude liduprázdno, na každém semaforu bliká oranžová a do toho zpívají ptáci. Silnice jsou jen moje, v noci potkávám jen taxíky a policii.

V noci na kole

Středa

Tiskl jsem vizitky, které jsem navrhoval pro Šimy lakovnu. Příště zvolím asi trošku větší písmo, ale i tak to vypadá celkem dobře.

Tvorba vizitek pro Šimy lakovnu Já s Klárou v odraze

Lepíme ouška, ale asi to nemá moc smysl 😀 .

Buči - kříženec ovčáka se zalepenýma ušima Buči - kříženec ovčáka se zalepenýma ušima Buči - kříženec ovčáka se zalepenýma ušima

Pořád má lysinky okolo očí, ale je vidět pokrok. Mazání pomáhá.

Buči s demodexem

Mohlo by se zdát, že se všechno točí okolo Bučiho. Ono to tak z části je 😀 . Rychle jsme si na něj zvykli a já už ani nevím, jaké to bylo bez něj.

Buči si hraje s Klárou Buči si hraje s Klárou Klára u stolu

Čtvrtek

Původně jsme měli v plánu jet na menší výlet, ale Kláře už včera nebylo dobře a dnes ráno kašlala jak tuberák. Tak jsme raději zůstali doma. Já měl aspoň čas na práci, udělal jsem celý web.

A večer jsem strávil v kuchyni a pokoušel se o svoji první domácí pizzu 🙂  A pokus dopadl dobře!

Forestova pizza Pizza ala Forest

Určitě ji zanedlouho upeču znovu, tak jsem sepsal jednoduchý recept. Můžete si ji taky udělat 😉

Recept na pizzu ala Forest

Následující recept vyjde na 2 klasické plechy pizzy.

Ingredience:

  • 500 g hladké mouky (já smíchal 250 g hladké a 250 polohrubé)
  • droždí (cca 1/2 kostky) = 20 g
  • voda
  • cukr, sůl
  • olej
  • rajčata, protlak
  • česnek
  • pepř, bazalka, oregano, čili
  • něco nahoru dle chuti: sýr, salám, paprika, vajíčko, slanina, krevety, olivy, žampiony, …

1. Příprava těsta

Do misky nalijeme 50 ml vody (opravdu jen tak málo) a rozdrobíme do ní půlku kostky droždí, přidáme špetku cukru, zamícháme a dáme bokem, aby se vytvořil kvásek (to poznáme podle bublinek na povrchu). Do větší mísy nasypeme půl kila mouky, špetku soli, trochu oleje, kvásek, přiměřeně vody a vypracujeme těsto. To by nemělo lepit a konzistencí bych ho přirovnal k těstu na pizzu 😀 .

Těsto v ručně krásně vyhněteme a rozdělíme na dvě poloviny. Zakryjeme utěrkou a necháme cca na hodinu odpočnout – těsto vykyne skoro na dvojnásobek. Mezitím máme čas na přípravu základu a ingrediencí.

Po vykynutí těsto rozválíme na cca 3 – 5 mm ve tvaru plechu a položíme na pečící papír na plech. Okraje můžeme potřít olejem.

2. Příprava základu

V misce rozmícháme rajčatový protlak s pepřem, solí, bazalkou, oreganem a dalším kořením podle chuti. Můžeme přidat na oleji orestovaný česnek (bacha, ten stačí jen ohřát, nesmí změnit barvu, aby nezhořkl). Lžící potom základ rozetřeme rovnoměrně po povrchu těsta.

3. Něco nahoru

Já měl v lednici žampiony, tak jsem je nakrájel na plátky, přidal slaninu, salám, papriku a sýr. Dobré jsou ještě proužky čerstvých rajčat. Prostě na základ naskládejte co chcete a hurá do předehřáté trouby na 200 °C na cca 12 minut.

Nechte si chutnat!

Abych nerušil recept, fotky z přípravy jsou tady:

Nenakynuté a nakynuté těsto na pizzu.

Těsto na pizzu Nakynuté těsto na pizzu

Nachystané ingredience a základ na pizzu.

Ingredience na pizzu Ingredience na pizzu Rajčatový základ na pizzu

Rajčatový základ a ingredience na těstu.

