Hostina na chatě

3. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (18.1. až 24.1. 2016). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Opravil jsem si pouzdro na nůž. Suchý zip už moc nedržel, druk bude lepší. Jen jsem přišel o nápis Victorinox. Ani si nevzpomínám, jak ho mám dlouho. Deset letu už to bude. Dostal jsem ho v Bystrci, když se Lenka vrátila z Londýna. Od té doby je stále se mnou na opasku.

Oprava pouzdra na nůž Oprava pouzdra na nůž

Takto se večer válí nás Bimbasaurus 😀 .

Bimbo a Klára

Úterý

Poprvé jsme společně venčili štěňátko Dixi a Bučiho. Bučimu vůbec nevadilo, že Dixi má jen tři měsíce a chtěl s ní miminka 😀 .

Štěně staforda Štěně staforda Štěně staforda

Pak se přiřítil obří kus psa, tuším, že je to rasa briard. Buči si hlídal svoji fenečku a dalšího psa do smečky nechtěl. Tak se začali honit 😀 .

Ovčák a Briard

Středa

Konečně se začaly prodávat dlouho vystavené věci na Aukru. V ŘEMPU na Cejlu jsem koupil krásnou kůžu na výrobu obojku pro Bučiho. Takové dva kousky mě vyšly na nějakých 30 Kč.

Taky jsem si opravil zip na batohu.

Kůže na výrobu obojku

Během odpoledne nasněžilo pár centimetrů, kolo raději nechám doma.

Aktivně hledáme nové bydlení. Kdybyste někdo věděli o prodeji chaty nebo chalupy v blízkosti Brna, určitě dejte vědět 🙂

Čtvrtek

Pár hodin práce a obojek už vypadá k světu. Ještě není hotový, čeká mě šití, výměna nýtů a broušení a nějaká povrchová úprava. Mám radost, protože v obchodě bych za podobný utratil určitě kolem 500,- .

Výroba koženého obojku Výroba koženého obojku Výroba koženého obojku

Bude mu slušet, no ne?

Kožený obojek pro psa

Posílal jsem fotky rodince, kterou jsem fotil na podzim.

Rodinná fotografie Foto Forest Rodinná fotografie Foto Forest

V noci jsme ve Sternu popíjeli meruňku (výbornou) a seznámil jsem se se šílenou Blankou, která s námi pojede o víkendu na chatu do Jedovnic.

Stern restaurace Brno

Pátek

Navštívil jsem s Bučim tátu v dílně. Buči byl vykulenej nejprve z fógla v kleci a potom ze služební fenky maliňáka.

U táty v dílně U táty v dílně

Nechali jsme se s tátou a Bučim vyfotit a vznikl tak druhý snímek z Polaroidu. Nevyšel tak pěkně, jako první, protože byla větší tma a přisvětlení bylo nedostatečné. Aspoň ponaučení pro příště, teď už vím, jak se to chová za horších světelných podmínek. I tak z fotky mám radost 🙂 .

Fotka z Polaroidu

Sobota

Jedeme na Danovu chatu do Jedovnic! Plánovaný autobus jsme museli nechat ujet, protože ve stejný čas odjížděl snad nějaký skautský oddíl na výlet. Hodinu čekání jsme si zkrátili v místní pizzerii, kde jsme posnídali. Pivo a pizzu 😀 . Místo v dalším autobusu jsme si už pohlídali. Ani tento nejel prázdný, chudák Garp i Buči trpěli nejvíc. Už konečně jedeme ve složení: já, Klára, Dan, Bláňa a psi Garp a Buči. Večer možná přijede Anička.

Garp Garp Buči

Jsme na místě. Moc pěkná dvoupatrová chalupa v chatařské oblasti kousek od rybníku. Zatímco venku pěkně chumelí, vybalujeme alkoholy a přetváříme chatu na obytnou.

Zahřívá nás teplý čajíček s meruňkou. Nebo naopak?

Zásoby alkoholu na chatě Čaj s alkoholem v termosce Čaj s alkoholem v termosce

Kousek odtud leží Rudické propadání, které nás lákalo na návštěvu. Po cestě jsme potkali dětské hřiště, Danovi se líbilo 😀 .

Na dětském hřišti Jedovnice Na dětském hřišti Jedovnice

Garp a Buči jsou dva psi, takže se párkrát pěkně prohnali. Naštěstí je Garp staroušek a moc nestíhal, čehož Buči vyčůraně využíval. Chvílemi připomínal psa baskervilského.

