CIA The World Factbook

aneb Central Intellience Agency. Je volně dostupný souhrn statistických geografických, demografických a jiných dat, spravovaný americkou agenturou CIA. Je průběžně aktualizován. Součástí World Factbook jsou též jednoduché politické mapy každé dané země či jiné oblasti, seznam vlajek a tabulky a přehledy důležitých nebo zajímavých údajů – např.: jak se která země zbrojí, jaký ma HDP, procento lidí nakažených AIDS, kódy měn a mnoho dalších.The World Factbook vychází od roku 1981 od 90. let je i k dispozici na internetu v hypertextové a textové verzi. Z hlediska autorského práva jsou všechny podklady a informace uvolněny jako ‚public domain‚.

Pro někoho může být nevýhodou angličtina, ve které je stránka CIA psána (jedná se přeci o americou agenturu), postačí však základní znalosti. Pokud potřebujete zjistit konkrétní informace o nějaké zemi na světě a nechcete se upínat na Wikipedii, myslím, že CIA The World Factbook je jasná volba :-).

Zajímavosti:

  • seznam zemí žijících pod hranicí chudoby:

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/2046.html#rs

  • vše o České republice:

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ez.html

  • hrubý domácí produkt na hlavu:

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2004rank.html?countryName=Oman&countryCode=mu&regionCode=mde&rank=54#mu

Stránka CIA:

www.CIA.gov

Nápomoc: Wikipedia

Že mi dáte lajk? 😉
Slackline - moderní provazochodectví