Koukáme na Pulp Fiction

10. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (2.3. až 8.3. 2015). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Bimbo se už snese s Bučim. Trvalo to kratší dobu, než jsem myslel. Už mě nebavilo poslouchat Bimbovo štěkání, když byl zavřený v koupelně. Tak jsem ho prostě pustil a bylo to. Párkrát po Bučim hnusně vyjel, ale ten hned utekl a bylo to. Teď už jsou dalo by se říct kamarádi 🙂 .

Radek přišel na pokec . Moje mamka mu říká „velký mladík“ 😀 .

Radek na návštěvě

Úterý

Ráno jsem se probudil a toto bylo na stěně. 😯

Malba světla na stěně

Honza od Moniky namaloval její portrét podle mojí fotky. Celkem povedené, co říkáte 🙂 .

Kresba podle fotky

Bučimu pořád mažeme obličej tou smradlavou tekutinou. Vždycky, když už vycítí, že se bude mazat, tak se jde nenápadně schovat. Ale musí to přetrpět, pomáhá to a demodex mizí.

Namazaný obličej proti demodexu Bimbo leží Bimbo

Dneska byl krásný večer. Seděl jsem na terase a koukal na oblohu. Naprosté jasno, hvězdy zářily a nad městem světelná aura.

Zahrada uprostřed Brna

Středa

Bývalý fotbalista Švancara rozhoupal obrovskou vlnu solidarity a nadšení. Rozhodl se, že svoji rozlučku s profesionální kariérou uspořádá velkolepě a to na stadionu Za Lužánkami. Ten je už několik desítek let v katastrofálním stavu, ale stačilo pár dobrovolnických brigád a ze zarostlého pralesa se pomalu stává fotbalový stadion. Už tento krok dává všem pamětníkům velkou naději, že se naposledy podívají na zápas na stadionu Za Lužánkami . Ač fotbal nesleduji, tomuto kroku moc fandím. A myslím, že pokud se zápas opravdu uskuteční a přijde několik tisíc diváků, zapíše se tučným písmem do celé historie nejen fotbalu, ale i Brna. A Brno tento odvážný plán podporuje.

Bohužel termín zápasu se nám kříží s již zaplacenou dovolenou v Chorvatsku, takže o něj přijdu 🙁 .

Jsme jedna velká psí rodina 😆 .

Jedna velká rodina

Čtvrtek

Buči se dnes přes plot seznamoval s Agátou. To byla sranda 😀 .

Seznamování psů přes plot Seznamování psů přes plot Bimbo a Buči

Pátek

Sebral jsem kuráž a pustil se do výměny zadního pláště na kole. Do teď jsem jezdil na původním plášti Dunlop snad z roku 1980! Byl pěkně zteřelý, vypadal, že každou chvíli praskne, ale jezdil jsem na něm přes půl roku. Od Kevina jsem koupil nový plášť Hutchinson a doufám, že vydrží stejně tak dlouho, jako veterán Dunlop.

Při té příležitosti jsem namontoval i zadní brzdu. Po půl roce bude moje kolo i brzdit!

Nový plášť Hutchinson na Favoritovi Zadní brzdové lanko na kolo Favorit

S Bučánkem jsme se šli vyběhat do Lužánek. Od hodně pejskařů slýchám, že sem nechodí, protože jsou tu agresivní psi. Já se s žádným ještě nesetkal. Pravda, občas tu panuje trošku anarchie, ale dá se to předvídat.

Na psím výběhu v Lužánkách Na psím výběhu v Lužánkách V Lužáneckém parku V Lužáneckém parku

Nebudete tomu věřit, ale tak jsme si to venčili, až jsme skončili v hospodě 😀 . Teda v klubu Na Dráze, abych byl přesnější.

Poutník v klubu Na Dráze Brno Polštář this is to relax

Chvilku jsme poseděli, nasáli… atmosféru a šli pěšky domů.

Opravené Moravské náměstí v Brně

Sobota

Vyrazil jsem s Naty do Bystrce venčit pesany. Od pivní puberty jsem se neviděl s Týnou, která se teď už delší dobu taky věnuje psům. Má dva nádherné barzoje.

Toto je Indy.

Toller - štěně novoskotského retrívra

Jednou jsme takhle seděli s Benouškem u píva a napadlo nás, že bychom ve volném čase (že ho teda máme) mohli něco společně uvařit, nafotit, sepsat recept a publikovat na internetu. Do toho sem tam přidáme nějakou recenzi podniku a vytvořili bychom tak internetový portál. Takový malý food blog. Nic od toho neočekáváme, jde hlavně o zábavu z vaření dobrého jídla.

Dnes jsme se za tímto účelem sešli poprvé. Nakoupili jsme potřebné suroviny a pustili se do přípravy tradičního italského risotta s parmezánem.

Ingredience na italské risotto Kája v kuchyni

Nebudu zveřejňovat postup přípravy, ten se brzy dočtete na naší nové stránce 🙂 . Máte se určitě na co těšit!

Chutnalo to ještě líp, než jak to vypadá 🙂 .

Pravé italské risotto s parmezánem a kuřecím masem

Řeknu vám, dlouho jsem v domácím prostředí nejedl takovou pochutinu. To neznamená, že Kája nevaří dobře, ale zkrátka a dobře, toto byla prvotřídní kulinařina 😀 .

Aby toho nebylo málo, připravili jsme salát Waldorf z jablek a celeru.

Salát Waldorf z jablek, celeru a ořechů

No a protože nejsme žádný másla, využili jsme zbylé ingredience a uvařili poctivý vývar 🙂 .

Poctivý zeleninový vývar s kuřecím masem

Po výborné večeři jsme „promítali“ klasiku všech klasik – Pulp Fiction a náramně se bavili.  „Víš co mi teď vrtá hlavou? Neni to kafe v mý kuchyni. Je to mrtvej negr v mý garáži…“

Koukáme na Pulp Fiction Koukáme na Pulp Fiction

Dneska jsem zjistil, že pokud máte v kuchyni kuchaře, vaření jde pěkně od ruky 😀 .

Neděle

Klára v práci, venku pěkně, na pohovce znuděně koukající štěně ovčáckého typu. Co budeme dělat?! Mrknu na FB skupinu společné venčení a bylo jasno. Jdeme na výlet!

Za chvilku jsme už stáli v přeplněném autobuse směr Útěchov. Na zastávce jsme se seznámili se třemi slečnami a údolím Melatína jsme se společně vydali do Bílovic.

Dlouhosrstý německý ovčák Buči má nové kamarády Buči má nové kamarády

Jana mimo jiné pracuje pro Barfík, tak mi dávala rady ohledně stravování psa. Celkově to bylo pozitivní setkání a celá procházka. Psi se vylítali, my pokecali a prošli se na čerstvém vzduchu.

Poslušnost psa Dlouhosrstý německý ovčák Dlouhosrstý německý ovčák

Dobrých 17 km jsme ušli. Toto je dnešní psí sestava.

Všichni pejsci na procházce

Krásnou přírodu máme tady za humny 🙂 .

Cestou do Bílovic nad Svitavou Příroda okolo Brna Na procházce se psyPříroda okolo Brna

Že mi dáte lajk? 😉
11. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne
9. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne