Pivo na pláži

25. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (16.6. 2014 – 22.6. 2014). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Dnešek byl takovej normální den. Do 16 hod v práci, rychle nakoupit v Romšpáru a valit domů. Musím tento týden makat na webech, abych toho do pátku stihl co nejvíc. Odjíždíme totiž do Chorvatska!

Zamiloval jsem se do country zpěvačky Natalie Stovall. Z písniček její kapely jde jen pozitivní energie. Neuvidíte ji jinak, než s úsměvem na tváři, a to se mi líbí 🙂 . S kapelou působí pouze 2 roky a toto je jejich nejnovější věc. Sledujte ten úsměv 😉
Natalie Stovall and The Drive – Baby Come On With It

Úterý

Přijel k nám Ica a ladili jsme weby. Spustili jsme stineninamiru.cz a probrali další zadání. Klára měla volno a večer vařila 🙂 .

Klára vaří

Středa

Po měsíční pauze jsme šli s kolegy na pivko ke Kachně. Došla i Vlaďka. Jako obvykle jsme probrali, jak máme dlouhý vedení a takový ty věci, který se v pracovní době probírat nedají 😀 .

Na fotce chybí Jarka a Standa (Standa se nejmenuje Standa, ale Jakub – v práci mu říkáme Standa, protože jednoho Jakuba už tam máme a je služebně starší, tak mu jeho jméno zůstalo 😀 ).

Paní Maďaričová, já, Vlaďka, Jarek a Kuba.

S kolegy z práce

Klára si mě vyzvedla v hospodě a utíkali jsme na šalinu. V pátek odjíždíme do Chorvatska a ještě nemáme nic zabaleno 😀 .

V šalině

Čtvrtek

Občas je v práci potřeba zajet na sklad. Ten máme v Hlubně. Do čtvrtýho patra jezdíme nákladním výtahem.

Stěna výtahu připomíná zdi vězeňské cely. Ten „starej“ je nejspíš náš „šéf“.

Ve výtahu v Hlubně Ve výtahu v Hlubně

Zítra jedeme na deset dní do Chorvatska! Pár věcí už jsem si zabalil, ale ono vlastně není moc co balit. Potřebuju foťák, plavky, ručník a nějaký to tričko a trenky 😀 . Jo a nějakou tu lahvinku. A taky jídlo. Nakoupili jsme instantní polívky, špagety, nějaký konzervy… vařit si budeme sami.

Pátek

I dnes jsem šel do práce. Ale s úplně jinými myšlenkami, než obvykle. Obvykle totiž nejezdím rovnou z práce do Chorvatska 😀 . V 15 hodin jsem si to štrádoval z práce domů, rychle dobalit poslední věci a hurá na autobus. Původně jsme měli jet autem, ale Klářin taťka s přítelkyní to musel ze zdravotních důvodů odřeknout.

Trošku jsem se toho bál, ale nakonec jsme neměli tolik věcí. Každej jednu tašku a batůžek s foťákem. Autobus měl zpoždění, což vyvolalo na nádraží menší paniku. Já to sledoval v klidu z povzdálí.

Jelo hodně důchodců.

Odjezd do Chorvatska s Brna

Na hranici se Slovinskem jsme byli podrobeni kontrole. Celý autobus prošel celník s drsným výrazem ve tváři. Ten výraz určitě dlouho trénoval (neměl jsem odvahu jej vyfotit).

Celní kontrola na hranicích se Slovinskem

Sobota

O půl 7 ráno jsme konečně vystoupili v Bašce Vodě. Jeli jsme celkem 14 hodin. Byla to náročná cesta, moc jsme se nevyspali. Ihned se nás chopila delegátka Veronika a dovedla nás k našemu apartmánu. Paní domácí ještě uklízela po hostech před námi, kterým končila dovolená. Prý jim celý týden pršelo, měli jen jeden celý den slunečno. U nás to podle předpovědi vypadá lépe. A je to znát hned z rána. Kabele jsme nechali na chodbě a vydali se na pláž a do města.

Klára u moře Hory v okolí Bašky Vody Moře v Baška Voda - ChorvatskoŽivotní styl v Chorvatsku

Ani nevím, kdy jsem byl naposledy u moře. Krásný pocit koukat na tolik vody a mít před sebou deset dní volna a objevování. Prošli jsme se po pláži, pak městem, které je pořád stejné, jako když jsem do Bašky jezdil dřív. Našli jsme i první Chorvatskou keš (popravdě nic pěkného) a před desátou jsme se vrátili do apartmánu, který se nám již uvolnil.

Apartmán Gita - Chorvatsko Baška Voda Apartmán Gita - Chorvatsko Baška Voda Apartmán Gita - Chorvatsko Baška Voda

Máme pěkný apartmán 100 metrů od pláže – Villa Gita 😉 . Chvíli jsem hledal peřiny, pak mi došlo, že přikrývají prostěradlem 😀 . Zabydleli jsme se a v 13 hodin jsme šli na poradu zájezdu do Villy Palona. Asi dvacet minut se řešil dnešní oběd 😀 . Desetkrát se hlasovalo, kdo si dá špagety a kdo krkovičku. To byla trošku komická situace. Dověděli jsme se o nejakých výletech po okolí, které můžeme absolvovat. Na ostrov Brač bych možná jel. Po poradě jsme se šli koupat. Voda je skvělá. Cca 22°C, takže osvěžující a zároveň se v ní dá vydržet dlouho.

Na dovolené v ChorvatskuNa dovolené v Chorvatsku Na dovolené v Chorvatsku   Na dovolené v Chorvatsku

Zbytek dne jsme strávili chozením. Podívali jsme se na kraj Bašky Polje, kam jsem častokrát jezdíval do kempu. K večeru jsme se prošli zase na druhou stranu – do Brely. Brela je o trochu luxusnější městečko, než Baška Voda. V baru, kde nás ochlazovala rosa z rozprašovače (v Brně takový máme ve výčepu Na stojáka) jsme si připili Ožujskem.

Před západem slunce jsme se po pláži vraceli do Bašky.

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku - Brela Klára v ChorvatskuNejkrásnější pláže v Chorvatsku - Brela Nejkrásnější pláže v Chorvatsku - Brela Nejkrásnější pláže v Chorvatsku - Brela

Jak vznikla následující fotka:

– „Hele, uděláme fotku, co kdybys vyskočila, jakože máš radost“
– „Tak jo, ale nevím jak. Třeba takhle?“
– „Jo, třeba takhle“
– „Počkej, ty už jsi to vyfotil?“

Klára ve výskoku na pláži

Vytuhli jsme už ve 21 hodin. Za první den jsme toho stihli opravdu hodně, jakoby měl být poslední. Dokonce jsem se stihl i spálit, když jsem po prvním koupání usnul na pláži 😀 .

Na pokoji v apartmánu

Neděle

První noc jsme se nevyspali moc dobře. Po kávě a snídani bylo líp. Vydali jsme se do Promajny objevovat nové pláže a krásy Chorvatska 🙂 .

Jsem Forest v Chorvatsku

Příště sem pojedeme natočit dokument o chorvatském kmenu mravenců.

Mravenci a ještěrka v ChorvatskuKlára na skále v Chorvatsku Klára a já na skále v Chorvatsku

I když Chorvati přijímají i Eura, pořád se vyplatí platit Kunama. Kopeček zmrzliny stál v rozmezí od 5 až 8 Kuna. Dá se říct, že cena odpovídala kvalitě.

Kolko Kuna? Chorvatské pohoří Biokovo Chorvatsko

Voda byla krásně průzračná i v přístavu Promajna.

Hrvatska Promajna

Croatia - Promajna

V Promajně jsme se trošku ztratili. Chtěli jsme najít kešku nedaloko, ale nenašli jsme správnou cestu a točili se pořád dokolečka 😀 . A tak jsme v parném poledni prošli snad celou Promajnu se všemi zákoutími.

Croatia - Promajna

Jó, tak toto mě hodně bavilo:

Pivo na pláži Pivo na pláži Rum na pláži

Málem jsem ji zašlápl.

Kudlanka nábožná

Pohoda na dovolené v Chorvatsku

Na oběd jsme se vrátili domů a něco málo snědli. V tom pařáku toho člověk stejně moc nesní.

Klára v apartmánu

Koupat se chodíme na psí pláž. Kam taky jinam 😀 . Na stánku jsme si koupili balon na házení ve vodě.

Klára v moři Atrakce v Chorvatsku Západ slunce u moře

Je sranda pozorovat psy, jak plavou, nebo jak poprvé ochutnají mořskou vodu 😀 . Toto je Ela z Německa. Plavat moc nechtěla, raději chytala kamínky, které potom kousala.

Pes u moře

Večer jsme vyšli s flaškou do noční Bašky a Brely. Sledovali jsme západ slunce a proudy turistů procházející nočním městem. Taky jsme se nasmáli u dětské atrakce – nafukovacích koulí ve vodě 😀 .

Západ slunce v Chorvatsku Noční město Brela

Že mi dáte lajk? 😉
26. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne
24. týdeníček 2014 – velké věci z mého týdne