Hořící auto a zásah hasičů

27. týdeníček – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (1.7. 2013 – 7.7.2013). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.
« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Odpoledne po práci jsem měl sraz z Icou u IBC. Přijel pro mě vyšperkovaným sporťákem Porsche Boxster a jeli jsme na příjemnou podvečerní projížďku spojenou s focením :). Nejprve jsme jeli přes Prýgl na golf Kaskáda, kde vznikla většina fotek. Při zpáteční cestě jsme u Kosa dali pivko a jako střely jeli do Střelic. Odtud už to byl kousek do brněnského Manhattanu a AZ Toweru. Sluníčko zrovna zapadalo, když jsme přijížděli na Zelňák, kde na mě čekala Klára.

Porsche Boxster detail Porsche Boxster na golf Kaskáda Porsche Boxster

Ico, děkuju za super zážitek z jízdy, věřím, že se fotky líbí. Těším se na noční focení 😉

Ica v Porsche Boxster Porsche Boxster Porsche Boxster interier

S takovou modelkou nemůžou fotky dopadnou jinak, než skvěle.

Forest s Porsche Boxster Klíče od Porsche Boxster AZ Tower Brno a Porsche Boxster

Úterý

Dopředu se omlouvám všem nájemníkům našeho domu za svoje činy popsané v následujících řádcích.

Zítra odjíždím na 4 dny pod stan na Monster Destruction Derby na autodrom Sosnová, kousek od České Lípy. Když jsem si šel pro stan a spacák do sklepa, nemohl jsem se do něj dostat. Celkem dlouho jsem si namlouval, že jsem gramla a proto mi dveře nejdou otevřít. Pak mi to došlo. Nějakej ….. nalil do zámku sekundové lepidlo!

Sekundové lepidlo v zámku

Jenže já ten stan prostě potřebuju!! Je pro 8 lidí a všichni s ním počítají, prostě bych bez něj nemohl odjet. Doma žádný nářadí nemám, takže jsem dveře nemohl vypáčit, vyvrtat, ani lepidlo rozpustit. Taťka mi po telefonu poradil jedině vyvrtat celou FABku… Takže jsem začal shánět vrtačku. Zachránil mě Ica. Jel jsem do Bástru a s ním pak do Střelic, a zpátky do Líšně. To už bylo 22 hodin, takže začátek nočního klidu. Ideální doba na vrtání 😀 Šel jsem do toho. Asi hodinu jsem se u toho potil s nulovým výsledkem. Se zámkem to kromě díry nic neudělalo. (Díra byla nakonec větší než na foce).

Vyvrtaná díra v zámku FAB

To už se blížila 24. hodina a moje zoufalství dosahovalo nejvyšší úrovně. Věděl jsem, že dnes se za ty dveře nedostanu. O půl 7 ráno mi jede autobus do Prahy a já to vzdát nehodlám! Přistoupil jsem tedy na plán B:

Díra do dveří Díra do dveří Díra do dveří

Asi za půl hodiny jsem pochopil, že to byl krok správným směrem. Spatřil jsem světlo na konci sklepa :D. Za další hodinku a půl jsem se dírou protáhl a úspěšně (hlavou napřed) šel pro úlovek. V 2 hodiny ráno jsem měl hotovo, aniž bych probudil jediného nájemníka 😀 (doufám).

Díra do dveří

Za dnešní příjemný večer jsem pochopil, že hlavou díru do dveří neuděláš. Kdo by v podobně tísnivé situaci, jistě pochopí moje konání :D.

Mimo to jsem dnes kompletně změnil design tohoto blogu. Po roce a půl jsem se pro lepší čitelnost a přehlednost rozhodl pro změnu. Osobně myslím, že k lepšímu :).

Starý design blogu

Středa

Díky včerejší úspěšné akci jsem o půl 7 seděl ve žlutém autobusu směr Praha, kde mě vyzvedl Kuba a jeli jsme zařizovat a nakupovat na zítřejší demoliční závod autovraků. Freerentier.com je totiž partnerem této akce a jako tým si jedeme akci maximálně užít a zazávodit. Já samozřejmě fotit.

Dneska jsme všechno nestihli, takže jsme přespali u Kuby na Zbraslavi. Jsme ale sbaleni a zítra vyjíždíme do Sosnové

Nabalené auto na destruction derby

Čtvrtek

Ráno jsme měli ještě spoustu zařizování s letáky a bannery. V 11 hodin jsme na Florenci vyzvedli Kláru, která kvůli práci nemohla jet dřív. Po cestě jsme ještě nakoupili zahradní altánek, stůl a vyjeli směr Česká Lípa. Po cestě Kuba hlásí „já bych si dal zmrzlinu“ a asi za 1,5 sekundy jsme vpravo uviděli stánek se zmrzlinou :D. Jak zmrzlina, tak paní zmrzlinářka byla skvělá :D. Dal jsem si melounovou.

Ve fabrice na reklamní letáky Paní zmrzlinářka Kuba a já s paní zmrzlinářkou :D

Po příjezdu do autodromu jsme dostali VIP pásky a pustili se do stavění stanů. Na místě už bylo spoustu jezdců, kteří se věnovali přípravě svých aut na zítřejší závody.

Stavíme základu Freerentier.com na derby Stavíme základu Freerentier.com na derby Stavíme základu Freerentier.com na derby

No a jakmile nám přivezli auta určená k demoličnímu závodu, pustili jsme se do příprav. Auta totiž musejí být bez skel (kromě čelního), světel a dalších nebezpečných přebytečností.

Na výběr jsme měli ze tří aut. Kuba na základě zkušeností z minulých ročníků vybral VW Polo. Rozbíjeli jsme okna, montážní pěnou vystříkali díry po světlech, odstranili airbag a vše nepotřebné. Za pár hodin bylo auto nachystané i s firemními polepy.

Chystání auta na demolici Chystání auta na demolici Nachystané auto na destruction derby

Pátek

V noci trošku pršelo, ale ráno to znát moc nebylo. Ve vzduchu bylo cítit napětí z nastávajícího prvního závodního dne. Před závodem jsme museli doladit pár věcí na autě:

Odřezávání tažnýho Forest výtlem :D Kuba demontuje airbag

No a pak přišla ta chvíle. Pokus o nastartování selhal. Prostě to nešlo nastartovat. Zkoušeli jsme nabít baterku, oživit kontakty, ale nic nepomáhalo. Takže právě připravené auto nám bylo k ničemu a do startu zbývala asi hodina. Rychle jsme se pustili do úprav Hondy Civic a se štěstím jsme to do 11. rozjížďky stihli :).

Galaxy na střeše Destruction Derby Vítězové první jízdy, Patrik a Kuba

První kolo odřídil Kuba a vybojoval 1. místo! Auto se drželo, takže v druhém kole Patrik 1. místo udržel. Nikdy jsem nic podobného jako tyto závody neviděl. Za dnešek skončilo na střeše cca 6 aut, 2 auta hořela a téměř polovina nedojela do cíle. Masakr!

Monster Destruction Derby IV Sosnová Monster Destruction Derby IV Sosnová Monster Destruction Derby IV Sosnová

Hořící auto a zásah hasičů Hořící auto a zásah hasičů Demoliční závod autovraků Sosnová

Jeden z hlavních pořadatelů měl na závodech svatbu! 😀 Celkem blázen, zvládl to s přehledem. Obdivuju jeho ženu, do toho by šla málokterá…

Svatba na Monster Destruction Derby 2013 Svatba na Monster Destruction Derby 2013 Svatba na Monster Destruction Derby 2013

Po mužích se jel závod žen, což se ve stylu jízdy dalo srovnávat s muži. Možná do toho šly holky víc po hlavě.

Ženský závod Monster Destruction Derby 2013 Ženský závod Monster Destruction Derby 2013 Ženský závod Monster Destruction Derby 2013

Po závodech jsem na louce rozbalili naši speciální skluzavku slip & slide. Moc to sice nefungovalo ale efekt srandy to rozhodně nepostrádalo :D. Našlo se pár bláznů, kteří se toho nebáli. A to je dobře, byla to dobrá zábava.

Skluzavka slip and slide Skluzavka slip and slide Skluzavka slip and slide

Večer se všichni jezdci a mechanici sešli na mejdanu ve výčepním stanu. Celý večer dělaly společnost dvě tanečnice (které byly mimochodem podle mě mnohem lepší, než ty které znám z Brna :D), které na malou chvilku vystřídala striptérka :D. Bylo to takové příjemné zakončení prvního závodního dne. Ráno zas tak příjemné nebylo…

Tanečnice na Derby Sosnová Striptérka na Derby v Sosnové Striptérka na Derby v Sosnové

Většinu mých fotek z Monster Destruction Derby IV 2013 najdete v albu na našem Facebooku.

