Janáčkovo divadlo Moravské náměstí

50. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (7.12. až 13.12. 2015). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Celkově nerad plýtvám a jídlem obzvlášť. Proč kupovat jídlo, když ho můžu mít zadarmo a nepodpořím tím další zbytečnou produkci. O tom je dumpster diving – vyhledávání již vyhozeného nezávadného jídla (a jiných výrobků). Většina obchodů vyhazuje spoustu jídla, které je třeba den po trvanlivosti, nebo má jen narušený obal či vzhled, neboj jinak nevyhovuje vyháškám. Místo toho, by zboží darovali potřebným, vyhodí je, jak jim praví zákon. V kontejnerech končí tuny potravin, přesně 1,3 miliardy tun ročně na celém světě. Celosvětově skončí až třetina potravin určených k lidské spotřebě na skládce. To je sakra dost, na to, že spousta lidí pořád umírá hlady.

Osobně jsem se s dumpster divingem setkal už ve Vídni, kde mi o tom vyprávěly naše hostitelky. Teprve minulý týden jsem to zkusil na vlastní kůži. Dnes se mi poprvé podařilo přijít domů s úlovkem. Ale jak už jsem psal, nemusí to být vždy jen o jídle. Našel jsem spoustu vyhozených květin (dnes jim končila expirace), které prodávají v Albertu snad za stovku.

Dumpsterdiving Brno - nalezené květiny Dumpsterdiving Brno - nalezené květiny

Za chvilku zvadnou, ale nám jejich krásné barvy budou pár dní dělat radost 🙂 .

Dumpsterdiving Brno - nalezené květiny Dumpsterdiving Brno - nalezené květiny

Určitě se nebojte dumpster diving vyzkoušet, nic na tom není. A každý nález vám udělá radost 🙂 .

Úterý

Moňa si pořídila štěňátko stafbulíka, je to takovej malej Staffík 🙂 . Je to fenečka a jmenuje se Dixie. Focení dětí a štěňat je zaručeně nejobtížnější, teda pokud nespí 😀 . A Dixie měla ke spánku hodně daleko.

Štěně stafbula Štěně stafbula

Je to roztomilouš 🙂

Štěně stafbula

Můj druhý vyrobený stůl z palet je hotový a stojí v obýváku 🙂 . Na všechny fotky z průběhu výroby se můžete podívat zde:

Stůl z palet Stůl z palet

Nakonec vypadá úplně jinak, než jsem zamýšlel, ale líbí se mi. Hlavně je betálnej a něco vydrží. Horní deska je 4 x lakovaná lodním lakem.

Stůl z palet Stůl z palet

Moje logo vypalované speciální pájkou na dřevo, ostatní je opálené horkovzdušnou pistolí.

Stůl z palet

Středa

Obnovil jsem si registraci v knihovně. To je další krok, který mě snad donutí najít si čas ke čtení. Zatím se mi to daří 🙂 .

Chvíli jsem postál a popřemýšlel v oddělení filosofie, ale zakotvil jsem u krimi a odešel s uznávanou knihou Skála od Petera Maye.

Co je to svoboda? Peter May - Skála

Čtvrtek

Dneska bylo nádherně a teploučko. Na kole jsem objel moje klasické kolečko. Přes bazary a sekáče po potraviny a Hornbach.

Poprvé jsem vařil pohanku, je skvělá, příště si ji uvařím nad ohněm na vandru.

Teplo v zimě Kari směs s pohankou

Koupil jsem takovou šikovnou věc, jakoby silnější hřebíky s velkou hlavou, které ze zatlučou na nohy od stolu, aby lépe klouzaly po koberci 🙂 .

Kluzáky na nohy stolu

Pátek

Něco na mě leze. Na poslední chvíli se snažím dohnat vitaminový deficit. Kolo jsem tentokrát nechal doma a do kanceláře šel pěšky. V noci, po cestě domů jsem

Ovocné vitamíny Vánoční trhy Brno

Divadlo, které se odehrává, když mlha pohltí liduprázdné město.

Janáčkovo divadlo Moravské náměstí

Sobota

Skolila mě rýmečka a frňák mi ze smrkání natekl jak největšímu spiťarovi. Za celý den jsem se zmohl jen na upečení hovězího s kostí. Jinak jsem ležel a

Peču hovězí

Neděle

Vytvořil jsem tady na blogu sekci Vyrobil jsem, kam budu přidávat příspěvky s fotkami z mých projektů. Tento rok se trošku nahromadily a tak bych je měl rád pohromadě.

Klářin táta pořídil Agnes kamaráda, štěně ovčáka. Aby ho Agnes stihla na starý kolena vychovat. Beztak to bude stejnej parchant, jako Buči 😀 .

Štěně ovčáka Štěně ovčáka

Naštěstí to byla typická podzimní dvoudenní rýma a večer jsem už fungoval normálně. Pokusil jsem se vyrobit pouzdro na sekyru, ale neměl jsem dostatečně velké kusy kůže.

Výroba koženého pouzdra na sekeru

Že mi dáte lajk? 😉
51. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne
49. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne