Já s mojí fotkou v časopise Foto Video

43. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne

 Velké věci z mého uplynulého týdne (20.10. 2014 – 26.10. 2014). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Dnes je to už týden, co jsem doma s chřipkou. Navštívil jsem doktora a zítra hurá do práce. Dnes využiju posledního volného dne a zařídím několik věcí.

Potřebuju konečně zarámovat fotky, které mám už pár měsíců vytisknuté. Zašli jsme do bazaru na Křence a koupila rámeček za 40 Kč. Proč kupovat nové a drahé, když ty staré jsou levné a vypadají mnohem líp.

Klára ve vetešnictví

Šli jsme kolem dvora, na kterém jsem uviděl kočku. To mi připomnělo, že přesně na tomto místě jsme před rokem našel kotě (dočtete se o tom v 47. týdeníčku 2013) a nebo se rovnou podívejte na video z prvního rána po nalezení 😉 .

Určitě to musela být kočka ze stejného vrhu.

Kočka na dvoře

Vydali jsme se do pobočky Mall, kde jsme vyzvedli mlýnek na kávu. Od dnešního dne budeme pít jen čerstvě namletou kávu 🙂 . Poslední cesta byla do Olympie. Prošel jsem snad všechny obchody, kde by mohli mít moje vysněné boty. Ale žádné nebyly podle mých představ. Budu si je snad muset nechat vyrobit na zakázku.

Tak jsme si koupili dobrou brazilskou kávu Santos a jeli ji domů ochutnat 🙂 .

Brazilská káva Santos

Úterý

Psů znám spoustu, ale jedinej Bimbo dobrovolně jí wasabi arašídy 😀 . Vlastně ani nevím, co ten pes nesní.

Pes Bimbo a wasabi Pes Bimbo a wasabi Pes Bimbo a wasabi

Středa

Na stole mi leží papír, který je rozdělený na čtyři části: co chci koupit, co zařídit, co vyrobit a co musím udělat za práci. Nejvíc místa zabírá položka ZAŘÍDIT. Vyrobit potřebuji jen stůl a poličky – abych se zbavil těch milion věcí na parapetu a topení.

Věci

Čtvrtek

Dnes mám šťastnej den! Udělal jsem si velkou radost a koupil nový objektiv. Nový přírůstek do rodiny je Nikkor 35 mm/f1.8g a pevně věřím, že bude dělat radost nejen mně, ale i všem, kteří se do něj podívají 🙂 . Pevné ohnisko mě bude nutit fotit trošku jinak, focení tak dostane nový rozměr a to je směr, kterým se chci vydat. Škrtám si jeden z mých cílů, které jsem si určil na začátku roku 🙂 .

Další obrovskou radost mi udělala moje fotka v časopise FotoVideo! Na straně 24 listopadového čísla naleznete výsledky soutěže na téma černobílá fotografie a moji fotku na 3. místě! Během měsíce se do soutěže zapojilo více než 350 fotografií a porotci to měli vážně těžké. O to víc mě výhra těší 🙂 .

Málo kdo ví, že je to autoportrét. Fotoaparát jsem měl postavený na dopravní značce. Foceno 12.2.2014 v 23:05 na ulici Pionýrská v Brně.

Výherní fotografie s názvem: „Zastavte se někdy. Nebo prospěcháte celej život.“

Výherní fotografie s názvem: „Zastavte se někdy. Nebo prospěcháte celej život.“ Já s mojí fotkou v časopise Foto Video

Pátek

Dnešní odpoledne jsem strávil Na Dráze. Kluci jezdili na minirampě, což byla fajn příležitost zafotit si s novým sklíčkem.

Skate mini rampa v FBB klubu Na Dráze Brno Skate mini rampa v FBB klubu Na Dráze Brno Skate mini rampa v FBB klubu Na Dráze Brno

Užíval jsem si poslední světlo a experimentoval s malou hloubkou ostrosti.

Skate mini rampa v FBB klubu Na Dráze Brno Skate mini rampa v FBB klubu Na Dráze Brno Skate mini rampa v FBB klubu Na Dráze BrnoZ objektivu jsem nadšenej. Budeme si rozumět.

V FBB klubu Na Dráze Brno Skate mini rampa v FBB klubu Na Dráze Brno Skate mini rampa v FBB klubu Na Dráze Brno Skate mini rampa v FBB klubu Na Dráze Brno Skate mini rampa v FBB klubu Na Dráze Brno

Vypil jsem pár výborných Poutíků a vyrazil domů, dneska na slušno, páč přijde Radek a budeme koukat na Kometu.

Klára a hlasitý poslech Klára a Radek Forest

Dneska vydali Emigrate novou písničku – Eat You Alive a 14. listopadu vydají nové CD, které zní podle ukázek skvěle. Už se nemůžu dočkat, až to kytarista z Rammstein znovu rozjede! Už je to sedm let, co Richard rozjel tento sólový projekt.

Tady se můžete mrknout i na zajímavé video z natáčení: Making of Eat You Alive

Sobota

Vstával jsem pěkně brzo, abych se jako fotograf zúčastnil závodu Le Brno na Masarykově okruhu. Je to jeden ze série vytrvalostních závodů na osm hodin. Ica závod odjel s Renaultem – Clio – asi nejvtipnějším autem na závodě 😀 .

Před startem se všichni účastníci sešli u svých vozů, nebo procházeli cílovou rovinkou a sledovali konkurenty nebo hostesky.

Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh

Mira se těšil, až to začne.

Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh

Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh

Já bych se bál, že zmrznu. Myslím, že se taky báli.

Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh

Kvůli husté mlze musel být start opakovaně odkládán. Nakonec se vyjelo s hodinovým zpožděním. A byl to hukot.

Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh

Baworák nedojel druhé kolo. Spojka.

Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh

Já si užíval focení s mým novým mazlem. Je to úplně, ale úplně něco jinýho než do teď.

Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh

Kluci z naší stáje to na rozdíl od ostatních brali s „rezervou“. A sranda byla 🙂 .

Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh

Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh

Zhruba po hodině se borci střídali v řízení. Mirek jel jako druhej v pořadí. Říkal, že Clio je držák a snad to vydrží. Nakonec vydrželo jako jediné ze stáje. BMW i Porsche takové štěstí neměly.

Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh

V depu byla prdel. Kromě toho, že jsme se cpali výbornýma jednohubkama si kluci dělali naschvály – třeba projímadlo do pití a tak 😀 . Účinkovat prý bude až druhý den ráno, tak se snad neposere za volantem, doufali 😀 . Fotku z akce zveřejnit nemůžu, neptejte se proč 😀 .

Závod Le Brno 2014 - Masarykův okruh

Hned z okruhu jsem jel na výstaviště za Klárou a Staffym a Radkem, abychom se podívali na výstavu psů. Přišli jsme ale poměrně pozdě a moc výstav se nekonalo. Kdo to ale mohl tušit, když výstava trvá oficiálně do 19 hodin.

Na výstavě psů Brno 2014 Na výstavě psů Brno 2014

Neděle

Oproti včerejšímu vydatnému dni na zážitky, dnešek jsem prožil v poklidu. Udělal jsem spoustu práce na PC a archivoval 35 mm negativy. Když jsem kupoval objektiv, koupil jsem totiž rovnou i archivační folie. Nastříhat deset vyvolaných negativů po 36 snímcích byla fuška. Teď už v nich mám ale konečně přehled a neválí se mi v krabici.

Archivační folie na 35 mm negativy Archivační folie na 35 mm negativy Archív pro fotografie

Nejstarší negativy jsou z roku 2007, to jsem začínal s focením se starým Porst Reflex. Moc dobře si na to pamatuju.

Že mi dáte lajk? 😉
44. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne
42. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne