Vyrábím krmítko pro ptáčky

7. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (9.2. až 15.2. 2015). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Na veletrhu jsem ochutnal spoustu granulí (ano, čtete dobře 😀 ) a usoudil jsem, že nejlepší poměr cena/výkon budou granule Brit Care. Dnes jsem Bučimu koupil první 3 kila a pokud budou šmakovat, koupíme velkej pytel.

Hned po příchodu jsem nasypal Bučimu misku, kterou okamžitě vyluxoval. Chutnají mu moc, mám radost 🙂 . Teď už jen uvařit masíčko a zeleninu a bude to komplet.

Úterý

Poprvé jsme zkusili zalepit Bučimu uši, protože se mu nechtějí postavit. Nechceme, aby v dospělosti vypadal jako Tydýt 😀 . Moc se mu to nelíbilo.

Zalepené uši ovčáka

Středa

V Malé Americe se dnes promítá 2. předpremiéra dokumentárního cyklu KMENY. To je projekt Vladimira 518, který pravdivě a surově zachycuje a mapuje život subkultur. Od pankáčů, raperů, přes motorkáře, skinheady, hackery po metalisty. Prvně byla kniha, nyní ČT přichází s pohyblivým ztvárněním. Každé z 26 kultur je věnován jeden díl.

Dnes se v hale Malé Ameriky promítal dokument, který zachycuje současnou podobu Punku a Graffiti u nás. Podívat se přišlo přes tisíc návštěvníků. Já byl na Dráze na pivku, tak jsem si s Kevinem odskočil to omrknout, když už byl vstup zdarma.

Dokument o punku se mi líbil, moc pěkně natočené, takové otevřené. Naopak graffiti byl propadák. Dlouhé scény o ničem, nedozvěděl jsem se nic víc, než že čmárají po vlacích, zažívají adrenalin a utíkají před policií. Žádné poslání, myšlenka nebo tak něco. Dokument pochopí snad jen samotní sprejeři.

Kmeny – Punk

Těším se na ostatní dokumenty.

Čtvrtek

Zbylo mi pár desek ze stavění stolu, tak jsem je využil pro vyrobení krmítka pro ptáčky. No co, i ptáčci musí papat 🙂 .

Vyrábím krmítko pro ptáčky Vyrábím krmítko pro ptáčky

Za hodinku bylo hotové. Nasypali jsme vločky, které jim moc chutnají a čekali jestli se neukáže první ptáček. Za chvilku už bylo u krmítka rušno 🙂 . Hlavně sýkorky a kosi. U nás hlady neumřou.

Vyrábím krmítko pro ptáčky

Pátek

Navštívili jsme Kláru v Limotéce 🙂 . Je super, že bydlíme tak blízko centra. Všude chodím pěšky nebo na kole.

Klára s Bučim v Limotéce

Sobota

Napsal jsem do FB skupin Společné venčení v Brně, jestli s námi půjde někdo na procházku. Hned se ozvalo několik zájemců. Na dlouhou procházku okolo Hádecké planiny přišlo celkem 5 psů. Jedna paní pracuje na veterině, tak jsme si povídali o různých případech, psích povahách, krmení a tak.

Na procházce se psy Na procházce se psy Na procházce se psy

Obešli jsme celou Hádeckou planinu, ušli asi 12 kilometrů. Buči se doma nažral a usnul.

Na Hádech Brno

Neděle

Občas zajdeme na výběh do Lužánek. Pokaždé potkáme spoustu psů, což pomáhá Bučimu se socializací. Luckyho tady potkáváme snad vždycky.

Na výběhu v Lužánkách Na výběhu v Lužánkách DSC_0184-1

Takhle řádí dokolečka.

Na výběhu v Lužánkách

Že mi dáte lajk? 😉
8. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne
6. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne