Já s Krakonošem

32. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (4.8. 2014 – 10.8. 2014). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Po práci jsem skočil do Romšpáru a nakoupil ingredience na muffiny – chci si je upéct 😀 . Po příchodu domů jsem musel pracovat na vizitkách, které musí jít zítra do tisku. Takže na muffiny nedošlo , snad zítra 🙂 .

Úterý

Klára byla ráno u doktora. Dlouho jí bylo zle od žaludku, skoro  nic nejedla a v noci zvracela. Tak se konečně odvážila jít k lékaři a vypadá to, že má alergii na lepek. Ještě to není jisté, za týden jde na vyšetření, kde to buď potvrdí, nebo v tom horším případě vyvrátí a bude to něco horšího. Už tak je to celkem zásadní zpráva, které se budeme muset nějak přizpůsobit.

Dodělal jsem vizitky a přijel pro mě Ica, se kterým jsem zajel do Slovanu. Má zase nový auto. Tentokrát červený Bávo 316. Ještě voní novotou. Paráda.

Nové BMW 316 Nové BMW 316

Konečně jsem poslal 16 fotek k tisku na velkoformát. Už se nemůžu dočkat 🙂 . Za odměnu jsem upekl muffiny.

Domácí muffiny

Středa

Bimbo dostal deseti kilový dáreček a byl jak u vytržení.

Bimbo dostal granule

Klára chodí z práce kolem půl desáté večer. V tu dobu se většinou pomalu chystám do postele. Vůbec se mi nelíbí tento životní cyklus vstávat – pracovat – jíst – spát. Procházím jím přes půl roku a už teď vím, že takhle rozhodně nestrávím celý život.

Pokud je něco dlouhodobě na hovno, je potřeba vytvářet maličkosti, které vás dělají šťastnými.

Klára s knihou ve vaně

Čtvrtek

V práci dlouhodobě probíhá nálepková válka. Úspěch je, když se podaří někomu nalepit nálepku na záda, aniž by si toho všiml.

Dneska se mi povedl dvojitý zásah, Standa i Peter si nálepky „DÁREK ZDARMA“ odnesli až domů 😀 .

Polepení kolegové

Jak jsem včera psal, s časem je to složitý. S Klárou jsem se viděl při venčení divoké zvěře, ukázala mi knížku, kterou čte a šli jsme spát. Mimochodem je to prý výborná knížka. Takže, kdo máte čas, přečtěte si ji 😉 .

Klára ukazuje knížku Svědkyně ohně Klára na zahradě

Divoký pes Bimbo

Pátek

Půjčil jsem si Márynku a navštívil Moniku ve vinotéce. Byla z ní unešená 🙂 . Márynka je zlatíčko

Monika prodává i Dornfeldera, ochutnal jsem, a je to ten, kterého jsem tolik miloval v Poslední Kapce, kterou zrušili. Tímto se Monika stává mým novým dodavatelem vína a má mě na svědomí 😀 .

Monika se samojedem Márynkou ve vinotéce

Navštívili jsme taky Kláru v Limotéce na nádru. Je pátek, chci využít volného večera a nesedět doma u práce. Zavolal jsem Krakonošovi, jestli náhodou není někde ve městě. Zvedl to a povídá, ať dojdu na Moravák, že je tam nějaká akce. Hrála hudba, okolo kašny a na trávě lidé popíjeli pivka a bavili se. V parku, kousek od cesty, ležel Krakonoš s Keliškou a jejich kamarádem, který za chvíli odešel.

Márynka v Limotéce na nádraží Krakonoš z Brna - Jiří Holeček Krakonoš z Brna v parku

Koupil jsem Krakonošovi pivo, na oplátku mi nabízel hulení, věřím, že bych si pochutnal, ale odmítl jsem 😀 .

Brněnský Krakonoš bez domova Já s Krakonošem

Sobota

Navštívil jsem babiččinu zahrádku a dědovu dílnu. Potřeboval jsem pomoci s rozděláním středové osy na kole. Neuspěli jsme 🙁 . Musím zajít do servisu. Alespoň jsem si natrhal tayberry a rajčata, které babička nestíhá sbírat a hnijí. Babička mě pohostila bílou kávou a krajícem chleba s marmeládou.

Zrající rajčata u babičky na zahrádce

Toto dělá pokaždé, když fotím.

U babičky na zahrádce Tayberry na zahrádce Bílá káva a chléb s marmeládou

Zátiší Tayberry Květy

Neděle

Dneska jsem se seznámil s Radkou. Prodává koření vedle Kláry na nádru. Ještě jsme se neviděli a už o mně namalovala komix 😀 .

Ve skutečnosti mám o trošku míň vousů 😀 .

Bimbo v rohu Komix o Forestovi Radka s Klárou v Limotéce

Odpoledne přijela ségra a šli jsme na Špilas. Seděli jsme na lavičce, vedle nás se pásly kozenky, slunce svítilo, no prostě pohoda. Probrali jsme rodinné záležitosti, u koho bude Deniska v péči a jak to zařídíme. Chce se vrátit k mámě, ale není to tak jednoduchý.

Kozy na Špilberku Moje ségra a její malůvka Brno na dlani Střechy Brna Deniska na Špilberku Brno na dlani

Nafotili jsme soutěžní snímek pro Fritz kolu. To byla sranda 🙂 .

Soutěžní fotka s Fritz kolou

Že mi dáte lajk? 😉
33. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne
31. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne