Foto Forest hotové fotografie

49. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (1.12. 2014 – 7.12. 2014). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Kalamita. Je nula stupňů, hustě prší a tvoří se náledí. Hromadná doprava nejezdí. Na tabulích dopravního podniku běží text s tučným titulkem krizová situace. Vybral jsem si špatný den na cestování na poštu do Bystrce.
Stál jsem na České, když jsem měl mít za deset minut sraz s taťkou v Bystrci. Zavolal jsem mu, abych zjistil, že už několik desítek minut sedí v koloně šalin na Veveří. Vydal jsem se za ním.

S taťkou na cestě do Bystrce

Toto se nepohne. Museli jsme jít pěšky. Z České nám cesta do Bystrce trvala necelou hodinu a půl. Poštu jsem nestihl o čtvrt hodiny.V Lidlu jsem koupil chleba a narvaným náhradním autobusem jel zpátky. Já měl pohodu, seděl jsem celou cestu. Ale překvapilo mě chování několika lidí (většinou důchodců), kteří si s úsměvem seděli a přitom vedle sebe drželi místo a nikoho nepustili. Jeden takový přeplněný autobus k prasknutí jsme museli nechat ujet i když u okna bylo několik volných míst.

Kalamita v Brně

Na druhou stranu je mi líto všech, kteří nemohli z kalamity dostat po svých. Třeba právě důchodci, nebo maminky s kočárky. Ledový déšť zasáhl celou republiku. Několik tisíc cestujících muselo přespat ve vlacích. Nejela elektřina, auta bourala a lidem teklo do bot. Kromě mě. Já se řídím pravidlem, hlavně mít nohy v suchu 😀 .

Hlavně nohy v suchu

Dnes jsem v práci oficiálně oznámil, že tento rok končím. Zašel jsem přímo za starým pánem. Ten prvně vůbec nechápal, co mu to povídám. Čučel jak rohlík z nákupní tašky, nakonec mi poděkoval, že jsem mu to řekl dopředu 😀 . Pak se sbalil a odjel.

Úterý

Vytiskl jsem několik fotek a celé odpoledne rámoval.

Večer mi volal Martin s Tomášem, že by se potřeboval sejít. Ve vinárně na Masaryčce jsme probrali zadání eshopu. Na leden mám co dělat 🙂 .

Rámování fotografií Rámování fotografií

Foto Forest hotové fotografie

Středa

Dnes jsem pokračoval tam, kde jsem včera skončil.

Rámování fotografií Foto Forest Rámování fotografií Foto Forest

Čtvrtek

Práce, práce, práce.

Adobe

Pátek

Ptáčci musí taky papat, dáváte jim? K nám se velice rychle naučily sýkorky. Zatím jsou dvě a v náletech se střídají. Dostávají ovesné vločky a chutnají jim!

Krmení sýkorek v zimě Krmení sýkorek v zimě Krmení sýkorek v zimě

Radek přišel na návštěvu. Ukazoval jsem mu fotku z léta, která už visí na zdi. Nechal jsem všechny podepsat, včetně Bimba! Na packu dostal černou barvu, kterou obtiskl na rámeček. Líbilo se mu to, jen dokud jsem měl v puse pamlsek 😀 .

Pes který se umí podepsat Pes který se umí podepsat Pes který se umí podepsat

Sobota

Nikola mě poprosila, jestli bychom nenafotili nějaké fotografie pro jejích přítele k Vánocům. Oproti minulému focení, to dnešní bylo trošku odvážnější. A samozřejmě i přirozenější. Nikola se už tolik nestyděla a to se projevilo ve výrazu a celkovému pojetí fotek.

Glamour fotografie Foto Forest Glamour fotografie Foto Forest Glamour fotografie Foto ForestGlamour fotografie Foto Forest

Neděle

Pečeme makronky! Forma se mi už dlouho válí doma, tak jsme se do toho dnes pustili. Nedopadlo to nejhůř, ale mohlo to být lepší. Na povrchu nám popraskaly a nejsou moc hezký. Ale sníme je i tak.

Pečeme makronky Pečeme makronky Pečeme makronky Pečeme makronky

Od táty jsem dostal tašku odřezků kůže. Měl jsem večer chvilku a trošku si pohrál. Dobře se s ní pracuje.

Přívěšek z kůže Přívěšek z kůže

Že mi dáte lajk? 😉
50. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne
48. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne