Blbosti v parku

19. týdeníček – velké věci z mého týdne

Velké věci z mého uplynulého týdne (6.5. 2013 – 12.5.2013). Všechny nejsou doslova velké. Ale pokud si člověk dokáže užívat maličkostí, tak i nepatrná  chvilka ze života stojí za zmínku.
« Zobrazit všechny týdeníčky »

Pondělí

Jeli jsme na Maliňák do prodejny AZ Foto, abych se zeptal na redukční kroužek k objektivu Pentacon. Ten stejně neměli, takže si ho příští týden objednám na eBay nebo Amazonu.

Po cestě domů jsme na Kotlářské viděli nehodu trolejbusu. Jeli jsme v protijedoucím trolejáku, tak jsem udělal pár fotek a zaslal je do Týdeníku policie. Odpověděli mi, že nešlo o nehodu, ale technickou závadu, po které trolejbus skončil na chodníku a zablokoval cestu ostatním.

Nehoda trolejbusu na Kotlářské v Brně Nehoda trolejbusu na Kotlářské v Brně

Úterý

Klára je dneska do 23 hodin v práci v pizzérce, tak jsem tady s ní a pracuju na noťasu. Přišla za náma Ivana (ta s tou 100eurovkou :D). Poprvé v životě jsem měl pizzu se smetanovým základem. Kdybych dřív věděl, že něco takovýho existuje, tak si tomatový základ nedávám. S tou smetanou je to luxusní, fakt doporučuju. Šunkovou, nebo špenátovou se slaninou. Večer hezky pršelo, fotka je od vchodu.

100 Euro bankovka s Ivanou Venku prší na zápraží Pizza při práci

Středa

Dneska jsme byli na netu v Ponrepu. Od práce jsme si dali pauzu na kulečník. Při druhé hře přijela Ivana se Staffym. Vymýšleli jsme co budeme odpoledne dělat, nakonec jsme jeli k Ivaně domů na oběd.

Vyvenčili jsme Staffyho v parku za řekou a jeli domů.

Líbačka se psem :D Blbosti v parku Společná fotka v parku

Čtvrtek

Snad poprvé od Vánoc jsem se viděl s taťkou. Už v pondělí jsme měli jít na pivo i se strejdou, ale ten nemohl, tak jsme to posunuli na dnešek. Dneska taky nemohl, ale my stejně šli. Na přístavišti jsme dali dvě pivka a protože s náma byl i Staffy, Ivana a Klára, šli jsme si zaházet s talířem. Bylo to fajn strávené odpoledne. Docela jsme se pobavili :). Jak jsme čekali, tak Staffy nakonec talíř rozkousal :). Na jedné fotce je to krásně vidět.

Z pryglu jsme jeli do Fidela na čaj a pak domů spinkat.

Forest a létající talíř Holky na přehradě/pryglu Klára háže talíř Díra v lítajícím talířu Prostě Forest Společná fotka s taťkou

Pátek

Klára je v práci. Odběhl jsem si od práce do parku a potkal jsem akční psiska. Hned jsem je musel vyfotit :). Boxerka byla trošku starší, ale chovala se pořád jako štěně. Umazlená a strašně fajn. Hned bych si ji vzal domů :).

Díval jsem se na noťasu na hokej. Konečně jsme vyhráli. 4:2 nad Slovinskem. Večer jsme s Martinem „trošku“ popili (spíš Martin) a jeli domů. Snad se na mě nebude zlobit za tu fotku s citrónem, ostatní fotky ale taky stojí za to :D.

Boxerka Pejsek si hraje Krásnej pejsek Hokej Česko - Slovinsko 2013 Kyselý citron :D

Sobota

Stejně jako včera jsem s Klárou v pizzerce. Jen jsem si odskočil na nádr vyřídit pár věciček a taky vznikla fotka nově otevřeného obchodního domu LETMO. Kontrast s okolím tam je prý vidět, takže jsem spokojenej :).

Dneska jsem si jedl jako král. Na oběd jsem měl pizzu na smetanovém základu, odpoledne domácí cheeseburger (na fotce) a večer malou pizzu.

Obchodní dům LETMO v Brně Pracovní stůl v pizzerii, cheeseburger Forest a jeho cheeseburger

Neděle

Třetím dnem u Kalvodů. Dodělávám video z cesty parním vlakem na Říp. Zítra už ho musím dodělat.

Celej den je zase hnusně a prší. Ivana přijela ze Znojma, tak jsme se Staffym zašli na chvilku do Lužánek. Staffy řádil s tenisákem a já zkoušel fotit. Pár akčních fotek se jakš takš povedlo. Jenže co se nestalo. Když se Staffy rozběhne, zastaví se jen těžko. To jsem si vyzkoušel na vlastní kůži. Spíš foťák si to vyzkoušel. Chtěl jsem fotit co nejvíc od země a tak jsem využil vyklápěcího displeje (celej den pršelo, jinak bych si lehnul). Rozběhnutých 30kg masa utíkajícího za tenisákem se setkalo s foťákem. Odnesla to sluneční clona (kupoval jsem ji minulej týden), která odletěla kilometr daleko a hlavně displej. Ten odedneška není vyklápěcí…

Staffordshire bull terrier Staffordshire bull terrier Staffordshire bull terrier

Naštěstí mám celej foťák pojištěnej na blbost, tzn. na jakékoliv poškození způsobné vlastní vinou, takže to zítra zajedu zařídit. Měli by mi dát nový kus, nebo pokud už nebude v prodeji, tak o třídu výš. Mám pocit, že týden po tom, co jsem Nikon D5100 koupil, se přestal prodávat, takže bych měl dostat nástupce D5200. No uvidíme, mám z toho trošku nervy, ale snad v tom nebude problém.

Poškození nemá vliv na focení, takže jsem 5 minut po nárazu ještě vyfotil toto krásný psí miminko.

Špenátová pizza na smetanovém základu Psí miminko, štěňátko Rozbitý Nikon D5100

Zítra mi držte palce!

Že mi dáte lajk? 😉
20. týdeníček – velké věci z mého týdne
18. týdeníček – velké věci z mého týdne