Autoportrét Foto Forest na stadionu v Lužánkách

16. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (13.4. až 19.4. 2015). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

V noci se mi zdály hnusný sny. Pamatuju si jen útržky, ale bylo to něco ve smyslu vykolejeného vlaku a já zachraňoval ty, co přežili.

Dopoledne jsem jel do Bástru k doktorovi. Šel jsem okolo sedláře Petra Hesse a vzpomněl jsem si, že mám v plánu vyrobit se několik věcí z kožených odřezků. Měl jsem štěstí, Petr mě přijal, i přestože měl dost práce. Chvilku jsme povídali o focení, Oslavce a tak celkově. Má prý teď dost zakázek, tak nové nebere. Přišel jsem si pro pár odřezků a odcházel jsem s plnou igelitkou!

Kožené odřezky od Petra Hesse

Krásně to voní.

Kožené odřezky od Petra Hesse Kožené odřezky od Petra Hesse

V první řadě si vyrobím obal na můj deník Moleskine, potom zkusím originální rámeček na fotku. Mám radost 🙂 .

U doktora jsem naštěstí nečekal dvě hodiny v čekárně plné důchodců, jako minule. Po chvilce jsem mohl jet domů pracovat na grafice rumového lístku pro pivnici U Sama.

Český politik Vít Jedlička dnes založil nový stát Liberland. Zabral 7 km čtverečních na území nikoho mezi Chorvatskem a Srbskem. Ve státě chce zavést dobrovolné daně a chce vytvořit společnost, kde poctiví lidé mohou prosperovat bez toho, aby jim stát znepříjemňoval život zbytečnými zákazy a daněmi. Žít a nechat žít je heslem Liberlandu. Pár hodin po založení státu se hlásí stovky lidí o občanství. Jsem zvědavej, jak se bude celá věc vyvíjet.

Úterý

Dneska jsem U Sama předal hotový web pro ŠiMy lakovnu. Líbí se a z toho mám radost.

Na pivko poté přišel i Šotek a poději Ica.

ŠiMy lakovna web Šotek, Ica a já

Středa

Strávil jsem pěkných pár hodin obíháním sekáčů a sháněním úzkých gatí. Nevěřili byste, jaký je problém takové sehnat. A podařilo se! Našel jsem kalhoty, které jsem hledal. Úzké a černé. Úzké, aby se mi nohavice nepletly do řetězu na kole a černé, protože na nich nejde vidět špína 😀 😀 .

Úzké černé rifle ze sekáče Selfie z kabinky :D Moje Martensy

Sehnal jsem i další troje rifle a celkem za ně dal dvě stovky.

Večer jsem navštívil kluky na pobočce a řešili jsme změny na webu stínění. Firma taky míří na Slovensko, takže budeme celou stránku překládat do slovenštiny. Bude práce a zábava 🙂 .

Čtvrtek

Dnes jsem se potřetí účastnil velké cyklojízdy Nakoleona. Obě předchozí jsem fotil a organizátor Michal Šindelář mi napsal o nafocení i té dnešní. Bývalý fotbalista Petr Švancara se také účastnil a podpořil tak svůj velký projekt rekonstrukce stadionu za Lužánkami.

Petr Švancara na kole

Po nenáročné sedmi kilometrové cestě napříč městem, sesedlo více než tisíc cyklistů z kola právě na stadecu za Lužánkama. Švancara žertovně varoval do mikrofonu, ať se nikdo neopovažuje vstoupit na trávník. Ten právě klíčil a zelenal se.

Velká jarní cyklojízda Brno 2015 Velká jarní cyklojízda Brno 2015

Byla to tak první větší akce, která se zde za posledních několik let uskutečnila. Zahlédl jsem tady i známého brněnského šalináře Rendu 🙂 . Starobrno zde mělo dva stánky s čepovaným pivem, ale kolem desáté se vše muselo pobalit a akci ukončit.

Velká jarní cyklojízda Brno 2015 Petr Švancara v Lužánkách Renda šalinář

Ze stadionu odjíždějí poslední cyklisté a dodávky pořadatelů. Zůstává jen pár popíjejících skupinek. Na tribuně jsem si udělal poslední autoportrét.