Pizza potřená základem Pizza před pečením Pizza před pečením

Hotová pizza vytažená z trouby. Je opravdu tenká a chutná 🙂 .

Hotová domácí pizza vytažená z trouby Hotová domácí pizza vytažená z trouby Hotová domácí pizza vytažená z trouby

Pátek

Dnes ráno mě zasáhla smutná zpráva. Krakonošovi zastřelili Kelišku 🙁 . Prý spal, když zaslechl, jak se do jeho stanu někdo dobývá. Vykřikl, a to byl povel pro Kelišovou, aby hlídala. Vyběhla ze stanu a zaútočila po muži co se vloupal do stanu. Jenže to byl policista 🙁 . Ten se samozřejmě nechtěl nechat pokousat, tak Kelišku střelil.

Policie prý po někom pátrala. Víc informací nemám. Je to smutný, Keliška byla vychovaná a oddaná a na to doplatila. Celý den Krakonoš proplakal na nádraží, je mi ho líto.

Toto je jeho fotka, slabší povahy nekoukat.

keliska

Dnes je kvůli rekonstrukci naposledy uzavřený Pisárecký tunel. To je výzva a kluci uspořádali ilegální cyklojízdu „Tunelování Brněnský Norek“. Ve skupině asi patnácti bajkerů jsme projeli tři brněnské tunely včetně uzavřeného Pisáreckého.

Tunelování Brněnský Norek 2015

Větší adrenalin jsem dlouho nezažil. Na kruháči u Kampusu jsme se shromáždili, zhasli přední světla, aby nás security stojící u tunelu neviděli a rozšlapali kola na maximum. Na ten výraz hlídačů před vjezdem do tunelu nezapomenu. V klídku si tam stáli u boudy, když najednou proti nim bleskově se přibližující nezastavitelná skupina odhodlaná projet tunelem za každé situace. Byla to otázka pár sekund. Překvapili jsme je, že nestačili ani otevřít pusu.

Po dálnici jsme přes Krpole projeli posledním tunelem až na Tomkáč. Tady byl cíl a přesunuli jsme se na pívečko na Dráhu. Zapsali jsme se jako účastníci do Kroniky, trošku popili a pokecali. Po dlouhé době jsem se viděl s Matesem a Mirou z YesMan Crew.

Tunelování Brněnský Norek 2015 Na Dráze Tunelování Brněnský Norek 2015 Na Dráze Tunelování Brněnský Norek 2015 Na Dráze Tunelování Brněnský Norek 2015 Na Dráze Tunelování Brněnský Norek 2015 Na Dráze Tunelování Brněnský Norek 2015 Na Dráze Tunelování Brněnský Norek 2015 Na Dráze

Byla to makačka, ani nevím kolik kilásků, ale pořád se jelo na doraz.

Za ten adrenalin a strach z pokuty to stálo!

YesMan Crew Brno YesMan Crew Brno

Update: Tady je video z alleycatu Brněnský Norek 2015

Sobota

Napsala mi Naty, že čte týdeníčky a jestli bychom nechtěli seznámit Bučiho s jejím štěňátkem novoskotského retrívra. No jasně že chtěli! Zašli jsme do Lužánek. Indy je moc krásnej, s Bučim si rozuměli a vyřádili se 🙂 .

Novoskotský retrívr - Taller štěně Novoskotský retrívr - Taller štěně Novoskotský retrívr - Taller štěně Novoskotský retrívr - Taller štěně Buči! Novoskotský retrívr - Taller štěně Novoskotský retrívr - Taller štěně Novoskotský retrívr - Taller štěně Novoskotský retrívr - Taller štěně Novoskotský retrívr - Taller štěně Novoskotský retrívr - Taller štěně Novoskotský retrívr - Taller štěně

Novoskotský retrívr - Taller štěně

Z Lužánek jsme jeli do Bystrce. Děda byl minulý měsíc na vyšetření a tento týden mu byla potvrzena rakovina prostaty 🙁 . Karcinom prostaty zní ale mnohem líp. Bere to dobře. S léčbou musí trošku počkat kvůli nachlazení. Bude to dobrý doufám.

