S Deniskou a Agnes na přehradě

18. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (28.4. 2014 – 4.5. 2014). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

V devět hodin ráno jsem už seděl v čekárně na policii na Zvonařce. A vůbec jsem nevěděl proč. Asi po dvaceti minutách čekání si mě zavolal praporčík Pavel Miškeřík a společně jsme šli do výslechové místnosti. Při sedání jsem si automaticky z kapsy vytáhl telefon a položil jej na stůl před sebou. Toho si praporčík všiml a okamžitě zavedl debatu na telefon. Kde jsem jej vzal a tak dále. Řekl mi: „Ten telefon je kradený a já Vám ho budu muset zabavit“. Já na to: „Cože?“

Před dvěma měsíci jsem jej totiž dostal. Milan jej nevědomky koupil jako nový, ale byl kradený a policie si mě našla podle operátora. Pachatele už prý mají a teď musí získat zpět všechny telefony, které byly odcizeny. Takže mě poprosil, abych si vytáhl SIM kartu a telefon jim nechal. To mě trošku rozhodilo, protože v mobilu mám spoustu fotek, poznámek, a dat, o který bych nerad přišel. Vyšetřovatel byl fajn chlapík a maximálně se mnou soucítil, takže bylo snadný se dohodnout, že se stavím ještě odpoledne s noťasem a všechno si stáhnu. Mobil mi už ale nedají, musel jsem podepsat protokol o vydání věci. A to jsem si na něj sotva začal zvykat…

Protokol o vydání věci

Klára na mě naštěstí čekala před budovou (jinak nevím, jak bychom se bez telefonu domluvili). Hned jsem to zavolal mamce, která to začala řešit s Milanem. Sešli jsme se o pár hodin později u Lužánek. Stejně, jako jsem nečekal, že mi policie zabaví můj telefon, jsem nečekal, že mi Milan hned doveze ten stejný 😀 . Takže jsem během dne přišel i dostal telefon. Tím to ale nekončí. Zabavený telefon byl koupený na nádru v bazaru, legálně, jako nový a se zárukou na původ. Takže máme právo na vrácení peněz. Hned jsme tam zašli a všechno objasnili s prodejci. Ti byli ochotní, vzali si zprávu od policie a do týdne nám prý dají vědět.

Zpět na policii se mám dostavit až odpoledne. Zašli jsme na jídlo do KFC. Nebyla by to moje mamka, kdyby si v KFC nevychutnávala zmrzlinu z McDonald’s 😀 .V 16 hodin jsme všichni společně jeli zpět na policii. Já si přetáhl svoje data, rozloučil se s mobilem, a Milan podal svoji výpověď.

Tak to byly moje dnešní „voplejtačky“ s policií 😀 .

Úterý

Po práci jsem šel vyvolat fotky a pak za Klárou. Dokončuji taky úpravu fotek pro můj foto web www.fotoforest.cz, který brzy spustím. Mimo to, chystám minimálně 15 fotek k tisku na velkoformát.

Zítra bych chtěl vstát dřív a před odchodem do práce se v klidu nasnídat a vypít kafe. To se mi zatím nepodařilo ani jednou, tak uvidíme, odhodlání je veliké 😀 .

Po práci vyvolat fotky a pak za Klárou. Dodělávám fotky pro web www.fotoforest.cz a taky chystám k tisku 15 fotek na velkoformát. Zítra bych chtěl vstát dřív a v klidu se před prací nasnídat. To se mi zatím nepodařilo ani jednou, tak uvidíme 😀 .

Při jednom z mých nočních dobrodružství (foto důkaz) jsem měl nehodu s foťákem a zlomilo se mi očko na popruh, takže si ho na krk už nepověsím 😀 .

Rozbitý Porst Reflex CX3 Rozbitý Porst Reflex CX3 Rozbitý Porst Reflex CX3

Jsem z toho trošku smutnej, páč jeden foťák mám v servisu a teď ještě toto. Ale je to ruská kvalita, takže sloužit bude ještě pár desítek let určitě. Třeba mě i přežije 😀 . Pokusil jsme se alespoň o částečnou opravu a očko vytáhl a díru zalepil.

Oprava starého fotoaparátu

Okénko do společnosti:

Dnes spáchala sebevraždu Iveta Bartošová. V médiích se nemluví o ničem jiném. Snad jen na Nově o receptech Ládi Hrušky. Prý ji k tomu dovedl právě bulvár. Já nevím a je mi to celkem jedno. Škoda každýho života.

Středa

Šel jsem nechat vytisknout fotky ze starýho negativu. Jsem zvědavej na pradědečka ze Soběšic. V pátek to bude. Volali jsme do servisu a řekli nám, že můj miláček Nikonek je už po operaci a příští týden pojede domů! Už je to celá věčnost. Zítra je státní svátek, takže jsme šli na noční nakupování do Tesca a potkali ježka.