Sobota

Moc jsem se nevyspal. Zem byla tvrdá… Organizátor vzbudil rozhlasem celý kemp (přes 100 přihlášených jezdců) informací o startu v 11 hodin. Kdo neměl po včerejší jízdě pojízdné auto, celou noc pracoval na tom, aby se dnes dostavil na start. Ve srovnání se včerejškem byli jezdci daleko odvázanější a show byla mnohem větší. Další auta na budce, další plameny z podkapoty a obrovská show pro zhruba 5000 diváků.

Monster Destruction Derby IV 2013 Sosnová Monster Destruction Derby IV 2013 Sosnová Monster Destruction Derby IV 2013 Sosnová Monster Destruction Derby IV 2013 Sosnová Monster Destruction Derby IV 2013 Sosnová Požár na Destruction Derby

V poledne přijeli na VIP závod Vašek Noid, kluci z DSB a Divokej Bill. Hned bylo o vzrušení navíc. Před VIP závodem odjeli naši kluci 3. místo.

Vašek Noid Bárta na Destruction Derby 2013 Sosnová Vašek Noid Bárta a Václav Bláha z Divokýho Billa na Destruction Derby 2013 Sosnová Vašek Noid Bárta na Destruction Derby 2013 Sosnová Vašek Noid Bárta na Destruction Derby 2013 Sosnová Vašek Noid Bárta na Destruction Derby 2013 Sosnová Vašek Noid Bárta na Destruction Derby 2013 Sosnová

Všichni si závod maximálně užili, nejvíc za uši tomu dával asi Vašek :D.

Dual Story Boyz na Destruction Derby Vašek Noid Bárta na Destruction Derby 2013 Sosnová Vašek Noid Bárta na Destruction Derby 2013 Sosnová VIP závod Destruction Derby 2013 Sosnová VIP závod Destruction Derby 2013 Sosnová Vašek Noid Bárta na Destruction Derby 2013 Sosnová

Po závodech jsme se šli s Klárou pomalu rozloučit s autodromem Sosnová. Byl to skvělý zážitek, doufám, že se tady sejdeme příští rok. Jo a málem bych zapomněl dodat, že jsem se za ty 2 dny adrenalinového focení luxusně opálil.

Autodrom Sosnová Forest na Autodrom Sosnová Klára na Autodrom Sosnová Forest na Autodrom Sosnová Forest na Autodrom Sosnová Forest na Autodrom Sosnová

Večer měli kluci Dual Story Boyz a skupina Taste of Shards (která vystupovala taky na galavečeru Destruction Derby) koncert a následovala poslední rozlučková párty, která se sice rozjížděla pomalu, ale o to mohutnější měla průběh a vyvrcholení :D. Tanečnice samozřejmě opět na značkách 😀

Dual Story Boyz koncert Destruction Derby Striptérky Destruction Derby 2013 párty

Kdo by měl zájem o další „méně publikovatelné“ fotky, stačí napsat, mám jich požehnaně :D.

Většinu mých fotek z Monster Destruction Derby IV 2013 najdete v albu na našem Facebooku.

Neděle

Ráno, dopoledne, odpoledne = šílená kocovina. Nevím, nevím nevím. Vím jen, že chci co nejrychleji domů :D. Do finále jsme se nedostali, celý závod vyhrál tým Cascada, který hned první den otočil svůj vůz Ford Galaxy na střechu.

No a jak vlastně vypadala naše Honda po závodu? Takto…

Honda Civic na destruction Honda Civic na destruction Honda Civic na destruction

Jak jsem vypadal já, nechtějte vědět…

Domů jsme se dostali posilovým busem z Prahy celkem rozumně. Vana je dobrá vychytávka :D. Zpátky v civilizaci a za rok zase zpátky :). Nafotil jsem přes 3000 fotek a bylo to jedno z nejakčnějších focení. Když kolem vás do sebe narážejí auta a vy musíte dávat pozor jak na ně, tak abyste se neutopil v bažině na které právě stojíte, je to docela adrenalin. A o tom to je.

Že mi dáte lajk? 😉
28. týdeníček – velké věci z mého týdne
26. týdeníček – velké věci z mého týdne