Dva psi snášenlivost Dva psi snášenlivost

Došli jsme k masivnímu skalnímu útvaru Rudické kolíbky. Pár dutin jsme prozkoumali za svitu a dýmu louče.

Rudické kolíbky Rudické kolíbky

Prudkým svahem jsme se doklouzali k Rudickému propadání. Přes zamrzlý potok jsme se nedostali blíže, než na pár metrů. Přes Matuškův Mlýn a Salmovu huť jsme se vrátili zpátky na chatu. Celí promáčení a zmrzlí.

Rudické propadání Skála Rudické kolíbky

Fotka z analogu:

Rudické propadání

Po návratu nacházíme vše na svém místě, jen maso trošku zmrzlo. Naštěstí to tekuté pořád teče. Zatápíme v krbu, aby bylo kde sušit ponožky a rozděláváme oheň ve venkovním grilu. Na první masíčko jsme nemuseli dlouho čekat.

Oheň v krbu Venkovní gril

Už to hřeje, co půlhodina, to dvacet čísel od kamen.

Na chatě v Jedovnicích Na chatě v Jedovnicích Dan s Garpem

Škola vytí Bučiho a Blanky 😀 .

Pes vyje Pes vyje

Po setmění jsme objevili skvělou zábavu. Nemělo to jedinou chybu, až na ty kameny na trati a děravou plachtu a psy, kteří nás za jízdy kousali 😀 . Nejvíc se osvědčila moje obří pláštěnka, která by měla zachránit i před radioaktivním zářením 😀 .

Sjíždění svahu na pytli Sjíždění svahu na pytli Sjíždění svahu na pytli Sjíždění svahu na pytli Sjíždění svahu na pytli

Anička přivezla bábovku a kytaru. A psi zase žárlili jeden na druhého.

Pro dřevo jsme jezdili na tajňačku s kolečkem. Jak postupoval večer, bylo to čím dál náročnější. Kolikrát se nám kolečko převrhlo a sbírali jsme kulatiny po svahu 😀 . Překvapilo mě, kolik jsme toho za večer spálili. Nedokážu odhadnou kolik kubíků, ale takových deset koleček to bylo. A samý metrový tvrdý špalky. Habr a dub.

S holkama na chatě S holkama na chatě

Fotka z analogu:

Na chatě v Jedovnicích

O půl páté ukládáme holky ke spánku a já s Danem se ještě snažíme dohnat, co jsme zmeškali staráním se o oheň. Snažíme se marně. Hodinu na to, skoro před svítáním se snažíme dostat do postele. Vypadá to vtipně, mě nechce pustit Buči, Danovo místo zalehla Anička 😀 . Usínáme za praskání ohně pěkně v teplíčku na matracích u krbu.

Spaní v chalupě

Neděle

Svěží ráno bych to nenazval, ale z postele jsme vylezli před polednem. Kdyby se mi tolik nechtělo na záchod, ještě bych poležel 😀 . Všechny nás vyděsila odstavená pláštěnka na pumpě. Dokonce i obličej má lidské tvary. Kdo ví, kolik kolemjdoucích si v noci cvrklo do kalhot 😀 .

Kája Vojenská pláštěnka Fazole na pánvi

Dan se ujal vaření pozdní snídaně nebo brzkého oběda, nevím.

Vaření na chatě Vaření na chatě

Takto jsme si hodovali. Stůl připomínal ten švédský a nabízel širokou škálu pochutin. Povšimněte si těch plavek v levém horním rohu, ty jsme našli v chatě jako úplně nové 😀 .

Hostina na chatě

Garp měl štěkavou, Bláňa má svoji teorii, že včera přišel na to, že se ještě slyší a štěkání se mu líbí, tak prostě štěká.

Dan a Anička Garp

Zkoušeli jsme i zpívat, ale jaksi jsme nenašli stejnou notu. Nebo za to mohl ten včerejší večer? Ale byla to sranda 😀

Anička hraje na kytaru

Jedovnický rybník Olšovec byl pokrytý ledem a bruslaři a běžkaři. A bandou pěti bláznů se dvěma šílenými psy 😀

Na zamrzlém rybníku Olšovec v Jedovnicích Na zamrzlém rybníku Olšovec v Jedovnicích Na zamrzlém rybníku Olšovec v Jedovnicích

Bylo těžké opouštět chajdu a vracet se zpátky do města za každodenními povinnostmi. Nicméně jsme domluvení, že se na jaře vrátíme a oslavíme příchod jara 🙂 . Díky děcka za super víkend.

Chata v Jedovnicích

Že mi dáte lajk? 😉
4. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne
2. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne