Výroba koženého řemínku na hodinky

Výroba: kožený řemínek, pásek na hodinky

Dlouho jsem snil o hodinkách s koženým řemínkem. Nechtěl jsem kupovat nové, ač bych si jistě vybral. Zároveň jsem chtěl hodinky s příběhem, historií. Koukal jsem po bazarech a vetešnictví, ale přes rok jsem nenarazil na žádné, které by mi padly do oka. Líbí se mi minimalismus, jednoduchost a přehlednost.

Někdy to prostě přijde samo. Jednou takhle na výletě na Oslavku, jsem našel hodinky na odpočívadle. Měly poškozený kovový řemínek, což byl nejspíš důvod ztráty. Nejsou to sice špičkové hodinky za tisíce peněz, nejsou to ty, které bych si koupil, ale mají historii a po vyrobení koženého pásku, si k nim jistě vybuduji osobní vztah 🙂 .

P.S. Kdyby se našel původní majitel hodinek, ať se jistě přihlásí, pořád jsou ještě jeho 🙂

No a teď k samotnému řemínku. Je vyrobený ze starého opasku, kování jsem koupil v ŘemPu a čepy (nevím, jak se tomu v hodinářství říká) jsem měl od mámy, která před lety pracovala ve zlatnictví.

Samotná výroba nezabrala víc jak hodinu na půl práce. Příště bych to jistě zvládl rychleji. Spoje jsou lepené i šité zároveň.

Fotka s původním kovovým páskem, který je poškozený v čepu:

Hodinky JVD titanium

Postup výroby koženého řemínku:

Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky

Výroba koženého řemínku na hodinky

Výroba koženého řemínku na hodinky

Hotovo. Beruška není součástí balení 😀 .

Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky Výroba koženého řemínku na hodinky

Že mi dáte lajk? 😉
Výroba mého prvního nože z pilníku, v paneláku
Výroba lampičky z lana a samorostu