Autoportrét Foto Forest na stadionu v Lužánkách

Všechny fotky z cyklojízdy najdete v albu na Facebooku Foto Forest.

Pátek

Je půl 11 večer, sedím v kanceláři a pracuju. Jsem tu sám, je klid, káva dopita. Odjíždím kolem jedné ráno, venku takový klid není. Je totiž pátek.

V kanceláři

Sobota

Léto se blíží a kluci Na Dráze uspořádali uklízecí brigádu. Pro dobro Dráhy, rád jsem přišel pomoci.

Jarní úklid v klubu Na Dráze

Chystalo se dřevo, uklízelo pod mostem, kde vznikne další prostor na sezení, holky natíraly schodiště, vytrhávaly plevel, vyklízela se půda nad dílnou, posouval stan a spoustu dalších věcí.

Klárka natírá zábradlí Klárka natírá zábradlí Na dřevo motorovou pilou

Tento šikovný pán opravil vstupní bránu. Na půdě prý několik let přespávali feťáci a zloději. Když Sabith přišel Na Dráhu poprvé, vůbec nevěděl, že se na půdě schovávají. Odcházet se jim moc nechtělo, železnou tyčí je musel vyhnat. Jinak interiér měli zařízený, všude svíčky, koberce. Před dveřmi prý našel spoustu vybraných peněženek z čórek.

Jarní úklid v klubu Na Dráze Jarní úklid v klubu Na Dráze Jarní úklid v klubu Na Dráze

Na pomoc dorazil i bývalý gostolák Tomáš. Slunce svítilo, pívečko pěnilo a byla fajn přátelská atmosféra 🙂 .

Jarní úklid v klubu Na Dráze Jarní úklid v klubu Na Dráze

Svačinka!

Jarní úklid v klubu Na Dráze

Buldoček taky pomáhal! Hahaá 😀

Buldoček Buldoček Buldoček

Všichni dobrovolníci na jedné fotce.

Jarní úklid v klubu Na Dráze

Jako odměnu za náš čas a pomoc při úklidu jsme byli zdarma občerstveni. Pivko po celý den, výbornou tvarůžkovou pomazánku na svačinu a večer spoustu masa na gril. Povšimněte si originálního opíkátka na poslední fotce 😀 . Nojo, ve středu města neroste moc větví na opékání.

Grilování Na Dráze Grilování Na Dráze Grilování Na Dráze

Neděle

V neděli se griluje! Dorazil Benoušek se spoustou jídla. Donesl výbornou domácí paštiku s brusinkami, klobásky a krkovičku na gril. Grilovali jsme masíčko, zeleninku a žampiony. I Buči poznal, že lednici obvykle nemáme tak narvanou 😀 .

Plná lednice Grilujeme domácí burgery Grilujeme domácí burgery

Jako předkrm jsme si připravili burgery. Utřete si klávesnici, protože to ještě není všechno 😀 .

Domácí burger Grilujeme žampiony a krkovičku Bimbo čeká co spadne

Lucka se dnes konečně seznámila s Benym a myslím, že si výborně sedli. V Chorvatsku bude sranda. Jen musíme ještě poznat Radku s Denisem, kteří dnes nemohli dorazit.

Vysmátá Lucka griluje

Nesmělo chybět výborné 11° poličské pivko z hospůdky o dva vchody vedle nás.

Pivo z Bistra Na Osmičce

Po předkrmu následovala krkovička se žampiony a zeleninou.

Krkovička a žampiony na grilu

Ale žádnej spěch, čeká nás ještě několik talířů paštiky. Na dobré jídlo je v bříšku místo vždycky 😀 .

Domácí paštika s brusinkami Pohoštění

Dnes to bylo opravdu obžerství. Dlouho jsme museli nehybně sedět hluboko zarytí v židlích. Bylo to příjemné odpoledne s přáteli. Jen Beny se nerad fotí 😀 .

Grilovačka

 

Klára mi poslala těchto pár fotek z mobilu 😀 .

Jsem Forest Jsem Forest Jsem Forest

Že mi dáte lajk? 😉
17. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne
15. týdeníček 2015 – velké věci z mého týdne