Můj děda Můj děda

Neděle

Jedeme na výlet se ségrou! S tou ségrou, která si od kamarádky nechala propíchnout pusu 😀 .

Vláčkem jsme dojeli do Blanska. Nebyla by to správná jízda, kdybychom nepřejeli jednu zastávku, tak jsme se prošli trošku víc 😀 . My to tak prostě máme, když už nastoupíme do správnýho vlaku, tak aspoň přejedeme cílovou stanici 😀 .

V Blansku jsme našli jednu kešku a pokračovali přes Klepačov do lesů.

Keška v Blansku Kočky v Klepačově Klára s Bučim Klára a Buči Deniska Forest

Potkali jsme dřevorubce. Je to takový smutný pohled na ty zdevastované mýtiny. Jakoby nám les umíral před očima.

Kulatiny dřeva

Cesta se krásně klikatila. Na několika místech jsme našli poslední hroudy sněhu.

Cesta v lese za Klepačovem V lese Oheň v lese

Hlad nás donutil na chvíli sejít z cesty. V poledne jsme se usadili na oběd. Na mapě byla zaznamenaná značka jeskyně, tu jsme ale hledali marně. Oheň jsme rozdělali v takové dolině.

Forest v lesích Usadili jsme se k ohni Opékáme špekáčky

Špekáček na chlebu u ohně Zátiší s trempským vybavením

Jak je dobrým zvykem, po dobrém obědě, dobrá káva.

Vaření kávy na ohni v ešusu

Deniska měla včera 16. narozeniny! Připravil jsem menší překvapení a po obědě jsme bouchli šampaňské 🙂 . Všechno nejlepší, ségro!

Šampaňské v lese pro sestru DSC_0082-1 Šampaňské v lese pro sestru

Posezení v lese u ohně

Jsme už kousek od Rudic, kde se nachází cíl naší cesty – starý větrný mlýn.

Forest Trenz a Buči Opuštěný přívěs v lese V lese

Místy působil les pohádkově. Jako bychom byli v malém Yosemitském parku 🙂

Malý český Yosemitský park Malý český Yosemitský park

Pravděpodobně letošní poslední šáhnutí na sníh.

Malý český Yosemitský park

Nadšení po příchodu z lesa do Rudice jsme neskrývali 😀 . (Za tu fotku mě ségra možná zabije.)

Kouknu na mapu a říkám: „ten mlýn je tam, tudy vede zkratka přes pole“. Vydali jsme se přes pole, nabrali spoustu bláta a zjistili, že jsme úplně na druhé straně od mlýna 😀 . Takže jsme to zase vyšlapali nahoru.

Deniska magor Forest magor Klára má blato na botech Klára má blato na botech

A potkali jsme koníky! Prohodili jsme pár slov s majitelkou, která byla nadšená z Bučiho a my naopak z jejich koní.

Universální koně v Rudicích Mlýn v Rudicích u Blanska

V malebné hospůdce u mlýna jsme chvilku poseděli u píva a čaje.

Toto je rudická kaple Sv. Barbory. Zajímavá stavba, připomíná mi Ameriku.

Rudická kaple Sv. Barbory

Byla zima a do toho začalo pršet a stmívat se. A my jsme teprve kousek za půlkou cesty.

Zmoklá Deniska Vesnice Olomučany u Blanska

Na tomto místě nám přímo před očima přeběhly dvě srnky. Škoda, než jsem stihl zaostřit, zmizely v houští. Tyto srnky mi ale neutekly 😀 .

U Máchova pomníku nám došlo, že musíme stihnout vlak, který jede za hodinu a deset minut. To teda byla výzva. Poslední kilometr jsem už musel svítil mobilem, abychom viděli na cestu. Vlak nám jel za 6 minut po příchodu na nádraží v Adamově. Tomu říkám adrenalin na závěr.

Klára, Deniska a Buči Klára, Deniska a Buči

Moje milované botky dostaly dneska těžce zabrat. Není nad první březnový výletík 🙂 .

Dr. Martens Pascal od bláta

Trasa má necelých 20 km, náročnost terénu je nízká, udělejte si výlet 😉 .

Že mi dáte lajk? 😉
10. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne
8. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne