Jak vybrat sluchátka | Recenze Sennheiser HD 239 Precision

Jak vybrat sluchátka | Recenze Sennheiser HD 239 Precision

Sluchátka Sennheiser HD 239 PrecisionDelší dobu mě trápily sluchátka Koss, který jsem měl cca 5 let. Po takové době se ani nedivím, že už chtěly do důchodu. Jelikož hudbu poslouchám tak 90% dne, chtěl jsem nové co nejdříve (bez hudby bych zešílel). A když už nové, tak pořádné.Napsal jsem na Facebook a během chvilky se rozjela celkem slušná debata o sluchátkách. Nakonec z toho bylo celé vlákno o cca 40ti příspěvcích.

Všechny moje dosavadní sluchátka byly Koss a mám o nich dobré mínění. Hned ze začátku jsem tedy přemýšlel o Koss  portaPro.  Ale vzpomněl jsem si na spolužáka ze střední, který s nimi měl i přes doživotní záruku jenom trápení. Za sebe tedy říkám Portám NE.

Jak správně vybrat sluchátka?

Nejprve je potřeba si ujasnit požadavky a zodpovědět pár základních otázek

1. budu poslouchat hudbu ( jakou), nebo film, hrát hry, …?
2. budu poslouchat doma v tichu, nebo venku v hluku?
3. jak dlouho budu mít sluchátka na uších?
4. jak moc jsem náročný na kvalitu zvuku?

Potom se musím rozhodnout pro typ sluchátek

Každý typ je něčím specifický a hodí se na něco jiného, základní typy:

1. pecky, špunty
2. náhlavní

Určit cenové rozpětí

Sluchátka se dají pořídit i za poměrně směšné částky. To ovšem zcela jistě nemluvíme o kvalitních sluchátkách. Ne vždy je však potvrzeno pravidlo: výše ceny odpovídá kvalitě. Z vlastní zkušenosti také vím, že stejné sluchátka můžete pořídit i o 400 Kč levněji v jiném obchodě o pár kilometrů dál.

Pročítat recenze, zkušenosti a názory uživatelů sluchátek

Po výběru možných sluchátek přichází poslední důležitá „přednákupní“ část – není nic cennějšího, než zkušenosti a názory uživatelů, kteří si sluchátka koupili před vámi. Nebojte se na své otázky zeptat.

Kvalitní, dobrý zvuk a pohodlí

To byly moje hlavní požadavky při výběru sluchátek. Když už jsem ochoten si připlatit za pohodlí a dobrý zvuk, požaduji  samozřejmě taky kvalitu. Pod pojmem dobrý zvuk si každý představí něco jiného. Někomu více vyhovují basy, jinému výšky.

Na základě zkušeností mých přátel, vyplynul z debaty na Facebooku tento fakt:

Pokud chci kvalitu, mám sáhnout po doslova zvučném výrobci SENNHEISER. Já se tím řídil a udělal velice dobře.

Recenze: sluchátka Sennheiser HD 239 Precision

Při výběru sluchátek jsem objel snad celé Brno. A vyplatilo se. Nechtěl jsem sluchátka koupit na internetu, aniž bych je vyzkoušel – jak sedí a jak hrají. Nechápu výrobce, kteří neumožní prodejcům alespoň jeden kus sluchátek obětovat pro zkoušení na prodejně. Velká většina sluchátek je zalaminovaná a prodejci jej nesmí rozbalit. To jsem už dopředu řekl NE – já si nekoupím nic, co nevyzkouším (a podle mě by to měl dělat každý, kdo kupuje sluchátka v poměrně vyšší cenové kategorii). Design byl pro mě celkem vedlejší, přeci jenom je mám na doma.

Dospěl jsem tedy ke sluchátkům Sennheiser HD 239 Precision. Hned na první usazení na hlavu a poslech mě nadchly. Zavolal jsem kamarádovi, který mi na netu našel recenze a hodnocení tohoto modelu. To bylo v průměru 96%, takže super. Bylo jasno. Cenově se pohybovaly kolem 2000 Kč, ale já zkusil, jestli je neseženu levněji. A taky že jo – v Alfa Computeru je měli o cca 300 Kč levnější. To mi za tu hodinku cestování stálo.

Vlastní názor

Po měsíci každodenního užívání sluchátek můžu s čistým svědomím říct, že bych si je koupil znovu. O použití kvalitních materiálů není pochyb, to pozná snad každý lajk. Ani po měsíci moje nadšení nevyprchalo. Díky těmto sluchátkům si hudbu vychutnávám mnohem víc, než před tím (a to jsem sakra hudební gurmán!). Rozeznávám totiž takové pasáže písničky, o kterých jsem dřív vůbec nevěděl. U starších nahrávek, kde kvalita není tak značná je slyšet opravdu všechno.

+ klady

» zvuk ideální na hudbu (čistý, basy akorát)
» krásně sedí na hlavě (díky velké možnosti natáčení a nastavení)
» kvalitní materiál (může zaručit dlouhou životnost))
» výrobce má doslova zvučné jméno
» dodáváno s kvalitním obalem

– zápory

zatím nic, jen pár věcí, na které se dá zvyknout:
» jack konektor je poměrně velký
» mušle se nejspíš časem proleží

Závěrečné hodnocení Sennheiser HD 239 Precision

Pokud chcete kvalitní sluchátka za odpovídající cenu (myslím, že opravdu není přestřelená) pro poslech hudby, filmu, hraní her a vlastně všeho, kromě poslechu venku (jsou otevřené), doporučuji Sennheiser HD 239 Precision. Jsou opravdu skvělé a nebojím se je vychvalovat :). Každá písnička je mnohem větší zážitek.

 

Pokud byste se chtěli zeptat na zkušenosti, které jsem zde neuvedl, zanechte komentář. Jaké máte vy zkušenosti s výběrem sluchátek?

Že mi dáte lajk? 😉
Mám vlastní foto knihu! Recenze fotoknihy od společnosti Saal Digital