U táty v práci

1. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (4.1. až 10.1. 2016). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Celý den se chumelí a večer nasněžilo kolem deseti čísel. Jel jsem k mamce vrátit půjčený vysavač. Ten náš se rozhodl přestat fungovat, tak musíme brzy nějaký pořídit. Prošel jsem se zasněženým Údolím k babičce. Na kolo to dnes nebylo.

Když venku sněží

Podívejte se na přímý přenos z ptačího krmítka záchranné stanice v Makově. Kamery mají i noční vidění a spatřit můžete až 50 druhů ptáků a jiných zvířat. Druhé online video snímá jezírko.

Úterý

Buči miluje sníh. Řádili jsme na zahradě 🙂 .

Pes a sníh Pes a sníh Pes a sníh

Klára dočetla další knížku, zašli jsme do knihovny a půjčili novou. Čirou náhodou byla k dispozici i mnou dlouho vyhledávaná knížka Útěk do divočiny od Krakauera. Teď ji mám doma a už se nemůžu dočkat, až se do ní začtu. Nejprve musím přelouskat Skálu od Petera Maye.

Klára v knihovně

Večer jsem pro minulý velký úspěch nakládal utopence.

Nakládání utopenců

Středa

Zima sužuje Brno 😀 .

Zima v Brně Zima v Brně

Koupil jsem tátovi k narozeninám knížku od českého chirurga Lékařů bez hranic Tomáše Šebka. Jmenuje se Mise Afghánistán a podává syrové svědectví o životě ve válečné zóně.

A sedíme úplně stejně! 😀 .

U táty v práci

Jsem říkal, že to není na kolo!

V zimně na kole ve sněhu

Čtvrtek

S Bučim jsme zase jednou vlítli do Lužánek se proběhnout. Paní tady v poklidu házela svému pejskovi plyšáka, jen do té doby, než to uviděl Buči. Netrvalo dlouho a s hračkou v hubě byl pronásledován, okamžitě našel svoji oběť na šikanování.

Buči na výběhu v Lužánkách

Lucie vaří ve Sternu! Mám radost za ni, málo komu se podaří dosáhnout z umývačky na vařečku 🙂 . A jaké fešné má knoflíky na rondonu 🙂

Lucie kuchařka ve Sternu Brno

Dráha je zavřená, ve čtvrtek se tedy dočasně scházíme u Poutníka. Kam jinam z kulturou, než do Mýdla! Sisi u nás dneska spí, fotit se ale nehodlá 😀 . To byla noc ještě mladá. Fajn večer v teple u kamen.

V baru Mýdlo Brno

Pátek

Mám pěknou kocovinku, spal jsem dýl, než je normální. Večer jsem si vzal Bučiho do kanclu. Kometa hrála druhý zápas Hokejových her se Spartou na stadionu za Lužánkama. Na tento zápas přišel rekordní počet diváků (21 500), nikdy nepřišlo více lidí na hokej v České a Slovenské republice. Kocovinka, dlouho jsem spal. S Bučim v kanclu. Koukám na Kometu open air Hokejové hry. Z okna kanclu jsem viděl světelnou záři stadionu.

Se psem v kanceláři

Toto není moje fotka, autora neznám, ale děkuji mu 😀 .

Hokej Kometa za Lužánky rekord

Táta mi opravil moji milovanou přezku na opasek Dimmu Borgir. Byla pěkně drahá a už ji nikde nekoupím, hlavně ji mám spoustu let a uzavřeli jsme citové pouto 🙂

Přezka na opasek

 

Sobota

Navštívili jsme blešák v Alfa pasáži. Hledal jsem jak jinak rámečky na fotky, ale odešel jsem s prázdnou.

Blešák v Alfa pasáži Brno

„Luci, co to máš v uchu? Asi nějakýho mimozemšťana“ 😀 Srandičky se světlem z balonku pro psy.

Světlo z balonku Světlo z balonku

Pejsci naši srandu nepochopili 😀 .

Světlo z balonku Světlo z balonku

Dodělal jsem stojánek na tužky včetně vypáleného loga.

Stojánek na tužky ze dřeva Stojánek na tužky ze dřeva

Neděle

Hotový stojánek na tužky za denního světla.

Stojánek na tužky na stole z palet Stojánek na tužky na stole z palet

Po roce se můj první stůl z palet dočká dlouho odkládané změny. Do teď jsem měl málo prostoru pro nohy, jestli je to tím, že jezdím víc na kole, nevím 😀 .Rozhodl jsem se pro radikální změnu. Zásuvku a poličku zmenším a bude víc místa. Nakonec jsem šuplík musel udělat celý nový a teď čekám na zaschnutí prvního nátěru lodním lakem.

Stojánek na tužky na stole z palet

Že mi dáte lajk? 😉
2. týdeníček 2016 – zápisy a fotky mého týdne
53. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne