Focení s Ivanou

40. týdeníček – velké věci z mého týdne

 Velké věci z mého uplynulého týdne (30.9. 2013 – 6.10.2013). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.

« Zobrazit všechny týdeníčky »

Písnička týdne:

Bylo na čase, aby tato dvojka dala dohromady něco společného.

Pondělí

Fotka mého dnešního rána:

Forestovo ráno

Dneska nastal zlom v mé fotografické tvorbě. Velkou inspirací mi je Miss Aniela. Ale do toho mám ještě dlouho cestu. Ten první krok jsem ale udělal. Začal jsem se víc kamarádit s Photoshopem :).

Miss Aniela je fotografka, která fotí především autoportréty. Nedávno jsem ve fotosoutěži vyhrál její knihu, ve které popisuje úskalí právě focení sama sebe. A dneska jsem měl čas a chuť poprvé něco takového spáchat. Toto je výsledek. Dvě hodiny focení a pár hodin úprav.

Moje první větší práce ve Photoshopu

Že by vás zajímalo, jak tato fotka vznikla? Byla to celkem sranda :D. Hlavně jsem na to byl sám, takže to trvalo dlouho. Výsledná fotka je složená z asi 20 dalších fotek. Při focení jsem se musel i vyzout a projít se v blátě :D. Ale výsledek stojí za to ne?

Jak Forest fotil Jak Forest fotil

Úterý

Včerejší snímek jsem hodil na svoji Facebookovou stránku Foto Forest a za chvilku mi psala Ivana, že se jí fotka líbí a chtěla by taky takovou. Hned jsem začal přemýšlet, jak to spácháme. Na nápad jsem dlouho nečekal. Šaty, park v Lužánkách, židle. V hlavě se to představovalo hezky, ale na místě to tak jednoduché nebylo. V každém případě jsem chtěl mít na snímku jakousi „přidanou hodnotu“.

Výsledek dnešního focení:

Focení s Ivanou

Na začátku jsem měl v plánu úplně jiný snímek . Poblíž místa, kde jsme fotili létalo spoustu holubů k vodě. Napadlo nás, je do snímku taky zakomponovat. To jsem netušil, že vyfotit holuba nebude tak jednoduchý. Nakonec jsem je musel jet fotit na náměstí a do centra. No a večer pak dal dohromady všech 30 fotek a s výsledkem jsem spokojený.

Jak snímek vznikal? Ivana naštěstí nezmrzla, v šatech pózovala asi 5 minut. Udržet se na barové židli v dané poloze taky nebylo jednoduchý :D.

Jak fotí Forest Jak fotí Forest Jak fotí Forest

Při focení holubů jsem potkal Kubu, kterýho tímto zdravím. Ono to vyzní celkem divně: „Zdarec, já si tady fotím holuby“ :D.

Středa

Fotka ze série ihned po probuzení:

Forest po ránu

Zajímavý je, že víno mi barví rty a většinou mi to zůstane až dva dny. Dneska za to může to dlouhé sezení ve vinárně při upravování fotek.

Čtvrtek

V 9 hodin jsem měl sraz s Kubou u centra Nový Tuzex v Pisárkách. Dneska budeme výjimečně fotit :D. Pro našeho klienta je potřeba nafotit galerii světla. To pro mě představuje asi nejtěžší fotografický úkol. Nevím, jestli jsem fotil něco obtížnějšího. Všude okolo milion světel, spousta kombinací rozsvícení, některá šla zhasnout jen na minutu, takže jsem pobíhal od světla k foťáku, no prostě mazec :D. Celkem jsem se zapotil.

V závěru si myslím, že vzniklo několik fajn fotek, které se budou klientům líbit. Nevím do jaké míry vám je můžu ukázat, ale malou ochutnávku snad můžu 🙂

Focení galerie světla

Ještě jsme nafotili několik dalších klientů a po pěti hodinovém focení jsme jeli na oběd za Klárou.

Pátek

Odpoledne jsme jeli do Prahy na menší pracovní schůzku do malebné kavárny Fantazie. Do Prahy jsme přijeli o dvě hodiny dříve a přemýšleli jsme, co budeme dělat. Vzpomněl jsem si, že právě probíhá výstava World Press Photo 2013 (světové ocenění novinářské fotografie) a tím bylo jasný co uděláme s časem. Ani jsem nedoufal, že se na výstavu podívám.

Forest s vítězným snímkem World Press Photo 2013

Tolik silných snímků pohromadě se jen tak nevidí. Jak říká předseda poroty této soutěže, Santiago Lyon: „Dobrá novinářská fotografie musí působit na divákovu hlavu, srdce i žaludek“. To je klíč k úspěšné novinářské fotografii. Toto jsem si z výstavy v Karolinu spolu se silným zážitkem odnesl.

Klára na výstavě World Press Photo 2013 Forest na výstavě World Press Photo 2013 Forest na výstavě World Press Photo 2013

Něco po 18. hodině na nás už čekal zbytek týmu ve Fantazii. Spoustu jsme toho probrali a o půlnoci jsme jeli autobusem zpátky do Brna. Po dlouhé době jsem zase rád viděl Hanku. Mávám Hani :).

Týmová schůzka v café Fantazie

Týmová schůzka v café Fantazie Týmová schůzka v café Fantazie Týmová schůzka v café FantazieForest s Petrou Týmová schůzka v café Fantazie

Sobota

Domů jsme přijeli asi kolem 4 hodiny ráno. Spali jsme do 12. Odpoledne přišla na návštěvu Sisi, kterou jsme přemluvili, aby s námi šla na koncert Overhype na Favál. (Ahoj Sisi, teď už vím, že Týdeníčky čteš, tak nemusíš dělat že ne 😛 :D).

Koncert na Favále

Koncert Overhype jsem si maximálně užil, jako každej jejich koncert. Calwi to prostě umí. Potkal jsem taky spoustu starých známých, přeci jenom už na koncerty nechodím tak často jako dřív, i když bych moc rád, takže potěší vidět známé tváře :). Tímto zdravím všechny!

Ségra s námi samozřejmě byla taky, mám tady pro ni legendární fotku s prdelí 😀 :D. Pokud si toto čte majitel prdele, nechť zvedne pravici, dávám high five! 😀

Deniska s prdelí

Neděle

Jako většinu nedělí, jsem i tu dnešní strávil u noťasu. Nad prací a taky nad tímto týdeníčkem, abyste měli právě co číst a já co číst v důchodu :).

Nedělní posezení u noťasu

Všem věrným čtenářům přeji úspěšný vstup do dalšího týdne. A v neděli se zase sejdeme ;).

Že mi dáte lajk? 😉
41. týdeníček – velké věci z mého týdne
39. týdeníček – velké věci z mého týdne