Na chatě v Borači

7. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (15.2. až 21.2. 2016). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Za tři týdny to budou tři roky od koupi foťáku. Toto letí. Od té doby jsem ani jednou nevyužil poukazu na čištění čipu zdarma. Teď už bylo na čase, ale všiml jsem si, že nemám vyplněnou tu poukázku. V ElectroWorldu byli naštěstí ochotní a razítko dodali i zpětně 🙂 . A byla to fajn vyjížďka.

V Olympii na kole

Na Osmecu je v parku skvělá kyvadlová houpačka. Vždycky jsem ji chtěl vyzkoušet. Dva lidé sedí naproti sobě a odráží se, přitom člověk naproti je odmrštěn úplně na druhou stranu. Je to super zábava takto o půl 2 v noci 😀 .

Houpačka v parku Náměstí 28. října Houpačka v parku Náměstí 28. října

Bolavá prdel a písek všude 😀 .

Houpačka v parku Náměstí 28. října

Úterý

Damík od Gituš má dnes 1. narozeniny! Taková událost musí být řádně zdokumentována. Oslava se konala v takové fajnové dětské kavárně na Vinohradech. Kromě Tomáše, který přišel chvíli před mým odchodem, jsem zde byl jediný muž 😀

Damíkova oslava 1. narozenin Damíkova oslava 1. narozenin

Okolo běhala a křičela spousta dětí, maminky byly rády, že mají od dětí pokoj a já fotil.

Damíkova oslava 1. narozenin Damíkova oslava 1. narozenin

Damíkova oslava 1. narozenin

Středa

Dneska je počasí pod psa a Buči to schytal dvojnásobně. Po roce jdeme na přeočkování na veterinu do Krpole.

Se psem na veterinu Emoce?

Vše dopadlo v pořádku. Buči dostal injekci, takže má na rok pokoj. S doktorem jsem probral i moji starost, že Buči přestal na nějakou dobu jíst. Prostě mu přestalo chutnat a zhubl. Tak jsme zkusili změnit granule a to zabralo. Já bych taky nejedl rok pořád to stejný.

Och, jak mi chyběl můj nejmilovanější pan doktor Dornfelder! Cestou z veteriny jsme navštívili Monču ve vinotéce U Rybníčku. Mají skvělé víno i klobásky 🙂 .

Víno Dornfelder vinárna U Rybníčku Brno

Po pár měsících každodenního ježdění na kole, se omotávky krásně osahaly a jsou hladce patinované 🙂 . Mám radost, tento můj projekt se vydařil a osvědčil.

Kožené omotávky na kolo DSC_0001-1

Někdy jsou večery prostě takové. Člověk přijde v jednu ráno z práce domů, kde není nic na jídlo, kromě nouzových instantních nudlí. To je potom radost ulehnout do postele čerstvě povlečené prostěradlem s čarodějkami Witch a koukat na dokumenty o přežití 😀 .

U nás doma

Čtvrtek

Koupil jsem kolo! Včera jsem si ho vyčíhl a dneska pro něj v dešti utíkal do bazaru na Lidické. Za 400 Kč komplet Favorit v super stavu, až na pláště a duše, ale s tím se počítá. Časem ho dám do kupy a nejspíš prodám jako hotovku. Sedlo samotné má na netu hodnotu 400,- takže se mi to zaplatí za chvilku 🙂 .

Kolo Favorit z bazaru Kolo Favorit z bazaru

Ivana se ozvala na moji poptávku modelek, tak jsem spáchal již třetí focení během týdne. Nafotili jsme toho spoustu, pár snímků se jakš takš povedlo.

DSC_0190-Edit-1 DSC_0325-1 DSC_0334-1-2

Jo, Ivana měla vždycky dobrou prdel 😀 .

DSC_0219-1 DSC_0124-Edit-1 DSC_0102-Edit-1

Interiérovky nejsou moje parketa, je to těžká disciplína, obzvlášť v jednopokojáči.

DSC_0201-1-2 DSC_0299-1

Ve Sternu se dnes konal hudební večer, židovsky Klezmer. Na housle hrál Vašek, jeho kolega s kontrabasem odešel před několika pivy. Ale pěkně to tam šmiglal.

Klezmer Stern 1888 Brno Klezmer Stern 1888 Brno

Pátek

Dub mi roste před očima!

Vyzkoušel jsem vlastní recept na plněné lokše. Nikdy víc, strávil jsem nad tím asi tři hodiny, bylo to chutné, ale ne natolik, abych tomu příště obětoval další tři hodiny.

Dub ze žaludu Plněné lokše

Ségra má příští týden narozeniny. Vyrobím jí kožený náramek na ruku a na krk s monogramem z broušené pětikoruny.

Výroba koženého náramku Výroba koženého náramku

Sobota

Buči má nového parťáka stejného druhu, ovčáka Bena Klářinýho táty 🙂 Do zítřka ho máme na hlídání, a tak jsme vyrazili na výlet do Borače. Sotva jsme dorazili na chatu, oba měli jazyky na zem 😀 .

Buči a Ben Buči a Ben

Ben je takový třicetikilový pětiměsíční štěně německého ovčáka. A kromě toho, že je celej černej, je zlatej.

DSC_0046-1

Na chatě nikdo nebyl. V udírně jsem si ohřáli klobásky a kávičku, chvíli poseděli a pak se vydali na procházku do Prudké.

Na chatě v Borači Na chatě v Borači

Fotka z analogu:

V Borači na chatě

Tři, dva, jedna, olíznout!

Buči a Ben

Chceš piškota?

Chceš piškota?

Ke srubu Černá loď na druhém břehu řeky jsme se nedostali přes neprůchozí papírny. Příště to musíme vzít rovnou od Podolí.

Z Borače do Prudké Z Borače do Prudké Klára a Ben a Buči

Na oběd jsme se vrátili na chatu. Zatímco kluci řádili po svahu, připravili jsme si obídek.

Dva ovčáci Dva ovčáci

Ta maďarská je nejlepší!

Maďarská klobása na ohni Maďarská klobása na ohni

Netušili jsme, jak Bena bude snášet pan domácí, Bimbo. Kupodivu si ho ani nevšiml nebo ho těžce ignoroval! 😀 Večer se stavil na pokec Radek.

A pak že to nejde, tři psi v jednopokojáči 😀 .

Tři psi v jednopokojáči Tři psi v jednopokojáči

Neděle

Přišel mi balíček z Norska! Nedávno jsem zaslal několik emailů Norským cestovkám s prosbou o zaslání průvodce nebo jiných dokumentů, které mi mohou pomoci na mé plánované cestě na sever.

A ejhle, balíček s průvodcem po Norsku je doma a dokonce zadarmo i s poštou 🙂 . Takže pokud někdo plánujete cestu tam nahoru, nebojte se oslovit cestovky, určitě vám něco pošlou 🙂 .

Průvodce po Norsku Průvodce po Norsku

Možná už tuším, proč se naši sousedi bojí chodit přes naši zahradu 😀

Buči a Ben

Ben bude obrovskej a nádhernej pes. Brzy si ho zase půjčíme 🙂 .

Vlčák Ben Vlčák Ben Vlčák Ben

Po obědě u mámy jsme odevzdali Bena a jeli domů. Dlouho jsem se ale neohřál, protože na Dráze se dneska griluje divočák! To si nemůžu nechat ujít 🙂 Byl to fajn večer, sešlo se spoustu super lidí a masíčko bylo ňamí.

Grilovaný divočák na Dráze Brno Grilovaný divočák na Dráze Brno

Že mi dáte lajk? 😉
8. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne
6. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne