Nová ryba v internetovém oceánu

Nová ryba v oceánu internetuProč mám vlastně svůj blog? Co já tady v tom oceánu vlastně dělám? Tyto otázky mají velice jednoduchou odpověď. Baví mě to, naplňuje, dělá radost a zároveň starosti, uklidňuje a kdo ví co ještě. Kdyby mi před dvěma měsíci někdo položil otázku, jaký mám názor na českou blogosféru či blogování celkově, čučel bych na něj s otevřenou pusou. Po téměř dvou měsících vedení tohoto blogu jsem schopnej si názor udělat.

Blogování je neustálé vzdělávání

Za ty ubohé dva měsíce jsem se toho spoustu naučil. Nejen o WordPressu (se kterým jsem nikdy v minulosti zkušenosti neměl), ale také o SEO optimalizaci, návštěvnosti celkově, psaní nadpisů, určování klíčových slov, programovacích jazycích a hlavně, že blogování není nejen o psaní kvalitních a poutavých článků, ale o čtení a tvoření názoru na ostatní blogy a jejich články. To je to, co tvoří komunitu blogerů. Vždycky je milé, když se pod pečlivě napsaným článkem objeví cenný komentář.

Agregátory blogů

Do teď jsem byl zařazen do dvou agregátorů blogů (pomocí RSS feedů shromažďují články a informace z blogů na jednom místě)

  1. Agregátor blogů: http://www.agregatorblogu.cz/
  2. Sleduju.cz: http://www.sleduju.cz/

Velice si toho vážím. Nejen že mohu psát s vědomím, že moje články někdo čte a hodnotí (což je pro blogera to nejcennější), ale také jsem se stal součástí jakési blogerské komunity. A to velice rozsáhlé – blogeři píší o všem: cestování, filmy, fotografie, grafika, hry, internet, literární, osobní, osobní rozvoj, podnikání a vaření – to jsou kategorie blogů na Sleduju.cz.

RSS čtení

Další vychytaná věcička, kterou mě blogování přesvědčilo používat. Pokaždé, když vyjde nový článek mého oblíbeného blogu (včetně agregátorů) jsem na něj upozorněn – stáhl jsem si pomocníka jménem Feedreader.

Návštěvnost

Návštěvnost není vše. I při vysoké návštěvnosti stránek nemáte jistotu, že Vaše příspěvky někdo opravdu čte. Proto je dobré neplavat v oceánu sám :).

Kvalitní obsah

Kvalitní obsah zaručuje vracení návštěvníků na blog. Přirovnal bych to k dobré kavárně: pokud zákazníkovi káva zachutná, bude se na ni vracet (dokud nenajde lepší :D).

Komentáře a sdílení

O tom to vlasně celé je. Spousta lidí získává informace hlavně z blogů. Takový komentář může udělat mnoho. Přinejmenším potěšit autora článku a motivovat k psaní dalšího.

Trpělivost

Nic není hned a všechno chce svůj čas a trpělivost. Pokud člověk od svého blogu něco očekává, měl by vědět, co to vlastně je. Velká návštěvnost? Spoustu komentářů? Nebo se spokojí se čtenáři z řad vlastních přátel…

Tak to by bylo pár mých poznatků za poslední (pro mě vlastně první) dva měsíce blogování. Nelituju žádné probdělé noci při tvorbě stránek, věřím, že se mi vše zúročí.

Článek bude postupně doplňován.

Že mi dáte lajk? 😉
Kritika - Kavárna Pod hodinami
Agatha Christie by se divila