Ježek z Krpole

Vlaďka byla dneska naposledy v práci. Jako jediná na to asi měla koule.

Čtvrtek

Dneska je svátek práce, takže volno a pohodička. S Martinem Motrincem a jeho partou kamarádů jsme byli v Lužánkách trošku potrénovat kanjam. V sobotu 17. spolu totiž hrajeme turnaj v rámci Frisbee festivalu.

Pátek

Volali mi ze servisu z nádru, že mají vyřešenou tu reklamaci na původ ukradeného telefonu, ať si přijdu pro peníze. Byl jsem trošku nervózní, jestli je vůbec vrátí a vůbec jsem nečekal, že to bude tak brzy. Jsou seriózní a vše vrátili do koruny, tak mám radost 🙂 .

Řeknu vám, naše sousedka má fakt krásný kozy. Vidíte to?!

Kozy naší sousedky Kozy naší sousedky Kozy naší sousedky

Sobota

V 9 ráno jsem jel k babičce a dědovi. Chtějí vymalovat celý obývák a vyměnit koberec a potřebují pomoct. Přijel i strejda Zdeněk a rozkládali jsme obrovskou vestavěnou skříň, kterou mají už snad dvacet let.

Rozebírání vestavěné skříně Rozebírání vestavěné skříně Babička a děda v obýváku

Rekonstrukce obýváku u babičky Rekonstrukce obýváku u babičky Rekonstrukce obýváku u babičky

Přijela i Klára (ráno nemohla vstát 😀 ), která se s babičkou poradila ohledně některých kvítek, které máme doma. Dostala o nich encyklopedii.

Klára a knížky od babičky

Zase jsem neodolal a navštívil dědovu půdu a odvezl si petrolejku 🙂 . Pak jsme jeli za mamkou nahoru. Rozárka roste jak z vody.

Štěně jorkšíra Rozárka Štěně jorkšíra Rozárka

Už delší dobu jsem pokukoval po vojenské bedně, kterou máme v Bystrci ve sklepě. Dneska nadešla ta chvíle a tuto lékařskou bednu vzor 60 jsem si odvezl domů. Večer ji hodím do gala a myslím, že v obýváku se jí bude líbit.

Zavezli jsme věci domů a jeli zase zpátky do Bástru. Dostali jsme totiž na hlídání Agnes 🙂 . Po operaci pořád nemůže moc dovádět, takže solidně přibrala 😀 . Už taky není nejmladší, takže žádný skákání přes lavičky, jako před pár lety za doby kafošky. I přes šílený počasí to byla fajn procházka kolem přehrady.

S Agnes na procházce U hráze brněnské přehrady U hráze brněnské přehrady

S Deniskou a Agnes na přehradě Klára s Agnes na prýglu

I když nás Agnes moc neposlouchala, pro balonek udělala cokoliv 🙂 .

Agnes je nejkrásnější vlčák Agnes je nejkrásnější vlčák Agnes je nejkrásnější vlčák

Pokecali jsme i se ségrou.

Já a moje ségra

Večer jsem se pustil do umývání bedny a petrolejky. Konečně mám svoje věci pohromadě a navíc to skvěle vypadá.

Vojenská zdravotní bedna vzor 60 Oprava petrolejky Oprava petrolejky

Neděle

Dopoledne jsem pracoval na webu, dělal logo a vizitky pro Maxim servis s.r.o. Odpoledne jsme jeli do Hornbachu nakoupit nějaký věcičky. Pár rámečků na fotky, petrolej do lampy, kterou jsem vzal včera u dědy na půdě, hřebíky na fotky na zeď, nějaký kytičky a pár dalších drobností. A taky tam prodávají krásný dřevěný bedýnky, tak jsem si hned dvě vzal. Na vyvolaný fotky jak dělaný 🙂 .

Dřevěná bedýnka z Hornbachu Dřevěná bedýnka z Hornbachu

Večer jsem zarámoval první fotku, no, ono to není přímo fotka jako taková, ale snímek k policejního radaru. Jsem na něm s taťkou, když mi byly dva roky.

Fotka z policejního radaru

Klára mohla konečně přesadit svoje kytky, což ji poslední dobou nějak chytlo 🙂 .

Toto jsou tři vyvolané fotky ze dneška. Ze všech mám radost, představují prostě náš všední život. Na první jsem já v postavení Krakonoše před Hornbachem, na druhé je ležící Bimbo vedle Kláry a encyklopedie květin od babičky a na té dole je Klára při přesazování květin.

Fotky mého života z analogu

Že mi dáte lajk? 😉
19. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne
17. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne