Dáreček k 23. narozeninám

21. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (18.5. až 24.5. 2015). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Konečně dorazily nové granule pro Bučiho. Vyzkoušeli jsme předtím malé balení a po Fitmin granulích nemá průjem jako z Brit.

Granule Fitmin pro Bučiho

Před prací jsem zanesl Bučiho ke Kláře do práce a jel zadat poptávku tisku rumového lístku. Ale já vůl jsem měl špatně připravená tisková data, takže jsem odešel s prázdnou. Po cestě zpět jsem v bazaru koupil náhubek, ale Bučimu je velký 😀 . Třeba do něj doroste, ale nemyslím si.

Úterý

Venku prší. Je poměrně teplo a déšť mi připomíná letní bouřky. Takové ty které voní. Sedím na střeše kanceláře a přemýšlím.

Posledního půl roku jsem zase v kontaktu s lidmi, kteří mi chyběli. Ono v dnešní době, pokud s někým ztratíte kontakt, je těžké jej získat zpět. A přitom jediné co stačí obětovat, je čas. Času má každý čím dál méně a tak víc přemýšlí, komu jej věnuje.

Na střeše Sokola

Já na přátele trošku zapomínal a v roce 2013 byl jedním z mých cílů více se jim věnovat a nechat se obklopit jen těmi nejlepšími lidmi. Chybí mi děcka ze základky i ze střední. Kamarádi z Bystrce, se kterými jsem vyrůstal. Nebudu na nic čekat a navrhl jsem termín slučáku na červenec. Ohlasy jsou pozitivní a vypadá to, že dorazí spoustu lidí, které jsem neviděl třeba 8 let. A to je síla. Takže doufám, že všichni dorazíte 🙂 .

Čas běží všem stejně rychle, každý se za něčím žene a přitom zapomíná, co je podstatné. Pro mě to jsou zážitky, páč ty mi nikdo nevezme 🙂 .

Středa

Po více než roce dnes jela po Milady Horákové první zkušební šalina!

Ráno se za námi stavil Beny na kávičku. Chorvatsko se pomalu blíží, těšíme se 🙂 . Jel jsem za tátou do práce. Dostal jsem k zítřejším narozeninám pořádný spacák Snugpak na výlety. Zapili jsme to pálenkou ze žita ala Tuček a Šlajs 😀 .

Pálenka z žita Spacák si škrtám ze seznamu přání Já s tátou

Za rohem v tiskárně na Čechyňské jsem vyzvedl rumové lístky. Vypadají dobře 🙂 .

Návrh rumového lístku | nápojového Návrh rumového lístku | nápojového

Po cestě domů mi volala Klára, že prý se u nás před barákem právě odehrává zběsilá přestřelka jak z amerického filmu. Tak vášnivý to nebylo, ale střílelo se! Policii ujíždělo auto, ze kterého začal utíkat nějaký padouch, tak policista varovně vystřeli do vzduchu. Po zadržení prohledali jeho auto a našli několik balíčků s drogami.

Na pátou jsem jel do práce a míjel Sisi, která zrovna přicházela na návštěvu. Holky budou mít dámskou jízdu.

Čtvrtek

Dneska mám 23. narozeniny 🙂 . Slavit je ale budeme až s přáteli v sobotu za 14 dní. Cestovali jsme za mamkou do Bystrce. Ochutnal jsem zajímavou tureckou kávu s chutí po hřebíčku.

Po cestě domů jsme v ŘEMPU koupili nový ubrus na stůl na zahradu.

Na večer jsem šel do práce a byl mile překvapen, když mi v 22 hodin zavolala Lucka, že stojí před vchodem a chce mi popřát k narozeninám 🙂 .

Dostal jsem nádherně zabalený dáreček – knihu Muž, který sázel stromy s věnováním a společnou fotografii ze školky, na které mám legendární Lego kšiltovku 😀 . Luci, děkuji!

Dáreček k 23. narozeninám

Pátek

Pokud potřebuji něco koupit, nejprve se zamyslím, jestli to nedokážu vyrobit vlastnoručně. V mnoha případech to jde a pokud se zadaří, vyjde to třeba i mnohem levněji, než kupovaná věc. A člověk si toho i víc váží.

Dneska jsem se pustil do výroby pořádného vodítka pro Bučiho. Kupovaná vodítka podobného typu stojí v obchodech kolem 500 Kč. Já si ho vyrobím za 200 Kč náklady.

Vyrábím pletené vodítko pro psa Vyrábím pletené vodítko pro psa Vyrábím pletené vodítko pro psa

Koupil jsem 17 metrů padákové šňůry, 2 karabiny, 4 očka a podle video návodu začal plést. Kupodivu to šlo dobře a rychle od ruky. Otevřel jsem si pívečko, hodil kuřecí stehýnka na gril a vodítko téměř dokončil.

Pletu vodítko pro psa

Návod který mě inspiroval.

Připravil jsem taky pěkný kousek hovězího na druhou várku sušeného masa.

Příprava sušeného masa doma Příprava sušeného masa doma

Sobota

Za ten rok, co jsme se přestěhovali do centra, nás ještě nenavštívila moje babička s dědou. Děda párkrát jo, ale to bylo spíš na skok, jen co se stihl Bimbo počůrat 😀 . Dnes konečně dorazili oba, nikam nespěchali a v klidu jsme poseděli a grilovali.

Děda u nás na zahradě Babička s pejsky

Brzy se dostavilo nepěkné počasí, tak jsme v obýváku koukali na fotky a vzpomínali na rekonstrukci kuchyně u babičky.

Babička a děda na návštěvě

Ségra se dostavila později, až po odchodu prarodičů. Večer jdeme na koncert Overhype a tak trošku soukromě zapijeme moje narozky.

Jdeme na koncert kapely Overhype!

Koncert byl skvělý jako vždy. Už ani nepočítám, kolikrát jsem byl na koncertu Overhype. Parádně jsem si užil i koncert třetí kapely večera Nu-Nation z Ruska se sympatickým zpěvákem. Dokonce jsme ségře vyprosil trsátko 🙂 .

Díky fotkám Petry Kozlové mám pár fotek i z koncertu 🙂 . Domů jsem došel zmoklej jak pes.  Tuším, že zítra mě bude bolet za krkem 😀 .

Fotky z koncertu Overhype na Melodce Fotky z koncertu Overhype na Melodce Fotky z koncertu Overhype na Melodce

Neděle

Pájin drobeček Atashi je od 21. dubna desetinásobný táta. Jeho šampionce se před měsícem narodilo 8 psů a 2 feny Tosa Inu. Dneska jsem jel tyto miminka nafotit do Kuřimi. Fotky snad pomohou s prodejem a štěňátka se dostanou do dobrých rukou.

Měsíční štěně Tosa Inu Měsíční štěně Tosa Inu Měsíční štěně Tosa Inu

Kdo by to byl řekl, že v dospělosti můžou vážit až 90 kg! Jsou moc roztomilí 🙂 .

Štěňátka Tosa Inu Štěňátka Tosa Inu Štěňátka Tosa Inu

Máma byla pořádně vyčerpaná nejen při krmení.

Měsíční štěně Tosa Inu

Po cestě z nádraží jsem na Masaryčce potkal Krakonoše s jeho novým pejskem, který mu snad věrně nahradí Kelišku.

Brněnský Krakonoš se štěňátkem

Že mi dáte lajk? 😉
22. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne
20. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne